AnaSayfa / Blog / internet Destek / YouTube Arka Planda Çalma iOS ve Android 2019
YouTube Arka Planda Çalma iOS ve Android için hazırladığımız makale görselleri.

YouTube Arka Planda Çalma iOS ve Android 2019

YouTube Arka Planda Çalma adımlarını Android ve iOS için ayarlayın. İzleyemediğiniz zaman bile YouTube arka planda çalmaya devam esin.

Amacınız, telefonda çalışırken YouTube videolarını arka planda oynatmak ise, bazı kötü haberlerimiz var. Çünkü YouTube bunu sizin için kolaylaştırmayacak.

Bu işlevsellik çeşitli uygulamalarında mevcut olmakla birlikte YouTube, YouTube hizmetlerinin abonelerine ödeme yapmak için bu özel işlevi saklı tutmaya karar vermiştir. Bunlar YouTube Premium ve YouTube Müzik tir. Aşağıda, YouTube Arka Planda Çalma sınırlamasını aşmanın birkaç yolunu göstereceğiz.

Yakın bir zamanda Google’ın aldığı bir karar neticesinde YouTube bazı televizyonlarda çalışmamaya başladı. Bu sorun ile ilgili Televizyonda Youtube Açılmıyor Sorunu makalemizi inceleyebilirsiniz. Böylece bir TV alacaksanız bu duruma dikkat edersiniz.

YouTube Arka Planda Çalma

ÖnemliYouTube arka planda oynatma işlemine olanak sağlayan herhangi bir geçici çözüm. YouTube’un döngünün nasıl kapatılacağını bulduğunda, herhangi bir zamanda kaybolabilir. Buna bağlıysanız, YouTube servislerine abone olmanız gerekir.

YouTube Arka Planda Çalma Android

YouTube‘un arka planda çalmasını sağlamanın kolay bir yolu, Chrome tarayıcınızda YouTube‘un Masaüstü sürümünü kullanmaktır. İşte bu işlemi çalıştırmanın yolu.

 • Chrome’u Açın
 • YouTube’un mobil sürümünü bulmak için https://m.youtube.com yazın.

Önemli: YouTube URL’sinin önüne bir m yazmak, https://m.youtube.com, tarayıcıya erişebilmek için tarayıcıda kalmanızı sağlar. YouTube’un arka planda çalmasını istiyorsanız, tarayıcıda kalmanız ve YouTube uygulamasına atlamamanız önemlidir.

 • Oynatmak istediğiniz videoyu arayın. Videoyu bulduktan sonra, masaüstü sitesini seçmek için ekranın sağ üstündeki üç dikey noktaya dokunun.

 • Site yenilendiğinde, videoyu oynatmak için başlat düğmesine basın. Uygulamaları değiştirin veya ekranınızı sessiz moda geçirin; video duracaktır.
 • Kontrol merkezine ulaşmak için aşağı kaydırın ve videoyu ayarlarınızda bulun. Oynat butonuna basın.
Android için YouTube Arka Planda Çalma İşlemlerini anlatan makalenin görselleri.
YouTube Arka Planda Oynatma Android Ayarları
 • Ekranınızı kapatın veya başka bir uygulamaya geçin. YouTube oynamaya devam edecek.

YouTube Arka Planda Çalma iOS

YouTube’da iOS cihazlar için bir abonelik olmadan mevcut olmasa da, YouTube videosunu Opera veya Dolphin gibi alternatif bir tarayıcı kullanarak iPhone veya tabletinizde YouTube Arka Planda Oynatma mümkündür.

 • iOS için Dolphin‘i veya Opera‘yı indirin
 • Tarayıcıyı açın. YouTube sitesini bulmak için arama çubuğuna https://m.youtube.com yazın.
 • Tarayıcıda YouTube’da oynatmak istediğiniz videoyu arayın.

Önemli: Tarayıcıda, YouTube’un mobil sürümünde kalmanız ve sizi cihazınızdaki YouTube uygulamasına götürecek herhangi bir YouTube bağlantısını tıklamamanız önemlidir. Arama çubuğunuzun tepesinde https://m.youtube.com yazacaktır.

 • Videoyu oynatın ve video başladıktan sonra başka bir uygulamaya geçin veya ekranınızı uyku moduna geçirin. Video duracak.
 • Müzik çaları bulmak için kaydırın ve videonuzun başlığının orada gösterilip gösterilmediğini kontrol edin.

Not: Bazen iOS, medya oynatıcısını, video yerine müzik çalardaki müzik kitaplığınıza ayarlar. Bu durumda, Opera veya Dolphin’teki YouTube videosuna geri dönün ve müzik çaları silmek için oynatmaya devam etmek için oynat düğmesine tekrar basın.

 • Videonuzun başlığı kontrol merkezinde göründüğünde, videonun oynatılması için oynat butonuna basın.
YouTube Arka Planda Çalma iOS için yapılması gereken işleme adımları.
YouTube Arka Planda Çalma iOS
 • Telefonunuzu tekrar uyku moduna geçirin veya uygulamaları değiştirin; video oynatılmaya devam eder.

YouTube Aboneliği

Sürekli olarak YouTube Arka Planda Oynatma, YouTube videolarına sınırsız erişim istiyorsanız, bir YouTube aboneliği satın almanız gerekir. YouTube iki abonelik hizmeti sunar. YouTube Premium (önceden RED olarak bilinir), arka planda video oynatmanıza olanak tanır ve orijinal video içeriğine aylık ücret karşılığında erişim sağlar. YouTube Müzik, YouTube videolarının arka planda ayda 9,99 ABD doları oynatmasını sağlayan bir müzik yayını hizmetidir. Her iki hizmette şu an Türkiye’de kullanılamıyor.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.