PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
24 Eylül 2018 Pazartesi 22:14
AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / TP Link TD854W Port Açma Nasıl Yapılır
tp link port açma, tp link td854w port açma, tp link td854w port yönlendirme, tp-link td854w port yönlendirme resimli, tp link td854w 80 portu açma,

TP Link TD854W Port Açma Nasıl Yapılır

TP Link TD854w Port Açma, makalede TP LINK TD854W Modemde port yönlendirme güvenlik kamerası için port nasıl açılır anlatacağız.

İnternet üzerinden veya yerel ağa bağlı bilgisayarlardan güvenlik kamerası görüntülerinin izlenebilmesi için güvenlik kamerası port ayarları yapılmalıdır. Güvenlik kamerası sisteminin IP, modem üzerinden yönlendirme yapılarak uzaktan izleme gerçekleştirilebilir. Bunun için güvenlik kamerası IP numarası ve portların bilinmesi gerekiyor.

tp link port açma, tp link td854w port açma, tp link td854w port yönlendirme, tp-link td854w port yönlendirme resimli, tp link td854w 80 portu açma,

IP numarası ve portlar DVR ‘ın ayarlar bölümünde yazmaktadır. IP numarasına ulaştıktan sonra TP LINK TD854W modem üzerinden istenilen portlarla yönlendirme işlemi gerçekleştirile bilir. TP LINK TD854W modemin arayüzüne giriş yapmamız gerekiyor. TP LINK TD854W modeme kablolu ve kablosuz olarak bağlantı kurduğunuz cihazdan tarayıcınız (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve  adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1 entera tıklıyoruz.

TP Link TD854w Port Açma Nasıl Yapılır

 • Kullanıcı Adı : admin
 • Şifre : ttnet
 • Giriş Yap butonuna tıklıyoruz.

 • Kullanıcı adı:admin
 • Şifre
 • Şifre onay bölümü açılacaktır.
 • Geç butonuna tıklıyoruz.

Tp Link td854w Port Yönlendirme

Gelişmiş seçeneğine tıklıyoruz.

Sanal Sunucu seçeneğine tıklıyoruz.

 • Kullanıcı Tanımlı bölümünü işaretliyorsunuz.
 • Protokol TCP/UDP seçeneğini seçiyoruz. Ses ve görüntü seçeneğini seçiyorz.
 • WAN Portu: bölümüne açağınız portu yazıyorsunuz.
 • Lan Portu yazan bölüme yine aynı portu yazıyorsunuz.
 • Lan IP Adresi bölümüne DVR’ın arayüzünde bulunan IP adresini yazıyorsunuz. IP çakışması olmaması içi 192.168.1…1 havuzunda olması gerekiyor. Örneğin 192.168.2… havuzundaysa DVR’ın IP Adresi DVR’ın arayüzünden 192.168.1… havuzuna alıp kaydet diyorsunuz.
 • Uygula butonuna tıklıyoruz. Güvenlik kameranızı izleyebilirsiniz. TP LINK TD854W Modem Port Açma işlemini gerçekleştirdiniz. Sabit IP Adresinizle hem dış suncudan hemde iç sunucuya bağlanarak ses ve görüntü alarak güvenlik kameranızı izleyebilirsiniz.

Yukarıda anlatılan işlemlerden sonra TP Link TD854W Port Açma adımlarını tamamlanmış olacaksınız. Doğru portu açmadığınız sürece başarılı olmazsınız. Bu nedenle açtığınız portu kontrol edin. Port herhangi bir yere denk gelmiyorsa kapalı gösterir ki bu da çok normal. İşlemlerde desteğe ihtiyacınız olduğunda yorumlardan bize ulaşabilirsiniz.

Bu makaleyi faydalı buluyor musunuz?
Makaleyi beğenip beğenmediğinizi bize bildirin. Çünkü bu, makaleyi geliştirebilmemiz için tek yoldur.
Evet0
Hayır0

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Netgear DGN1000 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

Netgear DGN1000 Modem Kurulumu

Netgear DGN1000 Modem Kurulumu ve Netgear kablosuz ayarları nasıl yapacağımızı yazılı ve görsel olarak makalemizde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.