Konu Hakkında Destek Almak için 11820'yi Arayabilirsiniz. Tıkla Ara
22 Mart 2018 Perşembe 19:04
AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumları / Turkcell Vınn WiFi Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır
turkcell 3g vınn wifi şifre değiştirme, turkcell vınn wifi arayüz şifresi, turkcell vınn wifi varsayılan şifre, turkcell vınn wifi şifre değiştirme nasıl yapılır,

Turkcell Vınn WiFi Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır

Turkcell VINN Wifi Şifresi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır. Turkcell VINN kablosuz ağ adı ve şifre değiştirme işlemini yazılı ve görsel olarak anlatacağız. turkcell 3g vınn wifi şifre değiştirme, turkcell vınn wifi arayüz şifresi, turkcell vınn wifi varsayılan şifre, turkcell vınn wifi şifre değiştirme nasıl yapılır.

Gelen Sorular:

turkcell 3g vınn wifi şifre değiştirme, turkcell vınn wifi arayüz şifresi, turkcell vınn wifi varsayılan şifre, turkcell vınn wifi şifre değiştirme nasıl yapılır,

Turkcell VINN Wifi Şifresi Değiştirme işlemi yapabilmek için öncelikte Turkcell VINN Wifinize bağlı olarak görünmeniz gerekiyor. Bunun için Turkcell VINN Wifinizi aktif hale getirdikten sonra telefondan veya tableten kablosuz ağlara giriş yapıyoruz. Kablosuz adlar içerisinde Turkcell VINN veya VINN Wifi olarak isim görünecektir. Bağlan diyerek bağlantı kurmaya çalışıyoruz otomotik olarak bağlanırsa sorun bulunmuyor. Turkcell VINN’ını içerisine giriş yapılıp şifre oluşturabilirsiniz.

Turkcell Vınn WiFi Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır

Şifre istiyor ise modem arkasında bulunan WIFI KEY yazan bölümdeki şifreyi yazıyorsunuz. Turkcell VINN Wifi’nin daha önce kablosuz ağ adını ve kablosuz şifreyi değiştirdiyseniz. Bağlantı kurmanız gerekiyor. Modeminizin IP adresini yazarak modem arayüzüne giriş yapıyoruz.Modeminizin IP adresini bilmiyorsanız. Başlat bölümüne tıklıyoruz. Program ve dosya ara bölümüne cmd yazıyorsunuz. Entere tuşluyorsunuz.

Açılan sayfaya ipconfig yazıyoruz. Entere tuşluyoruz.

Default Gateway seçeneğinin karşısında yer alan IP adresinin karşısında yer alan IP adresini Kullanacağız. Çarpı butonuna tıklıyoruz. Komut bölümünü kapatıyoruz.

 

Tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.0.1 entere tıklıyoruz.

Şifre bölümüne admin yazıyoruz. Giriş butonuna tıklıyoruz.,

Kurulum sayfası gelecektir.

 Ayarlar seçeneğine tıklıyoruz.

Wifi Ayarları yazan bölüme tıklıyoruz.

Temel ayarlar seçeneğine tıklıyoruz.

Açılan sayfada Ağ Adı(SSID) yazan bölümün karşısına kablosuz ağ adı olarak kullanacağınız ad yazıyorsunuz.

Ağ yayın Adı(SSID) Etkinleştir işaretli olması gerekiyor.

Güvenlik Modu:WPA-PSK/WPA2 P8 olması gerekiyor.

Geçit anahraı bölümü 8-64 karekter arası harf ve rakam içeren şifre yazıyorsunuz. Bu şifreyi unutmamanız gerekiyor. Bu şifreyle bağlantı kuracaksınız.

Uygula butonuna tıklıyoruz.

Turkcell VINN Wifi Şifresini değiştirdiniz. Oluşturduğunuz kablosuz ağ adı ve şifreyle bağlantı kuracağız.

Ayrıca Bakınız: Aztech DSL5008en Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

Umarım Turkcell Vınn WiFi Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır makalemizi beğenirsiniz. Bu yazıda yer alan bilgileri gerçekten beğendiyseniz lütfen başkalarıyla paylaşmak için biraz zaman ayırın. Yorumlar kutusunu kullanarak görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın. Yine de bu yazıyı okuduğunuz için teşekkürler!

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

exper ewm-01 ttnet kaldırma, exper ewm-01 kurulum, exper ewm-01 şifremi unuttum, exper ewm-01 modem şifresi, exper ewm-01 kablosuz ayarları, exper ewm-01 modem kurulumu,

EXPER EWM-01 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

EXPER EWM-01 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır. exper ewm-01 ttnet kaldırma, exper ewm-01 kurulum, exper ewm-01 şifremi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir