Facebook Sayfa Şikayeti Nasıl Yapılır

Facebook Sayfa Şikayeti Nasıl Yapılır 2018

Facebook Sayfa Şikayeti Nasıl Yapılır makalemizde bir Sayfa Şikayeti nasıl yapılır Facebook Şikayeti yapılırken nelere dikkat edilir paylaşacağız.

Lütfen bu yazıyı Okuyun ve Paylaşın. Aslında sosyal medya ile alakalı yazı yazmıyorum ama bugün gördüğüm bir durum karşısında hem sizleri bilgilendirmek hemde gerçekten çözüm olması için nasıl işlem gerçekleştirileceği hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Konu ile ilgili örnek bir sayfa var. Sayfada yapılan paylaşımlar insanlığın kabul edemeyeceği nitelikte olduğu için aşırı tepki alıyor ama tepkiler yanlış yapıldığından sayfanın daha da trend almasını sağlamakla birlikte yöneticilerin bu anlamda daha fazla kışkırtıcı içerik paylaşımına neden oluyor. İlgili sayfa aşağıda.

Facebook Sayfa Şikayeti Nasıl Yapılır

 

Sayfada yazılan ve paylaşılan görüntüler ciddi anlamda dini istismar içermektedir. Ama biz öfkemize yenik düşerek bu yazılan ve paylaşılan görüntülere Yorum Yaparak, paylaşım Yaparak Şikayette bulunulmasını isteyerek sayfanın daha fazla olumsuzda olsa ilgi görmesini sağlıyoruz. Açıkça söylemek gerekirse bu sayfanın yöneticileri kesinlikle ve kesinlikle Atatürk’çü değil. Bu sayfanın yöneticileri aslında insan bile hayvan değil. Yazık kı bunun için birde Atatürk’ü alet ediyorlar.

Konu ile ilgili yapılacak gen güzel işlem mevcut yazılar ile ilgili yapılan yorumların kaldırılması için çevrenizdeki kişilere bilgi vermek ve yorumların paylaşımların kaldırılmasının ardından sayfada hiçbir beğeni paylaşım yorum yapmadan yazı ve sayfa hakkında şikayette bulunmaktır.

Bu işlemlerin nasıl gerçekleştirileceği ile ilgili görüntüler aşağıdaki gibidir.

ÖNEMLİ: Lütfen şikayet etmeden önce sayfada yaptığınız yorumları, paylaşımları kaldırın. Eğer daha fazla işlem yapılmasını istiyorsanız İnternet Suçları Bölümü 0312 582 82 82 yi arayabilirsiniz. 

Facebook Sayfa Şikayeti Nasıl Yapılır

Facebook Sayfa Şikayeti:

Öncelikle sayfaya giriş yaptıktan sonra Çark yasa seçenekler diye ifade edilen butona tıklayarak Sayfa’yı Şikayet Et seçeneğine tıklıyoruz.

Facebook Sayfa Şikayeti Nasıl Yapılır

 

Ardından gelen seçenekler içerisinden Bu Sayfanın Facebook’ta Olmaması Gerektiğini Düşünüyorum seçeneğini işaretleyip Devam diyoruz.

facebook-sayfa-sikayeti-nasil-yapilir-03

Akabinde gelen seçenekleri içerisinde önce Diğer seçeneğini işaretleyip Devam diyoruz. Ardından Bu Dinime Hakaret Ediyor seçeneğini işaretleyip Devam diyoruz.

facebook-sayfa-sikayeti-nasil-yapilir-04

facebook-sayfa-sikayeti-nasil-yapilir-05

Son olarak Bir Şikayet Gönder seçeneğini işaretleyerek Devam butonuna tıklıyoruz. Şikayetinizi aldık yazısını gördüğünüzde Tamam butonunu tıklayarak işlemi bitiriyoruz.

facebook-sayfa-sikayeti-nasil-yapilir-06

facebook-sayfa-sikayeti-nasil-yapilir-07

 

Sayfa şikayeti bu şekilde yapılmış oldu. Paylaşım ile ilgili şikayet için:

Facebook Paylaşım Şikayeti:

İlgili görseli açtıktan sonra Seçenekler ve ardından Şikayet Et‘i tıklıyoruz.

Facebook Sayfa Şikayeti Nasıl Yapılır

Daha sonra Bu Sayfanın Facebook’ta Olmaması Gerektiğini Düşünüyorum seçeneğini işaretleyerek Devam butonuna tıklıyoruz.

facebook-sayfa-sikayeti-nasil-yapilir-09

 

Gelen seçenekler içinden Bu Dinime Hakaret Ediyor seçeneğini işaretleyip Devam diyoruz.

facebook-sayfa-sikayeti-nasil-yapilir-10

 

Son olarak Bir Şikayet Gönder seçeneğini işaretleyerek Devam butonuna tıklıyoruz. Şikayetin için Teşekkür Ederiz penceresinde  Destek Panosunu tıklayarak şikayet le ilgili durumu kontrol edebilirsiniz. Sayfa ne oldu acaba diye sürekli giriş yaparak erişim sayısını artırmanın bir mantığı yok.

facebook-sayfa-sikayeti-nasil-yapilir-11

facebook-sayfa-sikayeti-nasil-yapilir-12

Yukarıda Facebook Sayfa Şikayeti Nasıl Yapılır nelere dikkat edilir anlatmaya çalıştık. Verilen bilgilerde anlaşılmayan bir durum varsa yorumlarda bize ulaşabilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.