galaxy c5 hard format, galaxy c5 hard reset, galaxy c5 format atma, galaxy c5 desen kırma,

Samsung Galaxy C5 Hard Reset Nasıl Atılır

Samsung Galaxy C5 Hard Reset Nasıl Atılır. Samsung Galaxy C5 telefonda desen unutma veya ekran şifresi unutma durumunda fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekiyor. Cihazlarda zamanla yavaşlama durumu da olabiliyor Bu durumda galaxy c5 format atma işlemi de sorunuzu çözecektir. galaxy c5 hard format için inceleyiniz.

Samsung Galaxy C5 Hard Reset Nasıl Atılır

Bu bölümde dikkat etmeniz gereken cihaz kapalı konumdaysa tuşlarla resetleme  gerçekleştirecekseniz. Cihazınızın yazılımı 6.0 veya üzeriyse telefonu sekrönize ettiğiniz gmail accounts hesabı oluşturduysanız yedekleme yapabilmek gmail accounts şifresini bilmeniz gerekiyor.  Gmail accounts şifrenizi bilbiyorsanız. Telefonun ekranından veya bilgisayardan şifremi unutum adımları kontrol edilebilir.  gmail accounts hesabının şifresini sıfırlayamıyorsanız. Cihazı servise gönderip yazılım yükletmeniz gerekiyor.

Samsung Galaxy C5 Hart Reset işlemi yapabilmek için öncellikle cihazda yedek almadığınız veriler var ise cihaz fabrika ayarlarına döndereceğinden hepsi silinecektir. Cihazın ekranı kilitli olduğundan yedekleme yapılamaz ancak  gmail accounts hesabınızı bilgisayardan açıp yedeklerinizi kontrol edebilirsiniz. Cihazın şarj oranı %50 ve üzeri olması gerekiyor ve şarjdayken cihazı fabrika ayarlarına döndermeye çalışmayınız. Sim kart hafıza kartı varsa zarar görme ihtimaline karşı çıkarmanız gerekiyor. Telefonu kapalı konuma getirmeniz gerekiyor.

  • Sesi Yükselt + Home tuşlarına basılı tutarken Açma(Power) tuşuna basıyoruz.
  • Telefonun ekranı açılacaktır. Samsung logosu gözüktüğünde tuşları bırakınız.
  • Recovery ( Kurtarma )ekranı gelince sesi azaltma tuşuyla Wipe Data/ Factory Reset ‘i seçiyoruz. Açma (Power)
  • Yes’i seçiyoruz.Telefonu açma (Power) tuşuyla onaylıyoruz.
  • Reboot system Now ekranı gelecektir. Açma ( Power ) tuşuna basınız.
  • Telefonunuzun açılmasını beklemeniz gerekiyor.

Samsung Galaxy C5 telefonunuzda yavaşlık söz konusuysa veya virüs olduğunu düşünüyorsanız. Telefon açık olduğu için ayarlar bölümünden de fabrika ayarlarına cihazı dönderebiliyorsunuz. Yedek almak istediğiniz veriler var ise telefonun bölümüne giriş yapıyorsunuz. Ayarlar-Yedekle ve sıfırla-Fabrika ayarlarına sıfırla-Herşeyi sil seçeneğine tıklıyoruz. Samsung Galaxy C5  telefon fabrika ayarlarına dönderilmiş oluyorsunuz.

Ayrıca Bakınız: Samsung Galaxy Gio S5660 Hard Reset

Umarım Samsung Galaxy C5 Hard Reset Nasıl Atılır. Makalemizi beğenirsiniz. Bu yazıda yer alan bilgileri gerçekten beğendiyseniz lütfen başkalarıyla paylaşmak için biraz zaman ayırın. Yorumlar kutusunu kullanarak görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın. Yine de bu yazıyı okuduğunuz için teşekkürler!

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.