err_connection_reset hatası çözümü, err_connection_reset bağlantı sıfırlandı, err_connection_reset 2018, err_connection_reset windows 10,

Err_Connection_Reset Hatası Çözümü

ERR_CONNECTION_RESET Hatası Çözümü. Google chrome, çoğunlukla kullanılan bir web tarayıcısıdır. Ancak, Kullanıcılar bazen değişik sorunlarla karşı karşıya kalabiliyor. Bu makalede, bu sorunlardan biri olan Err_connection_reset Hatası Çözümü hakkında bilgi vereceğiz. err_connection_reset bağlantı sıfırlandı hata çözümü.

Gelen Sorular:

err_connection_reset hatası çözümü, err_connection_reset bağlantı sıfırlandı, err_connection_reset 2018, err_connection_reset windows 10,

Bu soruna neden olabilecek birkaç şey var. Normal olarak, bu sorun err bağlantısı sıfırlaması ağla ilgili bir sorundur. Ağ ayarlarınızdaki beklenmedik değişiklikler veya kullandığınız geniş bant internet bu soruna neden olabilir. Çoğu durumda, bu sorun ISS’niz veya sorunlu web sunucusu ile ilgilidir. Dolayısıyla, err_connection_reset’i düzeltmek için Kullanıcıların yapacak çok şeyleri olmayabilir.

Bu sorunun kaynağı kullanıcı tarafındaysa, çok kolay çözebilirsiniz. Bilgisayarınızda, üçüncü taraf VPN istemcilerinde veya proxy ve üçüncü taraf uzantılarını veya hizmetleri kullanan antivirüs veya güvenlik duvarı, genellikle bu hatanın ardındaki nedenler olarak düşünülen bazı yaygın şeylerdir.

Google Chrome Err_Connection_Reset Hatası Çözümü

Bu sorundan kurtulmak için takip edebileceğiniz bazı harika yöntemler var. Hangisinin sizin için çalışacağından emin değilim. Ancak, çoğu durumda, bu yöntemlerden herhangi biri kesinlikle sorununuzu çözecektir.

Her şeyden önce, bir şeyi kontrol etmelisin. Belirli bir web sitesini ziyaret ederken karşılaştığınız net: err_connection_reset yazıyor veya tüm web siteleri için bu soruyla mı karşılaşıyorsunuz? Tek bir web sitesi için ise, Muhtemelen web sunucusu sizin kontrolünüz dışındadır. Ancak, bu siteyi başka bir tarayıcıdan deneyebilirsiniz. Diğer tarayıcılar bu web sitesi için hata göstermiyorsa, krom önbellek ve çerezleri temizleyebilirsiniz. Bu en basit sorunu çözebilir. Ancak, bunu tümü veya çoğu web sitesi için karşı karşıya getirirseniz, err bağlantısını sıfırlamak için adımlar atmanız gerekecektir.

Gerçek yöntemlere geçmeden önce Chrome tarayıcınızı misafir veya gizli modda açmanızı öneririm. Çünkü tarayıcınızdaki üçüncü taraf uzantıları bunun gibi çeşitli sorunlara neden olabilir. Misafir modunda artık err_connection_reset ile karşılaşmazsanız, yardımcı olup olmadığını görmek için tüm uzantıları devre dışı bırakmaya çalışmalısınız. Neyse, İşte bu hatayı düzeltmek için en çok çalışman yöntemler.

1. Antivirus / Firewall’u Devre Dışı Bırak

Bazen, bilgisayarınıza yüklenen Güvenlik Duvarı veya antivirüs, Chrome err_connection_reset hatası çözümü sorununun oluşmasına neden olabilir. Yani, bu programları devre dışı bırakabilirsiniz. Sorun çözümüne yardımcı olur.

2. Beklemedeki Güncellemeleri Kontrol Edin

Bekleyen Windows güncelleştirmelerini veya virüsten koruma veya güvenlik duvarı güncelleştirmelerini de denetlemelisiniz. Bulursanız, hemen kurun. Chrome otomatik olarak kendisini günceller, ancak güncellemelerini de kontrol etmeniz gerekir. Bunu yapmak için, Chrome’un adres çubuğuna chrome://help/ yazın ve enter tuşuna basın. En son güncellemeleri otomatik olarak kontrol edecektir. Err_connection_reset’i google chrome’da düzeltebilir.

3. Ağ Sorun Giderici’yi çalıştırın

Windows’daki ağa bağlı hataları onarmak için özel bir sorun giderici bulunur. Karşılaştığınız sorundan kurtulmak için bunu deneyebilirsiniz. Bu sorun gidericiyi çalıştırmak için şu talimatları izleyin.

 • Her şeyden önce, Başlat Menüsünü açın ve ayarları açmak için dişli çark simgesini tıklayın. Ayarları açmak için Win + I tuşlarına basabilirsiniz.
 • Şimdi, Güncelleme ve Güvenlik> Sorun Giderme bölümüne gidin.
 • “Internet Bağlantıları” nı tıklayın, üzerine tıklayın ve ardından Sorun gidericiyi çalıştır’ı tıklayın.
 • Daha sonra ekrandaki talimatları izleyin.

Umarım, err_connection_reset hatası çözümü sorunu düzeltecektir .

