gorseli-olmayan-makale

Android Wireless Kablosuz Ağa Bağlanma Sorunu

Android Wireless Kablosuz Ağa Bağlanma Sorunu Android cihazların bir çoğunda wireless yani kablosuz ağa bağlanma sorunu yaşana biliyor. Mesela “Bağlandı” yazması gerekirken “WPA ile Güvenlik Altına Alındı” yaza bilir yada “IP alınıyor ve Bağlandı” şeklinde sürekli değişken bir durum söz konusu olabilir. Bu sorunun bir kaç nedeni var. Bunları sırayla aktarmaya çalışacağım.

1. Kablosuz ağ şifresinde Türkçe karakter varsa: Adından da yapılacağı işlem belli aslında. Eğer böyle bir durum sizde söz konusu ise modem arayüzüne giriş yapılarak kablosuz ayarlarından ağ şifresini değiştirmeniz gerekiyor.

Android Wireless Kablosuz Ağa Bağlanma Sorunu

2. Kablosuz ağ adında Türkçe karakter varsa: Böyle bir durum sizde söz konusu ise modem arayüzüne giriş yapılarak kablosuz ayarlarından ağ ismini değiştirmeniz gerekiyor.

3. Kanal Numarası Hatası: Modem ayarlarında kanal bulunmakta bu kanal numarası 6 yada 11 olmalı. Bunun dışındaki kanalarda sorun yaşana bilir.

4. Şifreleme Tipi Hatası: Modem Kablosuz ayarlarında kullanılan 3 şifreleme tipi vardır. Bunlar WEP, WPA ve WPA2 bazen cihazlar bu şifreleme işlemini yapamıyor bundan kaynaklı olarak sorun yaşanıyor. Cihazınızın çözümleyebileceği bir şifreleme tipi seçmelisiniz.

5. Son olarak cihaz ile modem arasında sağlıklı veri alış verişi olmadığından da sorun yaşanır. Bu durumda cihaza manuel IP vererek sorunu giderebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız:  Android Telefonda Simgelerin Boyutu Nasıl Değiştirilir

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

11 yorumlar

 1. AYKIZ NECMİYE

  Faydalı bir bilgi

 2. BAYPARS SEZEN

  sağ olun

 3. EFKAN ARSLAN

  iyi ki varsın teknolojide destek sayenizde yeni birey öğrendim

 4. işte ben buna bilgi derim

 5. Paylaşım için teşekkürler

 6. teşekkürler

 7. işte ben buna bilgi derim

 8. iyi ki varsın teknolojide destek sayenizde yeni birey öğrendim

 9. sağ olun

 10. AYTEKİN ALEV

  bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.