samsung galaxy a5 2017 format, samsung galaxy a5 2017 Format Tuşu, samsung galaxy a5 2017 hard reset, samsung galaxy a5 2017 sıfırlama kodu

Samsung Galaxy A5 2017 Hard Reset Nasıl Yapılır

Samsung Galaxy A5 2017 Hard Reset Nasıl Yapılır. Samsung galaxya5 2016 desen kodu veya şifre unutma durumunda telefonunuzu nasıl fabrika ayarlarına nasıl döndüreceğinizi anlatacağız. Samsung galaxy a5 2017 format işlemde cihaz belleğinde olan her şey silinecektir. Sıfırlama işleminden önce yedek almanız mümkünse alın.

Gelen Sorular:

samsung galaxy a5 2017 format, samsung galaxy a5 2017 Format Tuşu, samsung galaxy a5 2017 hard reset, samsung galaxy a5 2017 sıfırlama kodu,

Samsung Galaxy A5 2017 Hard Reset Nasıl Yapılır

Samsung Galaxy A5 2017 telefonda desen veya ekran şifresi oluşturduysanız. Giriş yaptığınızda kabul etmiyorsa yada Samsung Galaxy A5 2017 telefonunuzun ekranı donduğu için ayarlar bölüme ulaşamıyorsanız, fabrika ayarlarına tuşlar yardımıyla ulaşabilirsiniz. Cihazınız Android 5.1 ve sonrası bir sürüm ise cihazda yedekleme oluşturma, başkalarının kullanımına engel olma yada çalınmalara karşı korunulması amaçlı oluşturduğunuz google (gmail account) hesabını ve şifresini isteyecektir. Bu yüzden Samsung Galaxy A5 2017 fabrika ayarlarına sıfırla işlemi uygulayacaksanız. Google (gmail account) hesabınızın ve şifresini bildiğinizden emin olun. Aksi halde cihaz kurulumunu tamamlayamaz ve hiçbir şekilde cihazın ayarlar bölümüne ulaşamazsınız. Bu gibi durumlarda cihaz servise gönderilmesi gerekiyor. Yeniden yazılım yükleterek açılmasını sağlamanız gerekecektir.

Ancak yedek almadığınız veriler bulunuyorsa hard reset işleminden sonra cihazınız fabrika ayarlarına döneceğinden dolayı silineceğini unutmayın

Şarj oranınızın %50 ve üzeri olması gerekiyor. Şarja takılıyken cihazı resetlemenizi önermiyoruz.

Samsung Galaxy A5 2017 telefonunuzu resetleme işlemi gerçekleştirecekseniz, telefonun içinde sim kart hafıza kartı varsa çıkarmayı unutmayınız.

Samsung Galaxy A5 2017 telefonunuzu kapalı konuma getiriyoruz.

 • Sesi Yükselt +Orta Tuş (Home) tuşlarına aynı anda basılı tutuyoruz. Güç Açma (Power) tuşuna basılı tutar iken cihazda samsung logosu görünene kadar basılı tutuyoruz.
 • Samsung logosu göründüğünde Güç Açma (Power) tuştnabasmayı bırakıyoruz.
 • wipe data/factory reset seçeneği üzerine ses kısma tuşuyla geliyoruz. Güç tuşuyla onaylıyoruz.

 • Yes seçeneğine geliyoruz. Güç (Power) tuşuyla onaylıyoruz.
 • Gelen ekranda Reboot System Now üzerinde Güç Açma(Power) tuşuyla onaylıyoruz.
 • Samsung Galaxy A5 2017 hard reset işlemi gerçekleşmiş olacaksınız. Telefondaki verilerin silinip cihazın tekrar açılmasını beklemeniz gerekiyor.

Samsung Galaxy A5 2017 telefonunuzda yavaşlık veya virüs olduğunu düşünüyorsanız. Silinmesini istemediğiniz veriler varsa yedekleme yaptıktan sonra Samsung Galaxy A5 2017  telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

 • Menü bölümüne giriş yapıyoruz.

 • Ayarlar seçeneğine tıklıyoruz.

 • Yedekle ve sıfırla seçeneğine tıklıyoruz.

 • Telefonumuzu fabrika ayarlarına dönmesini bekliyoruz.

 • Fabrika ayarlarına Sıfırla Kısmını seçiyoruz.

 • Samsung Galaxy A5 2017  telefonun ayarlar bölümüne giriş yapamıyorsanız.
 • Telefonun arama bölümüne gelerek *2767*3855# yazıyouz. Cihazımızı fabrika ayarlarına döndürüyoruz.

Ayrıca Bakınız: Samsung Galaxy A5 2016 Hard Reset Nasıl Yapılır

Umarım Samsung Galaxy A5 2017 Hard Reset Nasıl Yapılır. Makalemizi beğenirsiniz. Bu yazıda yer alan bilgileri gerçekten beğendiyseniz lütfen başkalarıyla paylaşmak için biraz zaman ayırın. Yorumlar kutusunu kullanarak görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın. Yine de bu yazıyı okuduğunuz için teşekkürler!

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.