Samsung Galaxy Note 9 Gizli Özellikleri

Samsung Galaxy Note 9 Gizli Özellikleri

Samsung Galaxy Note 9 Gizli Özellikleri makalemizde Galaxy Note 9’un En iyi 9 Gizli Özelliği ve nasıl kullanılacağı hakkında bilgi vereceğiz.

Samsung Galaxy Note 9 bir güç telefonu. En büyük pil (4000mAh), etkileyici depolama alanı (1TB’ye kadar genişletilebilir), 6.4 inçlik Super AMOLED Infinity ekranı ve Qualcomm Snapdragon 845 işlemcisi (ABD’de) ile Note 9, diğer tüm telefonlardan daha fazla özellik ile piyasaya sürüldü.

Ayrıca, güçlendirilmiş Bluetooth S Pen ile yapabileceğiniz her şeyi unutmayalım. Ama özellikler tüm hikayeyi anlatmıyor.

Samsung Galaxy Note 9 Gizli Özellikleri

** Samsung Galaxy Note 9 Kullandığınız Yolu Özelleştirin

Samsung Galaxy Note 9 ile, bazı özellikleri özel gereksinimlerinize uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz:

 1. Bir Dalga İle Telefonunuzun Kilidini Açın : Elleriniz dolu mu? Belki de telefonu açmak için çok tembel davranıyorsundur. Sorun değil. Etkinleştirildiğinde, telefonunuzu elinizin bir dalgası ile açabilirsiniz. Bu özelliği etkinleştirmek için Ayarlar > Erişilebilirlik > Dürtüsellik ve Etkileşim’e gidin. Ardından Telefonun kilidini açmak için elinizin telefona nasıl dalgalanacağını gösteren bir tanıtım görmek için Kolay ekrana dokunun.
 2. Gezinme Çubuğunu Özelleştirme : Home (ana ehran) butonunu etkinleştirmek için çok fazla basmanız mı gerekiyor? Ya da ekranın alt tarafındaki gezinme düğmelerinin düzeninden nefret mi ediyorsunuz? Sorun değil. Göster ve Gizle Butonu üzerinde geçiş yapmanıza, gezinme çubuğunun rengini değiştirmenize, Ana ekran butonuna bastığınızda basınç hassasiyetini ayarlamanıza, ana buton ile telefonunuzun kilidini açmanıza izin veren bir menüye erişmek için Ayarlar > Ekran > Gezinme Çubuğu’na gidin. Hatta gezinme çubuğunun düzenini değiştirir.
 3. Klavyenizi Tek El Kullanımı için Özelleştirin: Samsung klavyenin yerleşimini veya tasarımını biraz garip bulursanız, yalnız değilsiniz. Neyse ki, klavyenizin nasıl göründüğünü ve nasıl çalıştığını kontrol edebilirsiniz.
  • Bunu yapmak için, klavyenize metin yazmanız gereken bir uygulama içinden erişin.
  • Klavye görüntülendiğinde, Ayarlar dişli çark simgesine dokunun. Samsung Klavye seçenekleri menüsü açılır.
  • Buradan , Klavye araç çubuğunu açmak veya kapatmak, Klavye temasını değiştirmek veya Klavye boyutunuzu ve düzeninizi değiştirmek için Klavye düzeni ve geri bildirim  seçeneğine dokunun.

Not: Göster ve Gizle butonu, gezinme çubuğunun sol köşesinde küçük bir siyah nokta olarak görünür. Gezinme çubuğunu gizlemek için buna iki kez dokunun. Gezinme çubuğunu geri almak için telefonun altından yukarı doğru kaydırın, ardından gezinme çubuğunu yerine kilitlemek için Göster ve Gizle butonuna iki kez tekrar dokunun.

İpucu: Klavyeyi tek elinizle kullanmak çok zor buluyorsa, açık klavyeden, sağ köşedeki aşağı dönük oku, ardından Tek elli klavye’yi seçin. Klavye, tek elle kolay kullanım için küçülür ve bir tarafa kaydırılır. Klavyenin her iki yanındaki oka basarak klavyenin hangi tarafında olduğunu değiştirebilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 9 Özellikleri

** Galaxy Note 9 ile Metinleri Farklı Şekilde Ele Alın

Bir etiket ya da kitapta bulunan bir parça metni yakalayabilseydiniz? Ya da mesajlarınız ve e-postalarınız için bir metin-konuşma seçeneği ister misiniz? Nasıl olduğunu biliyorsanız, bunları Galaxy Note 9 ile yapabilirsin:

