Android Telefonda Uygulama Güncelleme Kapatma

Android Telefonda Uygulama Güncelleme Kapatma donanım yetersizse gerekli olabilir. İşte Uygulama Güncelleme Kapatma adımları.

Şimdi android stüdyo aracını ve bazı basit ayarları kullanarak Belirli Android Telefonda Uygulama Güncelleme Kapatma mümkün olabilir. Devam etmek için aşağıdaki kılavuza bir göz atın. Belirli android uygulamalara güncellemeleri kalıcı olarak durdurma yöntemi daha sonra sonuna kadar okumaya devam etmeniz gerekir. Öyleyse gidip bu makaleyi okuyun ve android hakkında daha fazla şey öğrenmenin tadını çıkarın!

Uygulamalardaki güncellemeler gerçekten merak uyandırıcı ve ilgi çekicidir; çünkü yeni güncellemelerin her biri, yeni ve daha gelişmiş özellikler için bir arayış içindedir. Aslında güncelleme, uygulamaların büyümesi ve kullanıcıların toplam ekin aynı uygulamayı daha uzun süre kullanmaya devam etmesi için çok önemlidir.

Güncellemeleri durdurma eğilimi gösteren uygulama eskiydi ve ilgisini kaybediyor. Tüm bunlar doğruyken, bazen uygulamalara yönelik güncellemeler gerekli olmamakla birlikte, kullanıcıların normal kullanımına neden olur ve aynı zamanda uygulamanın performansını da etkiler. Kullanıcılar yeni uygulama güncellemelerinin değiştirilmesi ile ilgili sorunları bulabilirler. Belirli uygulamalarının güncellenmesini durdurmayı düşünmeye neden olur.

Varsayılan olarak, Android’deki uygulamaların güncellemelerini önlemek mümkün değildir ve kullanıcılar uygulamaları güncelleyene kadar sürekli rahatsız edici bildirimler almaya devam eder. Ancak, Android için uygulama güncellemelerinin durdurulabileceği bir yöntem var. Bu makale tüm, Android Telefonda Uygulama Güncelleme Kapatma için değişiklikleri yapma yolunda uygun rehberlik sunmak üzere hazırlanmıştır. Bu tür doğrudan yollar olmadığından, kullanıcılar bunu başaramayacaklarından, bu sayfayı aynı yöntemi arayan kullanıcıların desteği için yazdık.

Aynı şeyle ilgili detayların tamamı aşağıda yazılmıştır, bu nedenle herhangi biriniz bu şekilde veya belirli android uygulamalarda güncellemeleri kalıcı olarak durdurmanın yöntemi hakkında gerçekten bilgi edinmek istiyorsanız, sonuna kadar okumaya devam etmelisiniz.

Gereksinimler:

  • Bilgisayarda yüklü WinRar,
  • Bilgisayara yüklü Android Studio PC sürümü,
  • Android’de bilinmeyen kaynaktan kuruluma izin.

Android Telefonda Uygulama Güncelleme Kapatma

Her şeyden önce, Bilgisayarda Android Studio aracını açın ve daha sonra keytool.exe adlı dosyayı arayın. Arama alanını bu amaç için kullanabilirsiniz ve daha büyük olasılıkla dosyayı kolayca bulabilirsiniz. Bu dosya üzerinde çalışılacak, bu yüzden yolu veya bu dosyayı gösteren pencereyi kapatmayın ve bir sonraki adıma geçin.

Android Telefonda Uygulama Güncelleme Kapatma makalesi için hazırlanan görseller.
Android Telefonda Uygulama Güncelleme Kapatma Adımları

Şimdi, tüm yönetici erişimini sağlayan, bilgisayarınızdaki Komut İstemi‘ni açın. Bunun için, klavyenizdeki Cntrl + X tuşlarına ve ardından izinleri veya yönetim erişimini sormanızı isteyecek olan A düğmesine basmanız yeterli olabilir. Sadece soruyu onaylayın ve yöntemle devam edin.

Şimdi CD komutunu kullanarak cmd içindeki keytool.exe dosyasının yolunu bulun. Konuma yönlendirdikten sonra, dosyanın konumunu değiştirmek için aşağıdaki komutu uygulayın:

key tool -genkey -v -keystore
C:\first-key.keystore -alias alias_has_no_name -keyalg
RSA -key size 2048 -validity 10000

first-key ve alias_has_no_name yerine istediğiniz ismi yazın.

Yukarıdaki komutu işledikten sonra sizden bir şifre girmeniz istenecek, hatırlayabileceğiniz bir şifre girmeniz yeterli olacaktır. Bundan sonra klavyedeki Y tuşuna basarak çeşitli komutları onaylayın.

Şimdi yüklemek istediğiniz uygulamanın APK dosyasını indirin ve dolayısıyla sonsuza dek güncelleme yapmayın. Sadece ilk adımdaki yolun içindeki dosyayı değiştirin ve bu apk’yi Keytools’un yerine yerleştirin. Şimdi çıkarıcıyı veya Winrar’ı kullanarak APK dosyasını açın ve ardından META-INF klasörünü oradan silin.

Android Telefonda Uygulama Güncelleme Kapatma

Yukarıdaki adımdan sonra aşağıdaki komutu çalıştırın:

jarsinger -verbose -sigalg
SHA1withRSA -digestalg SHA1
-keystore C:\first-key.keystore
Quickpic.apk
alias_has_no_name

Yukarıdaki komutlarda kullandığınız adları first-key ve alias_has_no_name yerine kullanın.

Şimdi apk dosyasını telefonunuza kopyalayın ve uygulamayı kurmak için çalıştırın. Bu, sonsuza dek gelecekte güncellemeleri almayacak.

Android Telefonda Uygulama Güncelleme Kapatma için Güvenlik Duvarı Uygulamalarını da kullanabilirsiniz. Bunun ile ilgili desteğe ihtiyacınız olursa yorumlarda belirtin uygun bir Güvenlik Duvarı uygulaması iletelim.

Birde Android geliştirici seçenekleri çıkmıyor haberine bakmanızı öneririz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.