PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
18 Haziran 2018 Pazartesi 02:32
AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / TP Link TD854w Port Açma Nasıl Yapılır
tp link port açma, tp link td854w port açma, tp link td854w port yönlendirme, tp-link td854w port yönlendirme resimli, tp link td854w 80 portu açma,

TP Link TD854w Port Açma Nasıl Yapılır

TP Link TD854w Port Açma Nasıl Yapılır. TP Link TD854w Modem de güvenlik kamerası için port nasıl açılır. Makalemizde TP LINK TD854W Modemde port yönlendirme, tp link td854w 80 portu açma, işlemini yazılı ve resimli olarak anlatacağız. Tp link port açma işleminin detayları için aşağıdaki eksiksiz makaleyi inceleyiniz.

Genel Sorular:

tp link port açma, tp link td854w port açma, tp link td854w port yönlendirme, tp-link td854w port yönlendirme resimli, tp link td854w 80 portu açma,

İnternet üzerinden veya yerel ağa bağlı bilgisayarlardan güvenlik kamerası görüntülerinin izlenebilmesi için güvenlik kamerası port ayarları yapılmalıdır. Güvenlik kamerası sisteminin IP, modem üzerinden yönlendirme yapılarak uzaktan izleme gerçekleştirilebilir. Bunun için güvenlik kamerası IP numarası ve portların bilinmesi gerekiyor. IP numarası ve portlar DVR ‘ın ayarlar bölümünde yazmaktadır. IP numarasına ulaştıktan sonra TP LINK TD854W modem üzerinden istenilen portlarla yönlendirme işlemi gerçekleştirile bilir. TP LINK TD854W modemin arayüzüne giriş yapmamız gerekiyor. TP LINK TD854W modeme kablolu ve kablosuz olarak bağlantı kurduğunuz cihazdan tarayıcınız (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve  adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1 entera tıklıyoruz.

TP Link TD854w Port Açma Nasıl Yapılır

 

 • Kullanıcı Adı : admin
 • Şifre : ttnet
 • Giriş Yap butonuna tıklıyoruz.

 • Kullanıcı adı:admin
 • Şifre
 • Şifre onay bölümü açılacaktır.
 • Geç butonuna tıklıyoruz.

 

Gelişmiş seçeneğine tıklıyoruz.

Sanal Sunucu seçeneğine tıklıyoruz.

 • Kullanıcı Tanımlı bölümünü işaretliyorsunuz.
 • Protokol TCP/UDP seçeneğini seçiyoruz. Ses ve görüntü seçeneğini seçiyorz.
 • WAN Portu: bölümüne açağınız portu yazıyorsunuz.
 • Lan Portu yazan bölüme yine aynı portu yazıyorsunuz.
 • Lan IP Adresi bölümüne DVR’ın arayüzünde bulunan IP adresini yazıyorsunuz. IP çakışması olmaması içi 192.168.1…1 havuzunda olması gerekiyor. Örneğin 192.168.2… havuzundaysa DVR’ın IP Adresi DVR’ın arayüzünden 192.168.1… havuzuna alıp kaydet diyorsunuz.
 • Uygula butonuna tıklıyoruz. Güvenlik kameranızı izleyebilirsiniz. TP LINK TD854W Modem Port Açma işlemini gerçekleştirdiniz. Sabit IP Adresinizle hem dış suncudan hemde iç sunucuya bağlanarak ses ve görüntü alarak güvenlik kameranızı izleyebilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

TP Link TD854W Modem Port Açma Nasıl Yapılır: Bu makalemizde TP-Link TD854W modem port, işlemini nasıl yapacağınızı yazılı ve görsel olarak anlatacağız.

TP Link TD854W Modem Port Açma

TP Link TD854W Modem Port Açma Nasıl Yapılır: Bu makalemizde TP-Link TD854W modem port, işlemini nasıl …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.