 1. Bixby Vizyonunu Çalışmaya Hazırlayın: Samsung’un sesli yardımcısı Bixby’nin hayranı olmasanız bile, Bixby Vision’ı kameranızla birlikte OCR (Optik Karakter Tanıma) aracı olarak kullanabilirsiniz. Bixby Vision’ı kameranızda etkinleştirin, Metin seçeneğini seçin, ardından kameranızı herhangi bir metne doğrultun ve bir fotoğraf çekin. Bixby metni yakalayacak ve yazacak, hatta farklı bir dilde olan kelimeleri tercüme edecektir. Daha sonra metni diğer uygulamalarla kopyalayıp yapıştırabilir veya paylaşabilirsiniz.
 2. Metni Okumak İçin S Pen Translate İşlevini Kullanın: Kendisi, Not 9 S Pen’in Çevirme işlevi kullanışlı bir özelliktir; metni daha da iyi hale getirmek için metin bloklarını çevirmesini sağlayın. Tek kelimeli çeviri cümleciklerine veya metin bloklarına geçmek için:
  • Yüksek sesle okumak istediğiniz mesajı veya belgeyi açın.
  • S Pen’inizi cihazdan çıkarın.
  • Çeviri penceresi göründüğünde, çeviriyi metinlerden almak istediğiniz dilleri seçin ve (evet, her iki seçenek için de Türkçe’yi seçebilirsiniz), ardından çeviri penceresinin sol köşesindeki simgesine dokunun .
  • Simge bir belgeye benzemek için değişmelidir. Artık metin bloklarını vurgulayabilir ve çevirebilirsiniz.
  • Seçilen metni yüksek sesle okumak için , çeviri kutusundaki hoparlör simgesine dokunun.

Notu 9 Ekran Özelleştirme

Notun önceki sürümlerinin işlevselliği hala mevcuttur. Bu nedenle Kenar Paneli ve Her Zaman Açık Ekran gibi şeyleri özelleştirmek kolay olmalıdır. Ancak ekranın biraz daha kullanıcı dostu olmasını sağlamak için Galaxy Note 9’da da bazı değişiklikler yapabilirsiniz:

 1. Galaxy Note 9 App Pair: Samsung’un App Pair, aynı anda iki uygulama ile çalışmanın harika bir yoludur. Ancak iki uygulama ile çalışmanıza ve yalnızca bir tanesini izlemek istemezseniz ne olur? Bakışta Samsung’un fotoğrafta görüntü eşdeğeri olduğunu ve bir uygulamayı ekranınızın alt köşesindeki küçük bir pencereye indirmenize izin veriyor. Etkinleştirildikten sonra, daha küçük pencereyi ekranda uygun olan herhangi bir yere taşıyabilirsiniz. Uygulamayı izlemeyi tamamladıktan sonra, kapatmak için ekranın üst kısmına sürükleyin.
 2. Son Uygulamalar Ekranını Değiştirin: Çok sayıda uygulama kullanıyorsanız, Son Uygulamalarınızı görüntülediğinizde , standart uygulama karoları çok fazla olabilir. Ancak bu son uygulamaların görüntüleme biçimini değiştirebilirsiniz. Senin içinden Son Uygulamalar ekranından üç nokta ekranın sağ üst köşesindeki simgeye dokunun. Daha sonra küçük resimleri liste öğelerine dönüştürmek için Liste Görünümü’nü seçin.

Samsung Galaxy Note 9 Güvenlik Özelliklerine Sahiptir

Akıllı telefonlar hayatın bir parçası haline geldiğinden, Samsung’un bazı güvenlik özelliklerini Not 9’a dahil etmesi sürpriz değildir. Kontrol etmeniz gereken en üst düzey güvenlik özelliklerinden ikisi SOS Uyarıları ve Mavi Işık Filtresi olmalıdır.

 1. Telefon Açmadan SOS Mesajlarını Gönderme: Bu güvenlik özelliğini etkinleştirmek için Ayarlar > Gelişmiş Ayarlar > SOS iletilerine gidin. Etkin olduğunda, sen seçebilirsiniz resimler ekleyin ve ses kayıtları takın hızlı bastığınızda acil kişileri kamera ve / veya 5 saniyelik ses mesajla çekilen fotoğrafları göndermek için Güç tuşuna üç kez basın.
 2. Gözlerinizi Mavi Işık Filtresi ile Koruyun: Mobil cihazların yaydığı türden mavi ışık, gözünüze zarar verebilir. Bu zararlı ışıktan gözlerini korumak için şu adrese gidin Ayarlar > Ekran geçiş yapmak için Mavi Işık Filtresi açık veya kapalı hale getirebilirsiniz. Etkinleştirildikten sonra, filtrenin opaklığını ayarlayabileceğiniz ve hatta mavi ışık filtresinin belirli saatlerde (örneğin, yatmadan hemen önceki akşam saatlerinde) etkinleşeceği zamanı planlayabileceğiniz seçenekleri açmak için Mavi ışık filtresi’ne dokunun .

Galaxy Note 9’un çok harika özellikleri var, hepsini listelemek zor. Samsung Galaxy Note 9 Gizli Özellikleri makalemizde ele alınan özellikler iyi bir başlangıçtır. Paylaşılan özelliklerle ilgli düşüncelerinizi yorum olarak iletin. Daha fazla içerik ekleyeceğiz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.