AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / Tenda Universal Repeater Kurulumu Nasıl Yapılır
Tenda Müşteri Hizmetleri, tenda access point ayarları, wifi repeater kurulumu, tenda universal repeater kurulumu, tenda acces point kurulumu,

Tenda Universal Repeater Kurulumu Nasıl Yapılır

Tenda Universal Repeater Kurulumu Nasıl Yapılır. Tenda Universal Repeater  (Evrensel Tekrarlayıcı) ‘nın kurulumunu yazılı ve görsel olarak anlatacağız.

Makalemizi kablolu veya kablosuz olarak kullanmak istediğiniz tenda marka Universal Repeater cihazınızı kurulumu hakkında destek alabilirsiniz. Tenda Müşteri Hizmetleri.

Tenda Universal Repeater  (Evrensel Tekrarlayıcı) ‘nın amacı ana modeminizden interneti alarak daha geniş alan içine sinyali kaliteli bir şekilde yaymaktır. İki modem arası kablosuz olrak kullanabilirsiniz. Maliyet ve gereksiz kablo kirliliğinden sizi kurtaracak olan teknolojinin sunduğu güzelliklerden biridir. Tek yapmanız gereken ana modemin sinyalinin olduğu istediğiniz bir yere Tenda Universal Repeater  (Evrensel Tekrarlayıcı) ‘nın kurduktan sonra prize takmak. Tenda Universal Repeater  (Evrensel Tekrarlayıcı) ‘nın kurulumu aşağıdaki gibidir.

Gelen Sorular: 

tenda access point ayarları, wifi repeater kurulumu, tenda universal repeater kurulumu, tenda acces point kurulumu,

 • Tenda Universal Repeater  (Evrensel Tekrarlayıcı) ‘nın kurulumunu yapabilmek için ana modeminizin şifreleme türünün ve kanalının kaçta olduğunu bilmeniz gerekiyor. Tenda Universal Repeater  (Evrensel Tekrarlayıcı) ‘ya kablolu veya kablosuz olarak bağlı olarak görünen cihaz olması gerekiyor.
 • Tenda Universal Repeater  (Evrensel Tekrarlayıcı) ‘yı daha önce kullanıyorduysanız, kablosuz ağlardan Tenda Universal Repeater  (Evrensel Tekrarlayıcı) ‘nın adını buluyor ve bağlantı kuruyoruz.
 • İlk kez kurul yapacaksanız, kablosuz ağlardan Tenda Universal Repeater  (Evrensel Tekrarlayıcı) ‘nın kablosuz ağ adını bulup bağlan diyorsunuz. Bağlanırsa kuruluma geçebilirsiniz. Şifre ister ise Tenda Universal Repeater  (Evrensel Tekrarlayıcı) ‘nın barkod bölümünde Key yada kablosuz şifre yazan bölümün karşısındaki bilgilerle bağlantı kurabilirsiniz.
 • Tenda Universal Repeater  (Evrensel Tekrarlayıcı) ‘yı kablo takarak kurcaksanız, Tenda Universal Repeater  (Evrensel Tekrarlayıcı) ‘yı kurduktan sonra leptop veya bilgisayarla Tenda Universal Repeater  (Evrensel Tekrarlayıcı) ‘nın ethernet yada Lan bölümüne ethernet kablosu takıyoruz. Kurulum yaptıktan sonra kabloyu çıkartabilirsiniz.
 • Tenda Universal Repeater  (Evrensel Tekrarlayıcı)’ya bağlantı kurduysak. Tenda Universal Repeater  (Evrensel Tekrarlayıcı)’nın IP adresini yazıyoruz. Ip adresini bilmiyorsanız   Entere tuşluyoruz. IP adresinin ne olduğunu bilmiyorsanız.

Tenda Universal Repeater Kurulumu Nasıl Yapılır

Tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.2.1 entere tıklıyoruz.

 

 • Kulanıcı adı:admin
 • The default password is admin (Varsayılan şifre admin)
 • Dil seçeneğini Turkey seçebilirsiniz.

 

 • Quick Setup (Hızlı Ayar) seçeneğine tıklıyoruz.
 • Universal Repeater Extend your existing wireless coverage by relaying wireless signal ( Evrensel Tekrarlayıcı Kablosuz sinyal ileterek mevcut kablosuz kapsama alanını uzatın) seçeneğine tıklıyoruz.

 • Wireless (Kablosuz) seçeneğine tıklıyoruz.
 • Basic (Temel) seçeneğine tıklıyoruz.  (Evrensel Tekrarlayıcı)’nın Channel (Kanal) seçeneğinde kanalın kaçta olduğunu kontrol ediyoruz. Ana modemle  (Evrensel Tekrarlayıcı)’nızın kanalının aynı olması gerekiyor.

 • Quick Setup ( Hızlı Ayar ) seçeneğine tıklıyoruz.
 • Select ( Seçmek ) ekranında kablosuz ağ adımızı işaretledikten sonra Previous (Öceki) seçeneğine tıklıyoruz.

 • Key (Anahtar) Bölümüne kablosuz ağ şifrenizi yazıyorsunuz.
 • Next (Sonraki) seçeneğine tıklıyoruz.

 

 • Quick Setup Hızlı Ayar>> Universal Repeater Evrensel Tekrarlayıcı alanının dolmasın bekliyoruz.

 

 • Kablosuz ağ adınızı bulduktan sonra kablosuz şifrenizle bağlantı kurabilir ve internet sinyalinizi güçlendirerek çekim alanını güçlendirebilirsiniz.

Tenda Universal Repeater Kurulumu adımlarının sonuna geldik. Bu işlemlerden sonra internet erişimi almanız gerekiyor. Kurulumla alakalı bir sıkıntınız olursa yorumlarda bize yazın.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.