android-reklamlarindan-kurtulmak-icin-5-uygulama

Android Reklamlarından Kurtulmak için 5 Uygulama

Android Reklamlarından Kurtulmak için 5 Uygulama İnternet reklamlar ile doludur. Ama ne olursa olsun, internet üzerinde nerede reklamla karşılaşsak, bu reklamlar, sayfa yöneticileri ve uygulama geliştiricilerinin ücretsiz içerik sağlamasına yardımcı olur.

Ücretsiz sayısız kaynaklara erişiyor olmamızın nedeni, geliştiricilerin bu kaynakların masraflarını reklamlardan karşılıyor olmasıdır.

Android cihazınıza indirdiğiniz uygulamalar reklamları ile gelir. Reklamlar belirli bir süre ekranda kalır ve geliştirici bu reklamlardan gelir elde eder.

Ama öyle uygulamalar yada sayfalar vardır ki reklamları inanılmaz can sıkıcıdır. Bir oyun oynarken dikkat dağıtmaya yanıltmaya kadar huzur bozan durumlara neden olur. Eğer sizde huzuru bozulan kişilerdenseniz aşağıdaki uygulamalardan istifade edebilirsiniz.

1. AdAway

adaway-nedir-nasil-kullanilirAdAway açık kaynak kodlu Android için Hosts dosyası kullanılarak reklam engelleme için kullanılan uygulamadır. AdAway ile artık tüm reklamlardan kurtulabilirsiniz. Genellikle ücretsiz uygulamaların içerisinde görünen ve görünümü oldukça bozduğu yetmezmiş gibi uygunsuz içeriklerde gösterebilen tüm reklam eklentilerini engelleyebilirsiniz.

Tüm reklam ve servislerini tanır, hatta veritabanı güncelleme özelliği sayesinde yeni çıkan reklamların kontrolünü de elinizde bulundurabilirsiniz.
Telefonunuzdaki reklamlardan sıkıldıysanız, bu uygulama tam size göre. Programı yükledikten sonra hosts dosyalarını indir deyin, restart isteğine evet deyin telefon yeniden başlatılacak ve sonra reklamlardan kurtulmuş olacaksınız.

ÖNEMLİ NOT: Bu uygulamayı kullanabilmek için cihazının Root yetkisine sahip olması gerekmektedir. Arada uygulamaya girip reklam veritabanı güncellemesi yapın ki, yeni çıkan reklam servislerinide engellemeniz kolay olsun.

 

 

2. Adblock Plus

adblock-plus-nedir-nasil-kullanilirAdblock Plus, Android cihazınızda rahatsız edici tüm reklamları bloke edebilen bir uygulamadır. Bu uygulama, tarama sırasında karşınıza çıkan, örneğin Angry Birds ya da favori oyunlarınızdan birini oynarken, tüm çevrim içi reklamları engeller. Ücretsizdir. Adblock Plus’ı kullanmaya başladığınız andan itibaren Android cihazınız daha eğlenceli hale gelecek.

Adblock Plus; mobil reklamları, video reklamlarını, internet sitelerindeki manşetten reklamları veya ilanları, zorlama bildirimlerini, HTML5 reklamlarını ve daha fazlasını engelleme özelliğine sahiptir.

ÖNEMLİ NOT: Adblock Plus, cihazınızda Android sürümüne ya da “root” özelliğine bağlı olarak sınırlı niteliğe sahip olabilir. Ayrıca Android cihazlar SSL şifreli web sitelerinden gelen reklamları engellenmesine müsaade etmez.

Root yapılırsa: Reklamlar, Wi-Fi ve 3G üzerinden engellenir.
Root yapılmayan Android 3.1 ve üstü cihazlarda: Reklamlar Wi-Fi üzerinden engellenir.
Root yapılmayan Android 3.0 ve önceki cihazlarda: Reklamların engellenmesi için bazı manuel ayarların yapılması gerekebilir. Nasıl yapıldığını öğrenmek için üretici sayfasına ulaşmalısınız. Android Reklamlarından Kurtulmak

 

3.  NoRoot Ad-Remover Lite

NoRoot-Ad-Remover-Lite-nedir-nasil-kullanilirAdından da anlaşılacağı gibi, NoRoot Ad-Remover Lite uygulamasını kullanmak için rootlu bir cihaz olması gerekmez.

