Yöneticiliğini kaybetmiş kişilere çalınan facebook sayfasını geri alma adımları.

Çalınan Facebook Sayfasını Geri Alma 2019

Çalınan Facebook Sayfasını Geri Alma destek ekibinin en büyük sorunlarından biri haline geldi. Yöneticiliğini kaybetmiş kişilere çözüm burada.

Çok sayıda Facebook kullanıcısını gördüğümüz yerde Facebook‘da yöneticiliğini kaybettikleri sayfalarını almaktan şikayet ediyor. Elbette, bilgisayar korsanları, sayfanızda yayınladıkları videolardan para kazanabilecekleri yeni FacebookAd Break’ programı aracılığıyla sayfanızı kar etmek istiyorlar.

Facebook Sayfam Hacklendi?

Sayfaların çalınması, hacker’ın istihbaratından dolayı asla olmamıştı, ama bu senin yüzünden oldu ve İnternet’teki yetersiz gizlilik koruman yüzünden.

Hacker korumanızı analiz eder ve zayıfsa, hesabınızı almalarına ve kolayca sayfanızı almalarına yardımcı olur.

Facebook Sayfasını E-posta ile Çalmak

Hacker’ın, Facebook hesabınıza bağlı e-posta hesabınıza erişmeye çalıştığı ve ardından Facebook hesabını e-postayla kurtardığı ve giriş bilgilerini değiştirdiği en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Mesela hotmail adresinizi facebook için açar ama bir daha giriş yapmazsınız. Microsoft belirli süre kullanılmayan hesapları siler. Hacker da en basit yoldan hesabı yeniden açar ve facebook hesabınızı hackler.

Hack sonrası çalmak istediği sayfanın sahibi olarak kendisini ekler ve sizi yönetici olarak kaldırır. Bu yüzden e-postanızı daha güvenli hale getirmelisiniz.

Gmail’inizi Hackleme Sorununa Karşı Güvenli Hale Getirme Adımları

Çalınan Facebook Sayfasını Geri Alma zahmetine girmek istemiyorsanız, kullandığınız mail adreslerini mutlaka ara ara kontrol edin. Şifre ve güvenlik seçeneklerinin güncel olduğunundan emin olun. Özellikle bir numara değişikliği yapacaksanız bu değişliği güvenlik ayarlarınızda belirtin.

  1. Güvenlik Kontrolü Yapın: Google Hesabınız için kişiselleştirilmiş güvenlik önerileri almak için Güvenlik Kontrolü’ne gidin.
  2. 2 Adımlı Doğrulamayı Açın: 2 Adımlı Doğrulama, şifrenizi çalsalar bile bir korsanın hesabınıza girmesini önlemeye yardımcı olur.
  3. Ekran Kilitlerini Açın: Bir Android cihazda ekran kilitlerini nasıl ayarlayacağınızı öğrenin.

Kötü Amaçlı Yazılım ile Facebook Sayfası Çalmak

Ve bu tehlikeli bir yol çünkü hacker bilgisayarınızı kontrol edebilir ve istediği gibi değişiklik yapabilir. (Son zamanlarda yakın bir arkadaşın başına geldi)

Cihazımda Kötü Amaçlı Yazılım Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Sisteminize kurulmuşsa ve bir AntiVirus kullanıyor olsanız bile kötü amaçlı yazılım bulmak zordur. Dolayısıyla, İnternet’ten bir şey indirirken, indirme kaynağını bilmeniz ve bu web sitesinin güvenli ve doğru olup olmadığını bilmeniz gerekir.

Ancak, bilgisayarınızda virüs olup olmadığını bilebileceğiniz bazı göstergeler vardır. Bunlar hakkında Telefonda Virüs Olduğu Nasıl Anlaşılır başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Çalınan Facebook Sayfasını Geri Alma

Yapmanız gereken tek şey bu bağlantıyı ziyaret etmek ve formu doldurmaktır.

Çalınan facebook sayfasını geri alma adımları ile oluşturduğunuz herhangi bir sayfayı alabilirsiniz. Hacker facebook sayfasını kurtarmanızı engellemek için her şeyi yapmış olsa bile Sadece benimle bu adımları izleyin.

  • https://www.facebook.com/help/contact/1280439701975125 adresine giriş yapın.
  • Sayfama Erişirken Sorun Yaşıyorum formu açılacaktır.
  • Sayfasındaki Hangi Sayfaya erişiminizi kaybettiniz seçeneği ile erişimini kaybettiğiniz sayfayı seçin.
  • Sonra Gönder düğmesine tıklayın, otomatik olarak facebook destek gelen kutusuna yönlendirileceksiniz.

Yöneticiliğini kaybetmiş kişilere çalınan facebook sayfasını geri alma adımları.

Ondan sonra, facebook destek ekibi size Çalınan Facebook Sayfasını Geri Alma için Facebook hesabınızda ve bağlı e-posta hesabınızda e-posta gönderecekler. Bilgisayar korsanını silinecek ve sizi tekrar yönetici olarak ekleyeceklerdir.

Bu şekilde sayfanızı kesin olarak alacağınızdan emin olun. Aklınıza takılan bir şey olursa yorumlarda belirtin.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

2 yorumlar

  1. Merhaba. Bizde “Yöneticisi olduğunuz uygun bir Sayfa yok.” yazısı çıkıyor ne yapabiliriz?

  2. Facebook hesabımdaki telefon ve e posta adresimi kaldırmıştım. Şifremi de unuttum face ye giriş yapamıyorum. Bana başka bir e posta adresine link ya da kod şifre gönderebilir misiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.