LG Q6 Hard Reset, LG Q6 Factory Reset, LG Q6 Hard Format, LG Q6 Sıfırlama, LG Q6 Desen Sorunu,

LG Q6 Hard Reset Sıfırlama Nasıl Yapılır

LG Q6 Hard Reset, Factory Reset yani Sıfırlama işleminde sistem verileri ile uygulama verileri, uygulama ayarları ve indirilen uygulamalar, Rehber ve mesajlar dahil olmak üzere TÜM veriler silinir. LG Q6 Hard Format işlemi genellikle Model, Desen yada Şifrenin unutulması sonucu yapılır. LG Q6 Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Cevabı da Aşağıda.

Uyarı Yedek almanızı tavsiye ediyoruz.

Uyarı Cihaz belleğinde yer alan Resimler, Videolar ve Müzik de silinecektir.

Uyarı Sıfırlama işleminde cihazınızın şarj seviyesinin %50 oranından az olmamasına dikkat edin.

Uyarı Bu işlemi yapmak zorunda iseniz şimdi aşağıdaki adımları uygulayın.

Uyarı İşlemler Esnasında sorun yaşanması kullanıcı sorumluluğundadır.

LG Q6 Hard Reset Nasıl Yapılır. Bu makalemizde LG Q6 Telefon Hard Reset  işlemini nasıl yapacağınızı yazılı ve görsel olarak anlatacağız. Makalemizi inceleyerek destek alabilirsiniz.

LG Q6 Hard Reset Nasıl Yapılır

 •  LG Q6 telefonda desen unutma veya ekran şifresi unutma durumunda telefonunuzu tuşlar yardımıyla nasıl fabrika ayarlarına döndüreceğinizi anlatacağız.
 •  LG Q6 telefonda yavaşlık veya virüs olduğunu mu düşünüyorsunuz? Ayarlar bölümünden nasıl fabrika ayarlarına döndüreceğinizi anlatacağız.

LG Q6 telefonda desen unutma veya ekran şifresi unutma durumunda cihazın ekranı açılmıyorsa tuşlar yardımıyla fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Ancak bu işlemi yapmadan önce yedek almadığınız veriler var ise cihaz fabrika ayarlarına döneceği için yedek almadığınız verilerin hepsi silinecektir.

Telefonunuza sekronize ettiğiniz gmail hesabınız var ise  LG Q6 telefonu fabrika ayarlarına döndürmeden önce bilgisayardan giriş yapıp yedekleriniz var mı? Kontrol edebilirsiniz.

Diğer bir problem ise cihaz kapalı konumdaysa tuşlarla resetleme  gerçekleştirecekseniz. Cihazınızın yazılımı 6.0 veya üzeriyse telefonu sekrönize ettiğiniz gmail accounts hesabı oluşturduysanız yedekleme yapabilmek gmail accounts şifresini bilmeniz gerekiyor.  Gmail accounts şifrenizi bilbiyorsanız. Telefonun ekranından veya bilgisayardan şifremi unutum adımları kontrol edilebilir.

Gmail accounts hesabının şifresini sıfırlayamıyorsanız. Cihazı servise gönderip yazılım yükletmeniz gerekiyor. LG Q6Hart Reset işlemi yapabilmek için öncellikle cihazda yedek almadığınız veriler var ise cihaz fabrika ayarlarına döndereceğinden hepsi silinecektir. Cihazın ekranı kilitli olduğundan yedekleme yapılamaz ancak  gmail accounts hesabınızı bilgisayardan açıp yedeklerinizi kontrol edebilirsiniz.

Cihazın şarj oranı %50 ve üzeri olması gerekiyor ve şarjdayken cihazı fabrika ayarlarına döndürmeye çalışmayınız. Sim kart hafıza kartı varsa zarar görme ihtimaline karşı çıkarmanız gerekiyor.

 • Telefonu kapalı konuma getirmeniz gerekiyor.
 • Sesi Azaltma tuşuna basılı tutarken Açma(Power) tuşuna basınız.
 • Parmağınızı çektikten sonra Açma(Power)tuşuna basmaya devam ediniz.
 • FACTORY HARD RESET başlığı altında Erase all user data&restore default settings yazısı çıktığında Sesi Azaltma tuşuyla Yes üzerine geliyoruz. Açma (Power) tuşuyla onaylıyoruz.
 • LG Q6 Format Atma işlminiz başlamıştır. Cihazınız kısa süre içinde fabrika ayarlarına dönüp açılacaktır.

LG Q6 telefonuz açık konumda iken yavaşlık söz konusuysa veya virüs olduğunu düşünüyorsanız.

 •  LG Q6 telefonuzun ayarlar bölümüne giriş yapıyorsunuz.
 • Genel
 • Yedekle ve sıfırla
 • Fabrika verilerine sıfırla
 • Telefonu sıfırla
 • herşeyi sil

LG Q6 telefonunuzu sıfırlayıp fabrika ayarlarına döndürmüş olacaksınız.

Ayrıca Bakınız: Samsung Galaxy C5 Hard Reset Nasıl Atılır

Umarım LG Q6 Hard Reset Nasıl Yapılır. Makalemizi beğenirsiniz. Bu yazıda yer alan bilgileri gerçekten beğendiyseniz lütfen başkalarıyla paylaşmak için biraz zaman ayırın. Yorumlar kutusunu kullanarak görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın. Yine de bu yazıyı okuduğunuz için teşekkürler!

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.