AnaSayfa / Blog / Android Destek / Google Play Store 495 Hatası Nedir Nasıl Çözülür
google play store 495 hatası, uygulama indiremiyorum hata kodu 495, playstore indirme sorunu 495, google play 495 hata kodu nedir,

Google Play Store 495 Hatası Nedir Nasıl Çözülür

WhatsApp, Instagram yada fark etmez her hangi bir uygulamayı Google Play Store da yüklemeye çalıştığınızda indirme sorunu yaşaya bilirsiniz. Bu makalemizde google play store 495 hatası çözümü hakkında görsel içerikli bilgi paylaşacağız. PlayStore 495 Hatası Nedir Nasıl Çözülür kılavuzunuz göz atalım.

Alakalı Sorular:

google play store 495 hatası, uygulama indiremiyorum hata kodu 495, playstore indirme sorunu 495, google play 495 hata kodu nedir,

Var sayalım ki Twitter uygulamasını güncellemeye çalışıyorsunuz ve “Twitter” güncellenemedi. Tekrar deneyin ve sorun devam ederse, yardım sorunlarını sorun. (Hata kodu 495) şeklinde bir hata alabilirsiniz. Google play store 495 hatası çözümü hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki kılavuza göz atın.

Google Play Store 495 Hatası

1. Önbellek ve Verileri Temizle:

Herhangi bir mağaza ile ilgili konular için standart bir sorun giderme yöntemidir. Google Play Store’un, Google Play Framework’ün ve güncellemeye çalıştığınız uygulamanın (varsa) önbelleğini ve verilerini temizlemenizi öneriyorum. Bu olabilir hatayı 495 düzeltmek . Bunu yapmak için aşağıdaki talimatları izleyin.

 • Öncelikle Ayarlar> Uygulama Yöneticisi veya Uygulamalar> “Tümü veya Hepsi” seçeneklerini açın.
 • Google Play Store’u bulun > Verileri Temizleyin ve Önbelleği Temizleyin.
 • Google Hizmet Çerçevesini Bulun Verileri ve Önbelleği Temizleyin.
 • Google Play Hizmetlerini Bulun Verileri ve Önbelleği Temizleyin
 • İndirme Yöneticisini Bulun Verileri ve Önbelleği Temizleyin
 • Cihazı Yeniden Başlatın.
 • Ardından, Play Store’dan uygulamayı yükleyin veya güncelleyin.
 • Sorun devam ederse, Play Store güncellemelerini kaldırmayı deneyin.

Umarım, bu sorunu çözecektir.

2. Uygulama Tercihlerini Sıfırla

Oyun deposunda 495 numaralı hatayı onarmak için yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biridir . Bu talimatları uygulayarak Android telefonundaki uygulama tercihlerini sıfırlayabilirsiniz.

 • Öncelikle, Ayarlar> Uygulamalar / Uygulamaları Yönete gidin.
 • Şimdi, üç nokta veya dikey çizgiler simgesine dokunun ve ardından “Uygulama Tercihlerini Sıfırla” seçeneğine dokunun.

Şansınız varsa, sorununuzu çözecektir.

3. Konum Hizmetini Etkinleştir:

Play Store’daki 495 numaralı hatayı gidermek için telefonunuzda konum servisini etkinleştirmeniz gerekebilir. Pek çoğumuz pil ömründen tasarruf etmek için konum servisini devre dışı bırakıyoruz. Ancak, Bazen, Hatalara neden olabilir ve bazı uygulamaların sorunsuzca çalışmasını engelleyebilir. Bu arada, Konumu etkinleştirmek için bu talimatları izleyin.

 • Öncelikle Ayarlar> Konum’a gidin. Samsung gibi bazı akıllı telefonlar için bunu Ayarlar> Bağlantılar> Konum’da bulabilirsiniz.
 • Ardından, Yüksek Doğruluğa ayarlayın.
 • Ayrıca, konumu kullanmak için güncellemeye çalıştığınız uygulamaya izin verin.

Problemini çözmeli.

4. Google Hesabını Kaldırma ve Ekleme:

Google hesabınızı kaldırabilir ve telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra tekrar ekleyebilirsiniz. Bu oyun deposu 495 hata düzeltmek başka bir çözümdür. Bu arada, İşte talimatlar.

 • Her şeyden önce, Sistem Ayarları> Hesaplar> Google> Gmail hesabınızı kaldırın .
 • Ardından, Ayarlar> Uygulamalar> Google Play Store’a gidin ve zorla durdurun. Ardından önbelleği ve verileri temizleyin.
 • Şimdi, telefonunuzu yeniden başlatın.
 • Ardından,  Sistem Ayarları> Hesaplar’a gidin  ve google hesabınızı tekrar ekleyin.

Şimdi uygulamayı Play Store’dan yüklemeyi veya güncellemeyi deneyin. Yine sorunla karşılaşmayacaksın.

5. Farklı Ağdan Deneyin:

Bazen, farklı bir ağ kullanarak sorunlu uygulamayı kurmaya çalışabilir. Mobil veri kullanarak indirmeye çalışıyorsanız, bunu WiFi veya tersi kullanarak yapın. Eğer yardım etmezse, VPN kullanmaya karar verebilirsiniz. Birçok kullanıcı için iyi bir VPN kullanma 495 numaralı hata kodunu düzeltmiştir.

6. Önbellek Bölümünü Silme

Bu hata kodunu onarmak için başka bir mükemmel yol olabilir. Bunu yapmak için Android telefonunuzu kurtarma moduna geçirmeniz gerekir. Ardından, önbellek bölümünü temizleyin. İşte talimatlar.

 • İlk başta telefonunuzu kapatın.
 • Ardından, telefonunuz fabrika logosunu gösterene kadar Ses açma + güç düğmesi + Ana sayfa düğmesine basın ve basılı tutun. Ardından, tuşları bırakın.
 • Şimdi, kurtarma modundasınız. Ses açma / kapama tuşunu kullanarak Önbellek Bölümünü Sil seçeneğini bulun ve güç düğmesini kullanarak seçin.
 • Sonunda, telefonunuzu yeniden başlatın.

Şimdi, android uygulamasını oyun deposundan kurmaya çalışın ve hata kodu 495’i düzeltip düzeltmediğini görün.

7. Son Çözümler:

Durumunda, Yukarıdaki yöntemler işe yaramıyor; Android telefonunuzdaki DNS’i değiştirerek istediğiniz uygulamayı yüklemeyi veya güncellemeyi deneyebilirsiniz . Hala başarısız olursa, telefonunuzun genel sorunlarını düzeltmesi gereken telefonunuzu sıfırlamayı düşünebilirsiniz.

Bunlar bulduğum en iyi çözüm. Bu sorunu gidermek için başka daha iyi yollar biliyor olabilirsiniz. İsterseniz, sizin için çalışmış olan yöntemi paylaşabilirsiniz.  Hata kodu 495 ile ilgili çalışan bir çözüm bulamazsanız , sorunuzu Google Ürün Forumu’nda ayrıntılarla gönderebilirsiniz .

Bu altı yöntemden herhangi biri sorununuzu çözmelidir. Sorunuzda başka bir sorun varsa, bunu diğer kullanıcılara da yardımcı olacak şekilde yorum kutusunda paylaşabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: Google Play Hatası 941 Çözüm

Umarım Google Play Store 495 Hatası makalemizi beğenirsiniz. Bu yazıda yer alan bilgileri gerçekten beğendiyseniz lütfen başkalarıyla paylaşmak için biraz zaman ayırın. Yorumlar kutusunu kullanarak görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın. Yine de bu yazıyı okuduğunuz için teşekkürler!

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.