en tehlikeli android virüsleri, android virüs temizleme, android virüs bulaştı uyarısı, en tehlikeli android virüsü,

En Tehlikeli Android Virüsleri ve Çözümleri

En Tehlikeli Android Virüsleri arasında yer alan 10 virüse ve onlardan nasıl kurtulacağınıza yani Android virüs temizleme adımlarına bir göz atın.

Virüs, sistemin tüm davranışlarını yanlış bir şekilde ortaya çıkarabilecek herhangi bir bilgi işlem cihazı veya akıllı cihaz sisteminde bu tür bulaşıcı veya kötü amaçlı yazılım içeriğidir. Bu aynı zamanda cihazın donanımına da zarar verebilir, ancak sadece virüsün türü çok tehlikeli ise ve bu durum çok nadir olsa da mümkündür. Android, virüs saldırılarının en güvenli yapılandırması olduğu söylenen en kararlı işletim sistemlerinden biridir ve büyük olasılıkla Android kullanıcıları, herhangi bir virüsle ilgili sorunla hiçbir zaman karşılaşmadıkları için Antivirüs yazılımı için herhangi bir şans vermez.

En Tehlikeli Android Virüsleri

Android’e zarar verebilecek çok tehlikeli virüsler vardır. Bu yazıda 10 tane en tehlikeli android virüsü hakkında biraz bilgi vermek bu makaleyi hazırladık.

Aşağıda androidinize zarar verebilecek tehlikeli bir virüsün listesi var. Tüm bu virüslerin farkında olmalısınız.

1 Godless

Google Play Store’daki uygulamalarda bile yamalanmış olarak bulunan en tehlikeli virüstür. Bu, Google’dan daha güvenli bir yer bulamayacağınız için nasıl önleyebileceğinizden emin olamayacağınız anlamına gelir. Virüs cihazı sessizce rootlar ve daha sonra aygıtın çalışmasında çeşitli sorunlara neden olur. Bu virüsü kaldırmak çok zor. Virüsün başka bir aygıtınıza zarar vermemesi için dua ediniz. 🙂

2 Schedun

Android’in, kullanıcının farkında olmadan otomatik olarak cihazı rootlamasına neden olabilecek iyi bilinen bir android kötü amaçlı yazılımdır. Reklamların canlı akışının yolunu oluşturur. Bunu tek başına bulamıyorsunuz, ancak üçüncü taraf mağazalarından veya web sitelerinden yükleyebileceğiniz viral uygulamalarla yamanıyor. Etkilenen cihaz kullanıcısını rahatsız eden ana şey, kolay bir şekilde kaldırılamaması. Tüm işletim sisteminden kurtulmak için cihaza hard reset atılması gerekir.

3 Gunpoder

Bu virüs, Google Play Store’un dışında bulunan Nintendo konsollarının üçüncü taraf öykünücüleriyle kurulur. Bu, bu yamalı virüsün üçüncü parti uygulamaları ile cihazınıza gelir. Ve cihazda yüklü oyunları en popüler çevrimiçi oyunlara dönüştürebileceği anlamına gelir. Bu virüsten kurtulmak için cihazınızı sıfırlayabilirsiniz. Ancak bunun her zaman tam olarak etkili olduğu kanıtlanmamaktadır. Android virüs bulaştı uyarısı aldıysanız işiniz zor.

4 Hummingbad

Bu virüsten etkilenen cihaz, uygulamaları tek başına cihaza indirip yükleyebilir. Bilgileri sizin izniniz olmadan çalabilir ve bu sayede, cihazınızın yanı sıra verilerinizin kontrolünü kaybedersiniz.

