VLC Kullanarak Windows 10 Ekranı Nasıl Kaydedilir, windows 10 ekran kaydetme

VLC Kullanarak Windows 10 Ekranı Nasıl Kaydedilir

VLC Kullanarak Windows 10 Ekranı Nasıl Kaydedilir. VLC arka planında bile senaryoyu kaydetmenize izin verecek VLC Media Player’ı Kullanarak windows 10 ekran kaydetme yöntemine bir göz atalım ve sonra herhangi bir klasöre kaydedebilirsiniz. Devam etmek için aşağıda tartışılan tam kılavuza bir göz atın.

Gelen Sorular:

Ekran kaydetme, bir kişinin etkinliklerini bir bilgisayarda yakalamanın en iyi yoludur ve araçları kullanarak, her birini ve bir bilgisayarda yaptığınız her şeyi yakalayabilirsiniz. Genelde, ekran yakalamada, kullanıcılar Windows’ta üçüncü taraf araçlarını kullanırlar, ancak çoğunuzun Windows’da yüklü bir VLC ortam yürütücüsüne sahip olmanız gerekir; Aslında bu, VLC oynatıcısında yakalama ekranı özelliğidir ve bunu Windows’ta ekran kaydına erişmenizi sağlayacak tek bir komutla kullanabilirsiniz. Ve aynı zamanda yakalanacak olan ekran yüksek kalitede olacak ve her yerde paylaşabilirsiniz.

VLC Kullanarak Windows 10 Ekranı Nasıl Kaydedilir

Bir işlem üzerinde çalışırken herhangi bir yazılım kullanmadan, VLC’nin bir ekran kaydedici olarak kullanılabileceğini gördüm ve bu oynatıcıyı zaten dizüstü bilgisayarımda vardı. Bu yüzden yöntemi okudum ve ekranı kaydetmek için kullandım ve diğer tüm üçüncü taraf araçları gibi güvenilir ve hızlıydı. Bu yüzden, her zaman aynı sorunu yaşayabileceğiniz için bunu yapmanıza yardımcı olabilecek rehberle buradayım. Devam etmek için aşağıda tartışılan tam kılavuza bir göz atın.

Bu yöntem oldukça basit ve düzdür ve bunu VLC’deki 3-4 ayarlarına erişerek kullanabilirsiniz ve ekran görüntüsünü de paylaşmış olmamaları için teknik olmayan herhangi bir kişi de bunu uygulayabilir.

1 Öncelikle Windows’unuzdaki VLC medya oynatıcısını başlatın ve daha sonra Media seçeneğini ve ardından Convert/ Save (Dönüştür/Kaydet)  seçeneğini tıklayın.

2 Açılan pencerede Capture Device sekmesini seçmeniz gerekiyor. Şimdi masaüstünü yakalamak için Desktop seçeneğini seçeceksiniz ve daha sonra Desired frame rate to capture (İstenilen kare hızını yakalamak) için ayarlayabiliyorsunuz  ve sonra convert (dönüştürme) seçeneğine tıklayabilirsiniz.

VLC Kullanarak Windows 10 Ekranı Nasıl Kaydedilir

3 Dönüştürme ekranı görünecek ve orada Gözat seçeneği seçmeniz gerekiyor.  Ve yakalanan verileri saklamak istediğiniz hedef klasörü seçmeniz gerekiyor, dosyalarınızı kaydetmek için uygun bir yol seçtiğinizden emin olun.

4 Kaydetmek istediğiniz kaliteyi ayarlayın, yüksek kalite seçimi büyük dosya büyüklüğü olacaktır. Eğer yapılandırma PC’niz düşükse, orta kaliteyi tercih ediyorsanız, video kaydının gecikme ihtimaline karşı lütfen yaptığınız işlemleri hatırlayın. Buna göre seçim yapın.

VLC Kullanarak Windows 10 Ekranı Nasıl Kaydedilir

5  Kaydet  düğmesine tıklayın ve kayıt başlayacak ve durdurmak istediğinizde durdurma düğmesine sahip olacaksınız. Kayıt bittiğinde kaydedilen dosyayı hedef klasörünüzde görebilirsiniz

Ayrıca Oku: Bilgisayar Mac Adresi Öğrenme Yolları

Yukarıdaki kılavuz, VLC Kullanarak Windows 10 Ekranı Nasıl Kaydedilir , yöntemi kullanma ve herhangi bir acil durumda ekranın istediğiniz kalitede kolayca kayıt yapabilmenizi sağlayan bir yöntemdir. Umarım bu makaleden hoşlanırsınız, başkalarıyla paylaşırsınız, böylece başkalarının bunu kullanabilmesini sağlarsınız. YaparımBen ekibinin size her zaman yardımcı olacağını unutmayarak, bununla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, aşağıda bir yorum bırakın.

Hakkında Şerif DABAĞOĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.