phablet nedir, phablet, phablet telefon, phablet telefon modelleri, phablet telefonlar,

Phablet Nedir? Phablet Telefon mu Tablet mi?

Phablet Nedir: Tabletler ve akıllı telefonlar arasındaki boşluğu dolduran büyük ekranlı cep telefonlarına Phablet Dedir. İkisi arasıdır.

Bir akıllı telefon çok küçük ve bir tablet çok büyük olduğunda, aradaki phablet “sadece doğru” cihazdır. Bir phablet, bir tablet gibi büyük bir ekranla, ancak akıllı telefon gibi kompakt bir formla her iki dünyanın en iyisini temsil eder. Bir ceket cebinde, cüzdanında veya başka bir çantada kolayca taşıyabilirsiniz.

Phablet Nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, phablet: akıllı telefonun biraz büyüğüdür.

Phablet‘ler akıllı telefonunuzu, tabletinizi ve dizüstü bilgisayarınızı güncel olarak kullanabilirsiniz. Phablet‘ler, beş ila yedi inç bir ekran boyutuna sahiptir.

Bazı modellerde birleşik ve geçerli olan uyum sağlamalıdır. Büyüklükte bir değişim, daha büyük bir yığın, gelişmiş yonga setine ve daha iyi grafiklere sahip daha güçlü bir cihaza sahip olmanıza yardımcı olur. Oyun videoları ve daha uzun süre sayesinde olabilirsiniz. Daha fazla el veya hantal parmakları olan insanlar için daha rahattır.

Bir görüşme daha vardır. Samsung Phablet bir stylus ile geliyor ve S not uygulamasıyla ilgili notlarınızda veya adresinizde değiliz veya metne dönüştürebiliriz.

Phablet İyi Yönleri:

  • Hareket halindeyken video izlemek,
  • Gelişmiş grafik oyunları oynamak,
  • Belgeleri ve elektronik tabloları görüntüleme veya düzenleme,
  • Bölmeli ekran modunu kullanma.

Phablet Kötü  Yönleri:

  • Kolayca tamir edilemezler,
  • Telefon görüşmeleri yaparken rahatsızlık duyabilirler.

Phablet’in Kısa Tarihi

İlk modern phablet, 2011 yılında piyasaya sürülen ve en iyi bilinen model olan 5.29 inç Samsung Galaxy Note idi.

Galaxy Not karışık eleştiriler vardı ve birçok kişi tarafından alay edildi, ancak daha sonra gelen daha ince ve hafif phablet için yol açtı. Eleştirinin alınmasının bir nedeni, bir telefon olarak kullanıldığında biraz saçma görünmesiydi. Daha sonra phablet telefon modelleri art arda gelmeye başladı.

İnsanlar daha az geleneksel telefon görüşmesi yaptıkları ve daha fazla görüntülü sohbetler ve kablolu ve kablosuz kulaklıkların daha yaygın hale geldiği için kullanım şekilleri değişti.

Bu, Reuters’e, 2013’te Las Vegas’taki Tüketici Elektroniği Fuarı’ndaki ürün duyurularına dayanarak “Phablet Yılı” adını vermiştir. Samsung’a ek olarak, Lenovo, LG, HTC, Huawei, Sony ve ZTE gibi markaların portföylerinde phabletler de bulunuyor.

Apple, bir phablet telefon yapmaya karşı çıktı. Sonra iPhone 6 Plus tanıttı. Şirket phablet terimini kullanmazken, 5.5 inçlik ekran kesinlikle bunu tek olarak kabul ediyor ve popülerliği Apple’ın bu büyük telefonları üretmeye devam etmesini sağladı.

2017’nin sonlarında, phablet, 6.3 inç ekran ve iki arka kamera gibi geniş bir açı ve telefoto çeken Samsung Galaxy Note 8’in piyasaya sürülmesiyle yeniden canlandırıldı. Phablet herhangi bir yere girmiyor gibi görünüyor. Ama kullanımı oldukça zevklidir.

Phablet Nedir? Phablet Telefon mu Tablet mi? sorunun yanıtı artık sizin için çok basit olacaktır. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.