AnaSayfa / Blog / Android Destek / Android Wireless Bağlanma Sorunu
android ağ güvenlik anahtarı, android ayarlar menüsü, android kablosuz ağ açılmıyor, android kablosuz ağa bağlanma,

Android Wireless Bağlanma Sorunu

Android Wireless Bağlanma Sorunu Android cihazların bir çoğunda wireless yani kablosuz ağa bağlanma sorunu yaşana biliyor. Mesela “Bağlandı” yazması gerekirken “WPA ile Güvenlik Altına Alındı” yaza bilir yada “IP alınıyor ve Bağlandı” şeklinde sürekli değişken bir durum söz konusu olabilir.

Bu sorunun bir kaç nedeni var. Bunları sırayla aktarmaya çalışacağım.

1. Kablosuz ağ şifresinde Türkçe karakter varsa: Adından da yapılacağı işlem belli aslında. Eğer böyle bir durum sizde söz konusu ise modem arayüzüne giriş yapılarak kablosuz ayarlarından ağ şifresini değiştirmeniz gerekiyor.

Android Wireless Bağlanma Sorunu

2. Kablosuz ağ adında Türkçe karakter varsa: Böyle bir durum sizde söz konusu ise modem arayüzüne giriş yapılarak kablosuz ayarlarından ağ ismini değiştirmeniz gerekiyor.

3. Kanal Numarası Hatası: Modem ayarlarında kanal bulunmakta bu kanal numarası 6 yada 11 olmalı. Bunun dışındaki kanalarda sorun yaşana bilir.

4. Şifreleme Tipi Hatası: Modem Kablosuz ayarlarında kullanılan 3 şifreleme tipi vardır. Bunlar WEP, WPA ve WPA2 bazen cihazlar bu şifreleme işlemini yapamıyor bundan kaynaklı olarak sorun yaşanıyor. Cihazınızın çözümleyebileceği bir şifreleme tipi seçmelisiniz.

5. Son olarak cihaz ile modem arasında sağlıklı veri alış verişi olmadığından da sorun yaşanır. Bu durumda cihaza manuel IP vererek sorunu giderebilirsiniz.

android ağ güvenlik anahtarı, android ayarlar menüsü, android kablosuz ağ açılmıyor, android kablosuz ağa bağlanma,

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

23 yorumlar

 1. Benim Htc Desire S cihazım, Wi-Fi taranıyor diyor kapsama alanında birçok ağ olmasına rağmen hiçbirini bulmuyor ve bunu bluetooth’da da yapıyor. ve Wi-Fi Hotspot özelliğini açmama rağmen de başka cihazlarda görünmüyor. Kısaca kablosuz hiçbir özelliği kullanamıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 2. Allah sizden razı olsun. Bu sayfadayım artık

 3. Benim sorunumda android wifi taramıyor ve mac adresi kullanılamıyor. hard reset yaptım gene olmadı *# kodlarıyla wifi ayarlarını yğkleyemedim ne yapabilirim? teşekkürler.

 4. telefonum evimizdeki wifiye bağlanmıyor şifresini giriyorum
  kaydedildi,güvenliği WPA ile sağlanıyor diye yazıyor ve bağlanmıyor telefoncuya götürdüm ayarlarını yaptı kendi dükkanının wifisindende girdi internete
  eve geldim yine aynı sorun :S

  • Merhaba Elif Hanım,

   Sorun telefondan kaynaklanmıyor sorun modemin güvenlik ayarlarından kaynaklanıyor. 11820 yi ararsanız arkadaşlar modem ayarlarınızı yaparak sorunu çözerler. Yani telefoncunun yaptığı bir ayar yok.

   Selamlar….

 5. evet tabletteki wi-fi kapanıyor kendiliğinden.fabrıka ayarlarına geri getirdiğim halde düzelmedi

  • Yedek alıp hard reset atmyı deneyiniz ama denedikten sonra yedegi yüklemden önce wi-fi ye baglanıp test ediniz. Herhangi bir uygulamada bu hatayı yaptırabilir. Eger sorun devam ederse yazılım güncelleme gerekebilir. Sorun devam ederse 11820 Teknoloji Destek Hattı’ndan destek alabilirsiniz.

 6. benim sorunum,android tablette kablosuz ağı açıyorum.fakat 3-5 saniye içinde kendiliğinden ağ kendini kapatıyor.ne yaptıysam olmadı

 7. evet co tesekkur ederız. aynen öyle diyor kaydedildi,güvenliği wpa ile saglanıyor dıyor ama ılk telefonu aldıgımda aynı modemden aynı sıfreyle ınternete gırebılmıstım.sonradan bır sorun olması garip degılmı.acaba ayarlarınımı degıstırdım bılmeden dıyorum

 8. benim problemim wi fi agı görüyorum agı sectikten sonra,android calışmayı durdurdu tekrar dene diyor sorun nedir lütfen yardım..şifreyi bile giremeden çalışma duruyor…:(

  • Ağın üzerine basılı tutuyoruz ağı unut diyoruz. Daha sonra tekrar baglanmayı deniyoruz. Eğer yine baglantımız olmazsa Modem arayüzünden kanal modunu değişmemiz gerekmekte. İşlemlerde sorun yasarsak 11820 Teknoloji Destek Hattı' nı arayarak kısa sürede çözüme ulaşabilir siniz.

 9. çok teşekkür edrim yaradı bilgiler::))

 10. İLBÜKE SEVEN

  Faydalı bir bilgi

 11. Paylaşım için teşekkürler

 12. sağ olun

 13. iyi ki varsın teknolojide destek sayenizde yeni birey öğrendim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.