whatsapp doğrulama kodu nereye yazılır, whatsapp doğrulama kodu yanlış, whatsapp onay kodu göndermiyor, whatsapp doğrulama kodu gelmiyor,

Whatsapp Doğrulama Kodu Gelmiyor Sorunu Çözümü

Whatsapp Doğrulama Kodu Gelmiyor Sorunu Çözümü. Cihaz değişikliği veya Whatsapp uygulamasının kaldırılıp yüklenmesi durumunda, Kod sorunu yaşatılabiliyor.  Bu makalemizde whatsapp doğrulama kodu yanlış, whatsapp onay kodu göndermiyor, whatsapp doğrulama kodu gelmiyor sorununu anlatacağız.

Gelen Sorular:

whatsapp doğrulama kodu nereye yazılır, whatsapp doğrulama kodu yanlış, whatsapp onay kodu göndermiyor, whatsapp doğrulama kodu gelmiyor,

Whatsapp Doğrulama Kodu Gelmiyor Sorunu Çözümü

Whatsapp doğrulama kodu’nun gelmemesinin başlıca nedenleri nelerdir?

 •  Gelen kodu yanlış yazma probleminin çözümü gelen kod okunmuyorsa yeni seçeneğine tıklayarak kodun değişmesini sağlıyabilirsiniz. Yine okunmuyorsa sesli olarak ilet seçeneğinden faydalanabiliriz.
 • Whatsappa kaydedeceğiniz telefon numarasını yanlış yazdığımız zamanda kol gelmez. Whatsapp yurtdışı bir uygulama olduğu için doğrulama kodu talebi için +90 5000000000 şeklinde ülke alan kodu ile birlikte yazılmalıdır.
 • Telefonunuzun çektiği ortamda internet bağlantısının güçlü, çeken bir yerde olduğundan emin olunuz. Mutlaka internete bağlı olmanız gerekiyor.
 • İnternetinizin çekim gücü iyi olmasına rağmen kod gelmiyor ise wifi ağını kullanıyorsanız birde mobil interneti kullanarak deneyiniz.
 • Kod gönderme işlemi gerçekleştirdikten sonra doğrulama kodu gelmeden  sürekli kod gönderme işlemi gerçekleştirirseniz. Whatsapp uygulaması sizi belli bir süre engelleyebilir. Biraz beklemeniz gerekiyor.
  Eğer hala Whatsapp doğrulama kodu gelmiyorsa kod göndermeden 24 saat beklemeniz gerekiyor.
 • Kod gelmeyen cihazdan Whatsapp uygulamasını kaldırınız. Cihazı kapatıp yeniden açınız.
 • Cihazınınz açıldıktan sonra internet bağlantınızı kontrol ediniz. Whatsapp uygulamasını tekrar yükleyiniz.
 • Bir numara üzerinden ikitane Whatsapp uygulaması kurulamaz diğer cihazdan Whatsaptan numarayı değiştirmeniz gerekiyor. Yada hesabı silmeniz gerekiyor.

Ayrıca Bakınız: WhatsApp Şifreleme Kitleme Nasıl Yapılır

Whatsapp Doğrulama Kodu Gelmiyor Sorunu Çözümüyle alakalı makalemizi inceleyiniz. Umarız Whatsapp sorununuzu giderebilmiştiriz.

Umarım Whatsapp Doğrulama Kodu Gelmiyor Sorunu Çözümü makalemizi beğenirsiniz. Bu yazıda yer alan bilgileri gerçekten beğendiyseniz lütfen başkalarıyla paylaşmak için biraz zaman ayırın. Yorumlar kutusunu kullanarak görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın. Yine de bu yazıyı okuduğunuz için teşekkürler!

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

2 yorumlar

 1. Benim wsap kodu geliyor zaman gelecek çubuk gelsin kodu istiyorum Hatice soyal çubuk gelsin Hatice soyal çubuk gelsin kodu istiyorum Hatice soyal kodu istiyorum kodu açıyorum

 2. Benim wsap kodu geliyor zaman gelecek çubuk gelsin kodu istiyorum Hatice soyal 05363248171

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.