4. Maksimum İletim Birimini (MTU) ayarlayın.

Bu, bu sorunu çözmek için en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Ancak, herhangi bir hata İnternet bağlantınızı kırabilir. Bu yüzden, çok dikkatli olmalısın. Neyse, MTU kurulumunu bilmiyorsanız, talimatlar şunlardır:

 • İlk önce Açık Ağ Bağlantıları . Win + R üzerine basabilir, ncpa.cpl yazıp enter tuşuna basabilirsiniz.
 • Şimdi, bağlantı adınızı görün ve unutmayın.
 • Bundan sonra Başlat menüsünü açın,  cmd yazın ve Komut İstemi üzerine sağ tıklayın. Ardından, Yönetici Olarak Çalıştır’ı seçin.
 • Şimdi, aşağıdaki komutu çalıştırın. Ancak, Wi-Fi’yi bağlantı adınızla değiştirmeyi unutmayın.
netsh interface ipv4 set subinterface “Wi-Fi” mtu=1472 store=persistent

Bağlantı adımın Wi-Fi olduğunu. Yani, kullandım. Eğer biriniz Ethernet veya Yerel Ağ veya Kablosuz Bağlantısıysa, Wi-Fi’yi bununla değiştirin. Yani sizin için, komut şöyle olabilir:

netsh interface ipv4 set subinterface “Local Area Network” mtu=1472 store=persistent

Neyse, Yaptıktan sonra google chrome’u açın ve web sitelerine göz atmayı deneyin. Artık ERR_CONNECTION_RESET ile karşılaşmamalısınız.

5. DNS ve Bağlantıyı Sıfırla:

Deneyebileceğiniz bir başka şey, DNS ve bağlantıları sıfırlamak. En yaygın ağla ilgili sorunları çözer.

6. VPN’yi kaldırın ve Proxy’i Devre Dışı Bırakın:

Bilgisayarınıza yüklenen üçüncü parti VPN istemcisi, hatalı bağlantı sıfırlamasından sorumlu olabilir. Bu nedenle, geçici olarak kaldırmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca, PC’nizde proxy’yi de devre dışı bırakmalısınız. Yapmak için:

 • İlk olarak, Çalıştır’ı açın,  inetcpl.cpl yazın ve enter tuşuna basın.
 • İnternet seçeneklerini açacak. Buradan, Bağlantılar> LAN Ayarları’na gidin.
 • Şimdi, LAN’ınız için bir proxy sunucusu kullanın ve  Ayarları otomatik algılaseçeneğinin işaretini kaldırın.
 • Şimdi, Tamam’a tıklayarak ayarları kaydedin.
 • Bitti.

Şimdi, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve google chrome’dan göz atmayı deneyin. Umarım, bu err_connection_reset’i düzeltir.

7. Google Chrome’u Sıfırla

Durumda, yukarıdaki yöntemlerle sorun çözülmüyorsa ve yalnızca Chrome tarayıcısında karşılaşıyorsanız, kromu sıfırlamanızı öneririz. Chrom’daki tüm yapılandırmayı düzelterek düzeltmeli ve artık err_connection_reset ile karşılaşmamalısın. Sıfırlamak:

 • Tip  chrome: // settings / resetProfileSettings adres çubuğu ve basın girin.
 • Şimdi, Sıfırla’yı tıklayın  .

8. Eski Önemsiz Kayıtları Onar / Temizle

Bu sorunu çözmek için daha az kullanılan bir yöntemdir. Ancak, kayıt defterlerini onarmayı deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için CCleaner gibi popüler ve güvenilir üçüncü taraf araçları kullanmanızı öneririm. Bu, err_connection_reset’ten kurtulmanıza yardımcı olabilir.

9. Yönlendiricinizi Kontrol Edin:

Bilgisayarınızın yapılandırmasının doğru olması mümkündür. Ancak, yönlendirici yapılandırmanız yanlış gidiyor. Öncelikle, yönlendiricinizi kapatmanız ve güç kablosunu çıkarmanız gerekir. Birkaç dakika sonra güç kablosunu takmayı ve yönlendiricinizi açmayı deneyin. Yardım etmezse, aşağıdaki şeyleri yapabilirsiniz:

 • Yönlendiricilerinizin MTU değerini kontrol edin ve düzeltin. Daha fazla ayrıntı için, yönlendiricinizin üreticisi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
 • Yönelticiyi sıfırla.

Google Chrome’da err_connection_reset’i düzeltebilir.

10. İSS’nizin Destek Ekibi ile iletişim kurun:

Hiçbir şey işe yaramazsa İSS’nizde bir sorun olabilir. Emin olmak için, aynı İSS’nin diğer kullanıcılarının da aynı problemle karşılaşıp karşılaşmadığını bilmelisin. Bu ISP’nizle ilgili bir sorunsa, err_connection_reset’i düzeltmek için çalışacaklardır.

Bunlar, bu sorunu gidermek için yaygın olarak kullanılan yollardır. Ancak, başarısız olursa, sorununuzu tam ayrıntılarla birlikte Google Chrome Help Forumna gönderebilirsiniz . Umarım oradan yardım alırsınız.

Ayrıca Bakınız: xlive.dll Hatası Çözümü Windows 7, 8 ve 10

UmarımErr_Connection_Reset Hatası Çözümü makalemizi beğenirsiniz. Bu yazıda yer alan bilgileri gerçekten beğendiyseniz lütfen başkalarıyla paylaşmak için biraz zaman ayırın. Yorumlar kutusunu kullanarak görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın. Yine de bu yazıyı okuduğunuz için teşekkürler!

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.