AnaSayfa / Blog / Android Destek / Lenovo a7000 Format Atma Hard Reset Nasıl Yapılır
lenovo a7000 format, lenovo a7000 format atma, lenovo a7000 hard reset, lenovo a7000 reset,

Lenovo a7000 Format Atma Hard Reset Nasıl Yapılır

Lenovo a7000 Format Atma Hard Reset Nasıl Yapılır. Lenovo-a7000 cihazda donma,virüs kaynaklı kendi kendine çeşitli sitelere giriş yapması yada desen kilidi,ekran şifresi unutma durumunda yapılması gereken hard reset yani Lenovo a7000 reset atma sıfırlama işlemini makalemizde anlatacağız.

Alakalı Sorular:

lenovo a7000 format, lenovo a7000 format atma, lenovo a7000 hard reset, lenovo a7000 reset,

Lenovo a7000 Format Atma Hard Reset Nasıl Yapılır

Lenovo-a7000 telefonunuzda performans kaybı, virüs olduğunu düşünüyorsanız yada ekran desenini,ekran şifresini unuttuysanız lenovo-a7000

telefonu Format Atma sıfırlama işlemini gerçekleştirerek bu problemi aşabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken husus Lenovo-a7000  telefonda yedek almadığınız veriler yada şifresini bilmediğiniz açık uygulamalarınız varsa Lenovo-a7000  telefonu sıfırladığımız da silinecekleri için sorun yaşayabilirsiniz.

Cihazınız Android 5.1 ve sonrası bir sürüm ise cihazda yedekleme oluşturma, başkalarının kullanımına engel olma yada çalınmalara karşı korunulması amaçlı oluşturduğunuz google (gmail account) hesabını ve şifresini isteyecektir. Bu yüzden lenovo-a7000 fabrika ayarlarına sıfırla işlemi uygulayacaksanız. Google (gmail account) hesabınızın ve şifresini bilmeniz gerekiyor. Aksi halde cihaz kurulumunu tamamlayamaz ve hiçbir şekilde cihazın ayarlar bölümüne ulaşamazsınız. Bu gibi durumlarda cihaz servise gönderilmesi gerekiyor.

Google (gmail account) hesabınızın ne olduğunu ve şifresini biliyorsanız Lenovo-a7000 telefonun şarj oranın %50 ve üzeri olaması gerekiyor.

Lenovo-a7000 telefonun içinde sim kart ve hafıza kartı varsa çıkartmanız gerekiyor.

Lenovo-a7000 telefon açık konumdaysa Menü -Ayarlar-Yedekleme ve Sıfırlama-Fabrika Ayarlarına Sıfırla-Telefonu Sıfırla-Herşeyi Sil seçeneklerine tıklıyoruz. Lenovo-a7000 telefon fabrika ayarlarına döneceği için birkaç dakika bekletebilir.

Lenovo-a7000 telefonun ekran desen kilidini yada ekran şifresini unuttuysanız. Ayarlar bölümüne giriş yapamayacağınız için  Lenovo-a7000  kapalı konuma getiriyoruz.

Sesi Yükseltme tuşu+Sesi Azaltam Tuşu Lenovo-a7000 telefonun Açma (Power) tuşuna basılı tutuyoruz.

Lenova Logosunu görünce Açma(Power)tuşundan elimizi çekiyoruz.

Dil seçeneği çıktığında English seçeneğine tıklıyoruz.

 

Ses açma veya kısma tuşlu yardımıyla wipe data/Factory reset seçeneğinin üstüne geliyoruz.

Açma(Power) tuşuyla onaylıyoruz.

Ses açma veya kısma tuşlu yardımıyla Yes–delete all user deta seçeneğinin üstüne geliyoruz Açma( Power) tuşuyla onaylıyoruz.

 

Ses açma veya kısma tuşlu yardımıyla reboot system now seçeneğinin üstüne geliyoruz Açma( Power) tuşuyla onaylıyoruz.

Lenovo a7000 Format Atma Sıfırlama işleminin kendini tamamlamasını bekliyoruz. Bu işlem bir kaç dakika bekletebilir. Lenovo-a7000 telefon ilk aldığınız güne dönecek sorununuz donanımsal yada yazılımsal değilse düzelecektir.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.