Facebook Messenger Aktif Görünme

Bu makalemiz facebook messenger aktif görünme facebook messenger aktif ne demek, facebook aktif olmayan arkadaşları silmeyle ilgilidir.

Facebook’ta aktif durum sayesinde, facebook’ta ki arkadaşlarınızın facebook veya messenger’ da aktif ya da yakınlarda aktif olduklarını görebilirsiniz. Messenger aktif durum seçeneği sayesinde çiftler arası yaşanılan sosyal medya sorunları ortadan kalkmaktadır. Birinin facebook’ta yada messenger de aktif olup olmadığını bu alan sayesinde kontrol edebiliriz.

Sosyal medya devlerinden biri olan facebook’ta sadece bilgisayardan değil telefondan da messenger uygulamasını kullanarak hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz. Tabi Facebook kullanmayıp sadece messenger uygulamasını sohbet için kullanan kullanıcılar bulunmakta messenger uygulamasının bu özelliğini kullanan kullanıcılar farklı messenger kullanıcılarının aktif olup olmadığını bu özellik sayesinde kontrol edebilirler.

Messenger hesabınızda sohbet esnasında rahatsız edilmemek yada messenger de gezerken farklı messenger kullanıcıları tarafından rahatsız edilmek istemeyen kullanıcılar messenger hesaplarında aktif durumlarını gizlemek isteyebilirler.

Messenger’ da aktif görünmek yada facebook messenger aktif görünmemek için yapılaması gereken işlemler bir kaç basit adımdan oluşmaktadır. Aktif görünme özelliğini kapatmak istediğinizde sizden şifre istemez. Bunlardan başlıcaları interneti olan bir cihaz olması ve facebook hesabınıza messenger hesabınıza giriş yapıyor olmanız yada bulunduğunuz cihazda herhangi bir cihazda hesabınızın açık olması gerekmektedir.

Facebook’ta messenger gelen mesajı okuduğumuzda WhatsApp uygulamasındaki gibi iki mavi tik ikonuna benzeyen mavi tik işareti çıkar. Mavi tik sayesinde facebook messenger mesajların okunup okunmadığının anlayabiliriz. Messenger hesabımızın aktif görünme butonun kapattığımızda messenger hesabınızı istediğiniz gibi özgürce kullanabilirsiniz.

Facebook Messenger Aktif Görünme

Telefonunuzdan Messenger aktif durumu kapatmak yada açmak için Messenger uygulamasına tıklıyoruz.

Facebook Messenger Aktif Görünme
Facebook Messenger Aktif Görünme Ekranı

Messenger hesabınız açılacaktır SOHBETLER seçeneğinin yanında bulunan profil resminize tıklıyorsunuz.

Aktif Durum seçeneğine tıklıyorsunuz.

Aktif Durum, Aktif oluğunda gösterilsin seçeneğini açtığınızda gerçekleşir. Facebook messenger’da aktif görünmemek için bu seçeneğin kapalı kalması yeterlidir.

Messenger veya Facebook’ u kullandığın her yerde ayarı kapatmadığın sürece aktif veya yakınlarda aktif  görünmeye devam edeceksin. Arkadaşlarının ve rehberindeki kişilerin aktif veya yakınlarda aktif olduğunu buradan göremezsin. Butonunu aktif hale getirdiğinizde arkadaş listenizde ekli olan facebook kullanıcıları aktif olduğunuzu görebilirler. Bu alana tıklayarak hesabınızı aktif yada pasif hale getirebilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.