facebook otomatik video kapatma, facebook otomatik video oynatma kapatma, facebook otomatik video kapatma android, otomatik video oynatma kapatma chrome,

Facebook Otomatik Video Oynatma Kapatma

İnternetin çok yoğun kullanıldığı bir zamandayız ama gereksiz video oynatımı gereksiz data harcaması demek. Facebook’ta otomatik olarak açılan videoları kapatma yada açma işlemini nasıl yapacağınızı yazılı ve görsel olarak anlatacağız. Bakalım Android için Facebook Otomatik Video Oynatma Kapatma Nasıl Yapılır.

Alakalı Sorular:

facebook otomatik video kapatma, facebook otomatik video oynatma kapatma, facebook otomatik video kapatma android, otomatik video oynatma kapatma chrome,

Facebook Otomatik Video Oynatma Kapatma

Facebook hesabınızda en çok karşılaştığımız sorunlardan biri de kendi kendine açılan gereksiz videolar olup gereksiz yere internet harcamaktadır.

  • Mobil Veri ve Wİ-Fİ Bağlantılarında
  • Sadece Wİ-Fi Bağlantılarında
  • Videoları Asla Otomatik Oynatma

Facebook kullanıcıları olarak uygulama üzerinde sunulan seçeneklerden birini işaretleyerek facebook’ta videoların otomatik açılmasını istiyorsanız hangi bağlantı için uygunsa sizin için onu belirleye bilirsiniz.

Tabi tamamen de kapatabiliyorsunuz. Facebook otomatik açılan videoları kapatma nasıl  işlemlerini nasıl yapacağınızı yazılı ve görsel olarak anlatacağımız makalemiz den destek alarak yaşamış olduğunuz sorun varise çözüm yoluna ulaşabileceksiniz.

 

Facebook otomatik açılan videoları kapatma işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle facebook hesabımıza uygulama üzerinden giriş yapıyoruz.

Ayarlar bölümüne tıklıyoruz. Bu bölüm genelde sağ bölümde olup simge olarak üç çizgi  şeklindedir.

  • Ayarlar ve Gizlilik seçeneğine tıklıyoruz.

  • Uygulama Ayarları seçeneğine tıklıyoruz.

 

Karşımıza Facebook hesabınıza giriş yaptığınızda Facebook’ta yüklenen videoların nasıl yayınlanmasını istiyorsunuz alanı gelecektir. Bu alanda istediğimiz ayarı gerçekleştirebiliyorsunuz.

Facebook otomatik açılan videoları kapatma işlemini yada açma işlemini Otomatik Oynatma Sadece Wİ-Fİ Bağlantılarında seçeneğine işaretliyerek gerçekleştiriyoruz.

Otomatik Oynatma

Otomatik Oynatma videolar, sen akışta gezinirken otomatik olarak başlar.

Videolar Facebook üzerinde diğer haberlerden daha fazla veri kullandığı için, videolarının ne zaman otomatik oynatacağını buradan seç.

Mobil Veri ve Wİ-Fİ Bağlantılarında ( Bu seçeneği işaretlerseniz, Mobil veride ve Wİ-Fİ Bağlantılarında videolar otomatik olarak oynatılacak).

Sadece Wİ-Fi Bağlantılarında ( Seçeneğini işaretlersek videolar otomatik olarak başlatılacaktır).

Videoları Asla Otomatik Oynatma ( Seçeneğini işaretlersek videolar oynatılmayacaktır).

Facebook otomatik açılan videoları kapatma işlemini nasıl yapacağınızı anlatık siz bu alanda facebook videolarıyla ilgili farklı işlem gerçekleştirmek istiyorsanız. Sizin için uygun seçenekleri işaretliyebilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.