Bilgisayardan SMS Göndermek için Google Mesajlar

Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom hattınız ne olursa olsun Google Mesajlar uygulaması ile bilgisayardan sms göndermek veya almak mümkündür. İşte adımlar:

Cep Telefonu bir iletişim merkezimizdir. Ancak bilgisayarlarımızda çok fazla zaman harcıyor olabiliriz. Mesela ben günümü 10 – 15 saatini bilgisayarda geçiriyorum. Hal böyle olunca telefonunuzu alıp farklı gelen mesajlara cevap vermektense veya bir cihaz kullanmak zorunda kalmadan, gelen bu sms‘e cevap vermek harika olur dimi? Web için Google Mesajlar, bunun gerçekleşmesi için harika yollardan biri! Size nasıl yapılacağını göstereceğiz.

2018 Haziran ayından bu yana, Mesajlar uygulamasının en son sürümünü telefonunda kullanan (Android 5.0 veya üstü), bir bilgisayardan mesaj gönderebilir ve alabilir. Bunu yapmak uzun vadede oldukça basit ve büyük bir zaman tasarrufu sağlayacaktır.

Mesajlar
Mesajlar
Developer: Google LLC
Price: Free

Bilgisayardan SMS Gönderme Nasıl Kullanılır

Web tarayıcınızı kullanarak bilgisayardan mesaj göndermek ve almak, sadece birkaç dakika içinde kurabileceğiniz basit bir işlemdir. Başlamak için şu adımları izleyin:

  • Google Mesajlar uygulamasını yükleyin.
  • Telefonunuzdaki Mesajlar uygulamasını açın.
  • Seçenekler butonuna (üç dikey nokta) dokunun.

Bilgisayardan Mesaj Gönderme için Google Mesajlar Uygulaması Bilgisayardan Mesaj Göndermek için Google Mesajlar Kullanımı

  • Mesajlar Web‘e dokunun.
  • QR Kodu Tarayıcıya dokunun.

Bilgisayardan SMS Gönderme için Google Mesajlar Bilgisayardan SMS Göndermek için Google Mesajlar Kullanımı

  • Bilgisayarınızda bir web tarayıcısı açın ve https://messages.google.com/web/authentication adresine gidin.

Android Web Mesajlaşma Bilgisayardan SMS Gönderme

  • QR Kodunu telefonunuzla tarayın.

Tarayıcınız bildirimlere izin vermenizi isteyecektir. Bu size gelen yeni metin mesajlarını almanıza izin verecektir. İzin Ver” i tıklayın.

Ayrıca Bakınız:  Android Telefonda Simgelerin Boyutu Nasıl Değiştirilir

Bilgisayarı hatırlamak için Tamam‘ı tıklayın. Böylece tarayıcınıza her mesaj almak istediğinizde bu işlemi tekrar etmeniz gerekmez.

Bu kadar! Tarayıcı sekmesini açtığınız sürece, metin mesajları alırsınız ve telefonunuzu açmadan yanıtlayabilirsiniz. Tarayıcı sekmesini kapatırsanız, yukarıda açıklandığı şekilde hatırla seçeneğini belirlediğiniz sürece, yapmanız gereken tek şey https://messages.google.com/web/ adresine gitmektir.

Android Web Mesajlarında Kullanılabilen Özellikler

Bilgisayardan SMS Göndermek için mesajlar da, telefonunuzda olduğu gibi tarayıcınızdaki hemen hemen her şeyi yapabileceğiniz için güzeldir. Metin kutusunun sağındaki araçlarda emoji, çıkartma ve eklenti gibi şeylere erişilebilir.

Avantajı, bilgisayarınızda bulunan ekleri ekleyebilmenizdir.

Dezavantajı ise, telefonunuzda bulunan konum verileri, çekilen fotoğraflar vb. gibi şeyleri bilgisayardan kullanamazsınız. Ayrıca restoranlar, filmler veya hava durumu bilgileri gibi Google Asistanı bilgileri gibi özelliklere de erişemezsiniz.

Sonuçta, telefonunuzu almak için mükemmel bir alternatif değil. Ancak bazı eksik özellikler oldukça uygunluğunuz bu durumda değişecektir.

Bilgisayardan Mesaj Göndermek İstemiyorsanız

Eğer mesaj atmak için bir bilgisayarı kullanmayı bırakmak isterseniz, bu mümkün. Android Uygulamasında, Seçenekler butonuna dokunun ve Mesajlar Web‘i seçin. Sayfanın altında, sağdaki X işaretine dokunarak tek bir bilgisayardan veya tüm bilgisayarlardan Çık‘a dokunarak tüm bilgisayarlardan çıkış yapabilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

İster iPhone'undaki, ister Android cihazındaki veya Windows'taki ayarlar arasında geziniyor olsun, Fatih her zaman teknolojiye düşkün olmuştur. Teknolojiye, Windows'a ve güç düğmesi olan her şeye tutkuyla bağlı olarak, zamanının çoğunu yeni beceriler geliştirmek ve teknoloji dünyası hakkında daha fazla şey öğrenmek için harcadı. Öğrendiklerini de sizlerle paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.