Android Video Döndürme (Çok Basit)

Android Video Döndürme: Bazen yanlışlıkla bir videoyu ters çekmiş olabilirsiniz. Bunu çevirmek için çok basit bir adımdan bahsedeceğiz.

Bir tablet veya telefon kullanıp kullanmadığınız, yanlış yönlendirmede kaydedilen videoları döndürmek için Google Fotoğraflar’ı kullanabilirsiniz.

çektiğiniz ters bir videoyu telefonda izlemek hem zor olur. Ters olduğu için bir sosyal medya sayfasına yüklemek istemezsiniz. Ancak şükürler olsun, bunu Google Fotoğraflar‘ı kullanarak yalnızca birkaç dakika içinde düzeltebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey bir Google Fotoğraflar hesabıdır ve telefonunuzda yüklü Google Fotoğraflar uygulamasıdır. Çoğu Android telefon için uygulama, Google Apps ofset uygulamasının bir parçası olarak zaten yüklenmiş ve telefonunuzda kullandığınız Google hesabına bağlanmıştır.

Android Video Döndürme

Videolarınızı Google Fotoğraflar’a Nasıl Yükleyebilirsiniz?

android video döndürme, video döndürme android, android video ters çevirme, android video yan döndürme, android telefonda video döndürme,

Android video ters çevirme için öncelikle Videonun Google Fotoğraflara yüklenmesi gerekir. Yükleme işleminin nasıl yapılacağı aşağıda anlatılmıştır.

  • Android telefonunuzda veya tabletinizde Galeri’yi açın.
  • Yüklemek istediğiniz Videoya Dokunun.
  • Ekrandaki Paylaş simgesine dokunun.
  • Google Fotoğraflar‘a Yükle‘ye dokunun.
  • Birden çok Google Hesabınız varsa, videonuzu yüklemek istediğiniz hesabı seçin.

Video Döndürme Android

android video döndürme, video döndürme android, android video ters çevirme, android video yan döndürme, android telefonda video döndürme,

Döndürmek istediğiniz videoyu oynatın.

Videoyu durdurun ardından Ekolayzer simgesine benzeyen simgeye dokunun.

android video döndürme, video döndürme android, android video ters çevirme, android video yan döndürme, android telefonda video döndürme,

Sol taraftaki Döndür butonuna dokunun. Her dokunduğunuz saat yönünün tersine dönecektir.

android video döndürme, video döndürme android, android video ters çevirme, android video yan döndürme, android telefonda video döndürme,

Kişisel olarak çektiğiniz veya videonuzu indirdiğiniz herhangi bir videoyu döndürürken, internet seyahatleriniz sırasında karşılaştığınız herhangi bir videoyu döndüremezsiniz. Videonun telefonunuza kaydedilmesi ve ardından düzgün şekilde ayarlanması için Google Fotoğraflar’a yüklenmesi gerekiyor. Ek olarak, bir video döndürdüğünüzde yönlendirmeyi döndürüyorsunuz.

Ayrıca Bakınız:  Android Telefonda Simgelerin Boyutu Nasıl Değiştirilir

Bu, bir video çekimde çekildiyse, ancak telefonunuz manzaraya eğildiğinde, doğru bir şekilde döndürmenizin mümkün olacağı anlamına gelir. Ancak, portre modunda bir şey çektiyseniz ve bu şekilde filme çekerseniz, videonun döndürülmesi herhangi bir şeye yardımcı olmaz. Yönlendirmeyi değiştirmek yerine, videonuzu yalnızca yana doğru olacak şekilde döndürür.

Android Telefonda Video Döndürme

Aradığınız şey, videonuzun yönünü değiştirmenin bir yoluysa, bunu telefonunuzdan yapamazsınız. Bunun yerine, Mac’te iMovie veya Windows Movie Maker gibi bazı film düzenleme yazılımlarına ihtiyacınız olacak. Bu programlar, videonuzu döndürmenize ve yönlendirmeyi değiştirmenize izin verir, böylece istediğiniz gibi görünür.

Fotoğraflarınızı döndürmenin en kolay seçeneği Google Fotoğraflar’dır, ancak teknik olarak başka seçenekler de vardır. Videolarınızı da döndürebilen çeşitli uygulamalar var. Ancak bu uygulamaların çoğu, reklamları içerir, hizmetlerini ödemenizi veya kullanılabilirlik sorunlarınız olmasını gerektirir. Bu yüzden Google Foto’yı kullanmanızı öneriyoruz.

Ancak, rekabete gerçekten göz atmak isterseniz, en çok puan alan video döndürme uygulamaları, Video FX ve Akıllı Video Döndürme ve Çevirme seçeneklerini döndürür.

Yukarıda anlatılan basit bir adımla Android Video Döndürme işlemini artık istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Anlatılan bilgileri beğendiyseniz lütfen başkalarıyla paylaşın. yardıma ihtiyacınız olduğunu bunu bize yorum olarak iletebilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.