Bu uygulama size cihazınızda yüklü olan bazı uygulamaların ve oyun reklamlarınu engellemeyi sağlar. Blok listesinde ki bir uygulama çalıştırdığınızda, uygulama dolayısıyla sunucularından reklamları getirilmesini engelleyen bir niteliğe sahiptir.

Yazılım internete bağlanmaya çalışan oyuna yada uygulamaya izin vermez.

Uygulama 100,000 den fazla oyun reklamları engelliyor, iddialı bir rakam değil mi?

 

 

 

4. AppBrain Ad Detector

appbrain-ad-detector-nedir-nasil-kullanilirAppBrain Ad Detector, Android reklam kaldırma konusunda size oldukça yardımcı olabilecek bir Android uygulamasıdır.

AppBrain Ad Detector temel olarak Android cihazınızda yüklü uygulamaları tarar ve hangilerinin rahatsız edici reklam bildirileri ve masaüstü simgeleri yerleştirdiğini tespit eder. Bu sayede Android cihazınızdaki uygulamalar hakkında bilgi sahibi olarak reklam engelleme ve adware olarak adlandırılan reklam yayan yazılımları kaldırma konusunda karar verebilirsiniz.

Eğer kaynağını bilmediğiniz geliştiricilerin uygulamalarını telefonunuza yükleme ihtiyacınız varsa AppBrain Ad Detector oldukça önemli olmaktadır. Çünkü bu tip uygulamalar telefonunuzu bir reklam yayan zombi cihaza dönüştürüp kişisel bilgilerinizi çalabilmektedir. AppBrain Ad Detector bu noktada size bir casus yazılım engelleme aracı olarak da yardımcı olmaktadır. Uygulama sayesinde yüklediğiniz 3. parti yazılımı denetleyebilir, casus yazılım olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

AppBrain Ad Detector reklam kaldırma, adware engelleme, casus yazılım engelleme konusunda size yardımcı olabildiği gibi gerçek zamanlı tespit özelliğiyle bu hizmetini daha da ileri seviyeye taşımaktadır. AppBrain Ad Detector bu özelliği ile telefonunuza yüklediğiniz uygulamaları otomatik olarak tarar ve anında uygulamanın oluşturabileceği tehditleri listeler. Böylece uygulama büyük zarar vermeden uygulamayı kaldırarak android de reklam silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

AppBrain Ad Detector cihazınızda yüklü uygulamaların sahip olduğu izinleri de denetler ve size listeler. Hangi uygulamaların mesajlarınıza veya hesaplarınıza erişerek kişisel bilgilerinizi tehdit ettiğini bu sayede öğrenebilirsiniz. Android Reklamlarından Kurtulmak

 

5. TrustGo Ad Detector

The app was not found in the store. 🙁

TrustGo-Ad-Detector-nedir-nasil-kullanilirTrustGo Reklam Dedektör tarar veen sık kullanılan reklam ağları üzerinden apps tarafından görüntülenen reklamlar aracılığıyla potansiyel gizlilik ihlalleri ve kimlik sızıntı telefonunuzu korur .

Reklam ağları Cihazınızı nasıl kullandığınız hakkında bilgi toplamak için yaygındır. Sizin bilgi daha sonra hedefli pazarlama kampanyaları için kullanılır .

Bazı yaygın ve agresif yöntemleri şunlardır:
• Android bildirim çubuğu , reklamları Pushing
• Ana ekranda izinsiz kısayolları oluşturma
•Varsayılan tarayıcı , ana ve yer imleri ayarlarını değiştirme
• Bir reklam tıklandığında e-posta ve metin mesajları için size abone
• telefon görüşmeleri yapma ve bir reklam tıklandığında zararlı dosyaları indirirken

TrustGo Reklam Dedektör kötü niyetli reklam sizi korur vedünya çapında 100’den fazla mobil reklam ağlarındaki reklamları tespityeteneğine sahiptir.

TrustGo Reklam DedektörTrustGo Antivirüs ve Güvenlik ailesinin bir parçasıdır .

TrustGo Antivirüs ve Güvenlik , malware, spyware ve trojan sizin telefonunuz içinen iyi all -around koruma sağlar . Uzaktan telefon kilit , telefonunuzu bulmak , bir alarm ayarlamak veya telefon eksik veya çalınması durumunda sadece kişisel bilgilerinizi silin Android Reklamlarından Kurtulmak

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.