AnaSayfa / Blog / Android Destek / Samsung SiM Ağı Pin Kilidi Nasıl Açılır
Samsung SiM Ağı Pin Kilidi Nasıl Açılır Detaylı Anlatım

Samsung SiM Ağı Pin Kilidi Nasıl Açılır

Son Güncelleme:

Samsung SiM Ağı Pin Kilidi, ülkemize yurt dışından ucuz diye getirilen telefonlarda çok sık görünen bu sorunun 3 basit çözümünü anlatacağız.

Yurt dışından bir akıllı telefon satın aldığınızda, cihaz genellikle taşıyıcı ağına kilitlenir. Bu, telefonun başka bir şebekeyle uyumlu olsa bile telefonu aldığınız taşıyıcıyla çalışabileceği anlamına gelir. Eskiden ülkemizde de yapılıyordu sonra BTK tarafınca kaldırıldı.

Samsung Galaxy cihazının sim ağ kilidini açmak zor olmasa da, bunu tamamen kendi kendinize yapmanızın bir yolu yoktur. Servis sağlayıcınızdan veya üçüncü taraflardan yardıma ihtiyacınız olacak.

Samsung Sim Ağı Pin Kilidi Nasıl Açılır

IMEI Numaranızı Alın

Hangi yolu seçerseniz seçin Samsung Galaxy cep telefonunuzun kilidini açarsanız, başlamak için IMEI numaranıza ihtiyacınız olacaktır.

Telefon uygulamasındaki tuş takımına açın.
*#06# yi tuşlayın.
Telefonunuz hemen IMEI ve MEID numaraları ile bir ekrana gidecektir. En üstteki IMEI numarasını yazınız. Genellikle ilk 15 haneye ihtiyacınız olduğundan sadece bu ilk 15 haneyi not edin (eğik çizgi öncesi her şey).
Telefon tuş takımı ekranına dönmek için Tamam’a dokunun.

Herhangi bir Samsung Galaxy Tab üzerinde IMEI numarasını bulmak için:

Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar> Ayarlar‘a dokunun.
Cihaz hakkında> Durum öğesine dokunun.
IMEI numarasını görüntülemek için aşağı kaydırın ve not alın.

Not: Bu, herhangi bir Samsung Galaxy tabletinde hemen hemen aynı olsa da, ekranlar farklılık gösterebilir. Durum ekranında bir IMEI numarası görmüyorsanız, bazen S / N olarak listelenen Seri Numarasını arayın. Onu yazın ve bu numarayı IMEI yerine kullanın.

Sim Ağı Pin Kilidi Samsung

Satın Alınan Operatörden Samsung Galaxy’nuzun Kilidini Açmasını İsteyin

Telefonunuz veya tabletiniz uygunsa, bu en iyi, en ucuz ve en ağrısız seçenektir.

Telefonunuzun uygun olduğundan emin olun: Genellikle cihazın sahibi olmanız gerekir ve bazen de operatöre belirli bir süre için ödeme yapılmış olması gerekir. Genel olarak, operatörün web sitesinde, neyin uygun olacağı konusunda açık bir bilgi olmalıdır. Ancak değilse, onları arayın veya bir temsilci ile sohbet başlatın.
IMEI’niz ile taşıyıcınıza başvurun. Ayrıca hesap şifreleri ve diğer kimlik doğrulaması da sağlamanız gerekebilir.
Bir müşteri temsilcisi, cihazınızın kilidi kaldırmaya uygun olduğunu onayladıktan sonra, IMEI numaranızı isteyebilir.
Cihazınız uygunsa, operatörünüz herhangi bir şey yapmanıza gerek kalmadan başka SIM kartlarla kullanmak üzere cihazınızın kilidini açabilir. Ya da bir hava-güncelleme güncellemesini tetikleyebilirler ve bazı durumlarda farklı bir operatörün SIM kartını taktıktan sonra girmeniz gereken bir kilit açma kodu sağlarlar.

Üçüncü Tara Ağ Kilit Açma Hizmeti

Telefonunuza henüz sahip değilseniz veya başka bir şekilde bir telefon kilidi açma işlemi için uygun değilse, bu, Samsung Galaxy cihazınızın başka bir operatörde kullanılmasını sağlamak için yalnızca iki seçeneğin biridir.

Birçok seçenek bulacaksınız, ancak seçtiğiniz hizmetin iyi bir incelemeye sahip olduğundan ve yasal olduğundan emin olun. En beğenilen ve en güvenilir olanlardan biri de UnlockRiver dir.

Kilit açma kodu başına genellikle 50 ila 150 ABD Doları arasında ücret alırlar. İyi haber, bir cihazı sadece bir kez açmanız yeterlidir. Kötü haberler her bir cihazı ayrı ayrı açmanız gerekecek.

Samsung Sim Kilidi Açma

Üçüncü bir seçenek var ve bu Samsung Galaxy cihazınızın kilidini açmak için yetkili servise göndermektir.

Cihazınızı bir kaç günlüğüne bir yetkili servise bırakmanız gerekecek ve bir kilit açma kodu almak için üçüncü taraf bir web sitesi kullanmakla aynı maliyetle çalışacaktır.

Yukarıda samsung sim kilidi açma kodu alma ile ilgili tüm bilgileri verdik. Samsung Sim Ağı Pin Kilidi konusunda daha fazla bilgiye ve yardıma ihtiyacınız olduğunda yorumlardan bize ulaşa bilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.