iOS 13 Bilmeniz Gerekenler | Söylentiler

iOS 13 Bilmeniz Gerekenler makalemizde ios 13 hangi cihazlara gelecek, ne zaman gelecek ve neler değişecek detaylı olarak paylaşıyoruz.

iPhone, iPad ve iPod touch kullanıcıları, bu cihazlara güç sağlayan işletim sisteminin yeni nesil sürümü olan iOS 13‘ün piyasaya sürülmesini bekliyor. iOS 13 geliyor ve söylenti değirmeni ne diyor?

Apple, henüz iOS 13’ün ayrıntılarını açıklamadı, ancak söylenti üreticisi ne sunacağını bulmak için çok çalışıyor. Bu makale, iOS 13 ile ilgili en son haberleri ve söylentileri içermektedir. Buna dikkat edin: Apple, iOS 13 görevlisine yönelik planlarını yaptıktan sonra da dahil olmak üzere düzenli olarak güncellenecektir.

Aşağıdaki özelliklere yakın bir takım iOS uygulamalarının olduğunu biliyor muydunuz. İşte test etmenizi önerdiğimiz En iyi iOS Uygulamaları listesi.

iOS 13 Bilmeniz Gerekenler

Şimdilik burada okuduğunuz spekülasyon olduğunu unutmayın. Apple, yıllık Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansında iOS 13’ün Haziran 2019’a kadar olan resmi ayrıntılarını duyurmayacak.

iOS 13 Hangi Cihazlara Gelecek

Son yıllarda, Apple, iOS’un yeni sürümlerini mümkün olduğunca eski cihazlarla uyumlu hale getirdiğini vurguladı. Bu trendin iOS 13 ile devam etmesi bekleniyor. Bu tablo iOS 13 ile uyumlu olacak cihazlar için iyi bir tahmin sunmaktadır.

iPhone iPod touch iPad
iPhone XR iPod Touch (6. Nesil) iPad Pro Seiri
iPhone XS Serisi iPad Air Serisi
iPhone X iPad (6. Nesil)
iPhone 8 Serisi iPad (5. Nesil)
iPhone 7 Serisi iPad mini 4
iPhone 6S Serisi
iPhone 6 Serisi

Cihazınız iOS 13‘ü çalıştıramıyorsa, muhtemelen mükemmel bir işletim sistemi olan iOS 12’yi kullanabilir.

iOS 13 Download

iOS’un önceki tüm sürümlerinde olduğu gibi, iOS 13, onu çalıştırabilecek aygıtlara sahip tüm kullanıcılar için ücretsiz bir yükseltme olacaktır. Yükseltmeler şu anda olduğu gibi yapılacaktır.

iOS 13 Özellikleri

Söylentiye göre, iOS 13 ile aşağıdaki yeni özelliklerin ortaya çıkmasını bekliyoruz:

Karanlık Mod

Bu sistem genelindeki özellik, kullanıcıların aygıtlarında gösterilen renkleri günün saatine ve arayüzün ne kadar parlak olduğuna ilişkin tercihlerine uyacak şekilde değiştirmelerini sağlar. O anda karanlık olmak üzere açık olan renkleri değiştirmeyi düşünün. Bu göz yorgunluğunu azaltabilir ve karanlıkta daha keyifli hale getirebilir.

Yeni Giriş Ekranı

Varsayılan iOS Giriş ekranının yeniden tasarlanan bir sürümü bekleniyor, ancak bu yeniden tasarımın hangi formu alacağı henüz bilinmiyor. Eşleşmesi için CarPlay arayüzüne yeniden tasarım bekleyin.

Geliştirilmiş iPad Özellikleri

iPad’in işlevselliğinin iyileştirilmesi, iOS’un son sürümlerinde ve iOS 13‘te de devam etmesi gereken büyük bir vurgu olmuştur.

Geliştirilmiş Artırılmış Gerçeklik Özellikleri

Söylentiye göre, 2019 iPhone’un en az bir modeli, geliştirilmiş 3D ve Artırılmış Gerçeklik özellikleri için üç kameralı bir sistem içerecek. Bunu desteklemek için iOS 13‘ün güncellenmesini bekleyin.

Daha Uzun Canlı Fotoğraflar

iOS 13′te maksimum Canlı Fotoğraf uzunluğunun artırılması bekleniyor.

Yeni Emoji

Emoji standardını düzenleyen standartlar kuruluşunun 2019 yılında yeni emoji sunması bekleniyor. Apple, bunları iOS 13’e dahil edecek.

iOS 13 Bilmeniz Gerekenler ile ilgili paylaşacaklarımız şu an bu kadar. Herhangi bir gelişme ve duyuru olduğunda bu makaleyi güncelleyeceğiz.

iOS 13 Ne Zaman Gelecek

Apple, her yıl işletim sisteminin yeni sürümü hakkındaki başlangıç ayrıntılarını Haziran ayında Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC) duyuruyor. Şirketin iOS 13 için de aynısını yapmasını bekleyin. İşletim sistemi, sürüm öncesi sürümleri kullanmak isteyenler için çok geçmeden Apple’ın Genel Beta Programında mevcut olmalıdır.

İOS 13‘ün resmi sürümü, 2019 iPhone modellerinin piyasaya sürülmesiyle yaklaşık 2019 sonbaharında gelecek.

Hakkında Fatih ATEŞ

İster iPhone'undaki, ister Android cihazındaki veya Windows'taki ayarlar arasında geziniyor olsun, Fatih her zaman teknolojiye düşkün olmuştur. Teknolojiye, Windows'a ve güç düğmesi olan her şeye tutkuyla bağlı olarak, zamanının çoğunu yeni beceriler geliştirmek ve teknoloji dünyası hakkında daha fazla şey öğrenmek için harcadı. Öğrendiklerini de sizlerle paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.