PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
AnaSayfa / Blog / internet Destek / Sarahah Uygulaması Taciz ve Kötüye Kullanma
sarahah nasıl kullanılır, sarahah nasıl açılır, sarahah taciz, sarahah hesap silme, sarahah silme, sarahah uygulaması,

Sarahah Uygulaması Taciz ve Kötüye Kullanma

Son Güncelleme:

Sarahah birkaç ayda düşük kaynaklarla, dünyanın en çok indirilen uygulamalarından oldu. Şu an için kullanılan, anonim mesajlaşma için yeni bir uygulama olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak ilk hedefinden sapmış ve gençler arasında taciz için kullanılıyor. Sarahah Uygulaması Taciz ve Kötüye Kullanma Durumu Nedir?

Gelen Sorular:

sarahah nasıl kullanılır, sarahah nasıl açılır, sarahah taciz, sarahah hesap silme, sarahah silme, sarahah uygulaması

İsimsiz mesajlaşma için yeni bir uygulama olan Sarahah, birkaç ay içinde ve düşük kaynaklarla, dünyanın en çok indirilenlerinden biri. Ancak ilk hedefinden saptı ve şimdi gençler arasında taciz için kullanılıyor.

Yik Yak’da olduğu gibi, Arapça’da dürüstlük anlamına gelen Sarahah, gençler arasındaki anonimlik yeniliği sayesinde ivme kazanmış. Ancak selefi, çevrimiçi taciz için bir araç haline geldiği için eleştirilmeye başlamıştır.

Suudi Arabistan’da programcı Zain Alabdin Tawfiq tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz yıl Şubat ayında lanse edilen Sarahah. Karmaşık bir teknolojiye sahip olmamasına rağmen, şu anda Android ve iPhone’daki en popüler uygulamalardan biri haline geldi.

Sarahah, herkesin anonim bir mesaj bırakıp, yorumu yanıtlayamadan veya bir sohbete devam etmeden kişisel bir web adresi oluşturmanızı sağlar.

Sarahah Uygulaması Taciz ve Kötüye Kullanma

Uygulamanın arkasındaki basit mantık, pratik ve yararlı bir öncül için tasarlandı. Çalışanlardan ve arkadaşlardan özel olarak geri bildirim alarak iyileştirme alanlarındaki güçlü yanlarınızı keşfetmenize yardımcı olun.

Tawfiq’in beklemediği şey, Snapchat’un popülaritesinin arkasında, gençler arasında baskın bir sosyal ağ olduğundan. Kullanıcılar kendi özel mesajlarını bıraktıkları web adreslerini paylaşmaya başlayacaklardı.

Başlangıçta, Sarahah anonim aşk mesajlarını yayınlamak için çalışıyordu, ancak kullanıcı hızla taciz, hakaret ve tehdit mesajları verdi.

Kolej aylarında popüler olan Yik Yak ile olduğu gibi, 73 milyon dolar topladı ve bu yıl, büyük ölçüde yapıcı mesajlar veya şakalar için kullanılmaya başlanan anonimlik, hakaret, kötü tat ve zorbalıkla sonuçlandı.

“Oğlum bir hesap açtı ve 24 saatten kısa bir süre içinde birileri onu linç ettiklerini söyleyerek korkunç ırkçı bir açıklama yaptı. Web, nefret için bir üreme alanıdır, ”diyor, uygulamanın yararlılığı hakkında yorumlarda bulunan annelerden biri.

Bugüne kadar, anonim mesajlaşma uygulamaları, meteorolojik bir yükselişte. Kısacası, internetin büyük sorunlarından biri olan dijital taciz aracına dönüşen güçlü tartışmalardan dolayı kısa bir hayat sürdüler.

Benzer şekilde, 2007 yılında oluşturulan popüler sosyal ağ üzerinde isimsiz mesajlar göndermesine izin veren Facebook’un bir uzantısı olan Dürüstlük Kutusu, saldırgan mesajların uygulamanın sahipleri ve ustaları haline gelmesiyle popülerliğini yitiriyordu.

Aynı şekilde, isimsiz sorular ve cevaplar sormak için oluşturulan bir web sitesi olan Askfm’ın, birkaç gençin saldırgan yorumlar ve taciz için intihar etmek için kullandığı kanal olduğuna inanılıyor.

Tawfiq, saldırgan ve “yapıcı” olmayan mesajların gönderilmesini cesaretlendirmenin yollarını bulmaya çalışacağını ve mesajlaşma ağının olumlu ve yararlı mesajların açık bir şekilde iletilebileceği bir yer haline geleceğini söyledi.

İnternet kullanıcılarının, özellikle de gençlerin, başkalarının ne düşündüklerini bilme arzusu, Sarahah, Yik Yak, Askfm veya Secret gibi uygulamaların, büyük bir teknolojik çaba olmadan hızlı bir şekilde artmasına yol açmış, ancak internetin en tatsız köşeleri haline gelmiştir.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.