En tehlikeli android virüsü

5 Cloned and Copied Apps

Bazı popüler uygulamalarla veya üçüncü parti mağazalarda indirebileceğiniz uygulamaların bu tür klonlarıyla ilgili uygulamalar. Cihazınızdaki tüm bilgileri alıp bilgisayar korsanlarına veya spam göndericilere göndermesine neden olabileceğinden sizi sıkıntıya sokabilir. Her zaman güvende olmak için üçüncü taraf kaynaklarını kullanmamalı. Korsanların planlı bir fikri olabilecek böyle popüler uygulamaların klon uygulamalarını yüklememelisiniz.

6 DroidSnake Type A

DroidSnake Type A, Android cihazında bulunan en tehlikeli virüslerden biridir. Kötü amaçlı yazılım, Tap Snake olarak bilinen bir oyun olarak görünür. Ancak, bir kullanıcı tıkladığında, GPS koordinatını bilgisayar korsanı için tetikler ve sessizce arka planda çalışır. Daha sonra, hassas bilgileri aktarmak için daha sonra kullanılan çeşitli uygulamaları yükler.

App arka planda çalıştığından, kolayca tespit edilebilir. Yani, arka plan sürecini aramalı ve sonra kaldırmalısınız. Güvenlik uygulamaları, DroidSnake Tip A Enfeksiyonunu kaldırmaya yardımcı olmayacak.

7 Geinimi

Geinimi veya (Android.Geinimi), korsanların masum kurbanları tuzağa düşürmek için kullandığı yaygın Virüslerden biridir. Virüs bir oyun uygulaması olarak kendini gösterir ve bir kez kurulduktan sonra akıllı telefondan veri toplar. Bir oyun uygulaması üçüncü taraf App mağazalarında dağıtıldığı için virüs çoğunlukla kendini gösterir.

Geinimi’den kurtulmanın en iyi yolu koşu sürecini kontrol etmektir. Android.Geinimi olarak bilinen süreci bulursanız, en kısa zamanda durdurup kaldırmanız gerekir.

8 Zeahache

Bu genellikle bir rootlama uygulaması olarak kullanılır. Uygulama, akıllı telefondaki kullanıcı izinlerini artırabileceğini iddia ediyor. Ancak, Zeahache cihazda veri hırsızlığıyla biten birkaç arka kapı açabilir.

Android Virüs Bulaştı Uyarısı

9 DroidDream

Güvenlik şirketi Symantec’e göre, Android.DroidDream 2011’den beri neredeyse 200.000 Android akıllı telefonu etkilemiştir. Virüs bir rootlama uygulaması olarak hareket eder, ancak hassas bilgileri cihazdan aktarmak için bazı kötü amaçlı yazılım programları yükler.

Bir Android işletim sistemi için kullanılabilen standart Antivirüs uygulamaları DroidDream’i tespit edebilir, ancak sadece premium ve en etkili olanları kaldırabilir. Yani, Droid Dream kurtulmak için güvenilir ve sağlam bir güvenlik uygulaması kullanmanız gerekir.

10 Uxipp

Bu virüs cihazın enfekte etmek yerine kullanıcılara zarar vermek içindir. Android.Uxipp, kullanıcılar tarafından fark edilmeden enfekte akıllı telefonlardan ücretli SMS göndermek için tasarlanmıştır. Virüs ayrıca enfekte cihazların IMEI ve IMSI bilgilerini sızdırabilir.

Yani, bu virüsten sakınmanın en iyi yolu Malwarebytes’i kurmak ve tam bir tarama yapmaktır. Google Play Store gibi güvenilir kaynaklardan uygulama indirdiğinizden emin olun.

En Tehlikeli Android Virüsleri

Ve bu makaleyi okuduktan sonra En Tehlikeli Android Virüsleri ve Çözümleri hakkında bir fikriniz olmuştur. Bu makalenin yazılmasının temel nedeni, Android cihazlarda da olabilecek Virüslerden haberdar olmanız ve cihazınızı Antivirüs uygulamalarını kuracağınız şekilde güvenli hale getirmenizdir. Sadece Antivirüs yazılımını kullanarak cihazınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.