Google Chrome Gece Modu Nasıl Kullanılır

Dünyada kullanıcının neredeyse milyarlarca kişi bilgisayarlarında varsayılan tarayıcı olarak Google Chrome kullanmaktadır. Bu tarayıcı , kullanıcıya şimdiye kadar yapılmış geniş kapsamlı bir uzantı koleksiyonu biçiminde bir sürü özellik uygular. Bu uzantılar oldukça havalı ve bu tarayıcıyı daha kullanıcı dostu hale getiriyor.

Şimdi Hacker Vision hakkında bilgi vereceğim. Hacker Vision Ekrandaki harfleri gece karanlık ışığında sakin bir şekilde görüntülemeyi sağlayan moddur. Birçoğunuz dizüstü bilgisayarları, geceleri bilgisayarları kullanıyorsunuz ve bu yüzden bir tavsiyemiz var. Google Chrome Gece Modu Nasıl Kullanılır? Bu, gece tarayıcınızda kolayca göz atmanız için çok uygun olacaktır.

Google Chrome Gece Modu Nasıl Kullanılır

Bu işlem, tüm tarayıcı rengini tersine çevirecek ve geceleri çalışmak için mükemmel hale getirecek basit bir Google Chrome Uzantısına dayanmaktadır . Bu, parlak beyaz ışıktan daha az etkileneceği için gözleriniz için de sağlıklı olacaktır.

2. Adım: Her şeyden önce, Google Chrome Tarayıcımızda Hacker Vision eklentisi olan harika bir uzantıya ihtiyacınız var. Tarayıcınıza yükleme için bağlantıyı tıkladıktan sonra Şimdi Deneyin butonuna tıklayın

 

 

2. Adım: Bu uzantının hizmetlerine erişmek için google hesap bilgilerinizi girdikten sonra, uzantı tarayıcınıza eklenecektir .

3. Adım: Artık tüm renkleri tersine dönecek ve gece görmek için mükemmel hale gelecektir, Bu yüzden buna Hacker Vision eklentisi denir.

4. Adım:  Artık geceleri ekranı rahatça görebilirsiniz. Eklentiyi devre dışı bırakmak için eklenti simgesinin üzerine bir kre tıkladıktan sonra açılan popup safasında Normal seçeneğine tıklamanız yeterli

Google Chrome Gece Modu Nasıl Kullanılır

 

Google Chrome Karanlık Okuyucuyu Kullanma

Sayılamaz klonlardan farklı olarak, bu uzantı sadece ziyaret ettiğiniz web sitelerinin renklerini tersine çevirmez. Yeni Chrome motor özellikleri ile desteklenen, parlak göz kamaştırıcı malzemeyi göz rahatlatıcı, yüksek kontrastlı, aydınlatılmış, karanlık temalı ve geceleri kolayca okunabilen akıllı görünümlü web sayfalarına dönüştürmek için özel bir entelektüel yol kullanıyor.

Adım 1. Her şeyden önce, Google Chrome tarayıcınıza Dark Reader eklentisini eklemeniz gerekir . “Chrome’a ​​Ekle” düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Adım 2. Şimdi pop-up üzerinde, “Eklenti Ekle” butonuna tıklamanız gerekiyor.

Adım 3. Kurulduktan sonra Eklentiyi tıklatmanız ve ekranı aşağıdaki gibi görmeniz gerekir.

Adım 4. İstediğiniz her şeyi Parlaklık, Kontrast, Gri Tonlama, Sepya gibi istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Yazı tiplerini de ayarlayabilirsiniz.

Adım 5. Her şeyi kurduktan sonra, ekranı aşağıdaki gibi göreceksiniz. Bu eklenti Facebook’un bile görünümünü değiştirebilir.

Böylece, tüm tarayıcı rengini tersine çevirebilir ve geceleri çalışmak için mükemmel hale getirebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: Chrome Otomatik URL Tamamlama Nasıl Kapatılır

Yukarıdaki bilgiler Google Chrome Gece Modu Nasıl Kullanılır ile ilgiliydi. Bu sayede, geceleri tarayıcınızın beyaz göz kamaştırıcı ışığından ziyade, gözünüz çok kötü etkilemeden rahatça göz atabilir ve rahat gezinme deneyimini yaşayabilirsiniz. Bu etkili makalemizi beğeneceğinizi umuyoruz, arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın ve bununla ilgili herhangi bir sorunuz varsa aşağıdan bir yorum iletin.

Hakkında Şerif DABAĞOĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.