AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / Turkcell Vınn WiFi Şifre Değiştirme
turkcell 3g vınn wifi şifre değiştirme, turkcell vınn wifi arayüz şifresi, turkcell vınn wifi varsayılan şifre, turkcell vınn wifi şifre değiştirme nasıl yapılır,

Turkcell Vınn WiFi Şifre Değiştirme

Son Güncelleme:

Turkcell Vınn WiFi Şifre Değiştirme, Makalede Turkcell VINN kablosuz ağ adı ve şifre değiştirme işlemini yazılı ve görsel olarak anlatacağız.

Gelen Sorular:

turkcell 3g vınn wifi şifre değiştirme, turkcell vınn wifi arayüz şifresi, turkcell vınn wifi varsayılan şifre, turkcell vınn wifi şifre değiştirme nasıl yapılır,

Turkcell VINN Wifi Şifresi Değiştirme işlemi yapabilmek için öncelikte Turkcell VINN Wifinize bağlı olarak görünmeniz gerekiyor. Bunun için Turkcell VINN Wifinizi aktif hale getirdikten sonra telefondan veya tableten kablosuz ağlara giriş yapıyoruz. Kablosuz adlar içerisinde Turkcell VINN veya VINN Wifi olarak isim görünecektir. Bağlan diyerek bağlantı kurmaya çalışıyoruz otomotik olarak bağlanırsa sorun bulunmuyor. Turkcell VINN’ını içerisine giriş yapılıp şifre oluşturabilirsiniz.

Turkcell Vınn WiFi Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır

Şifre istiyor ise modem arkasında bulunan WIFI KEY yazan bölümdeki şifreyi yazıyorsunuz. Turkcell VINN Wifi’nin daha önce kablosuz ağ adını ve kablosuz şifreyi değiştirdiyseniz. Bağlantı kurmanız gerekiyor. Modeminizin IP adresini yazarak modem arayüzüne giriş yapıyoruz.Modeminizin IP adresini bilmiyorsanız. Başlat bölümüne tıklıyoruz. Program ve dosya ara bölümüne cmd yazıyorsunuz. Entere tuşluyorsunuz.

Açılan sayfaya ipconfig yazıyoruz. Entere tuşluyoruz.

Default Gateway seçeneğinin karşısında yer alan IP adresinin karşısında yer alan IP adresini Kullanacağız. Çarpı butonuna tıklıyoruz. Komut bölümünü kapatıyoruz.

 

Tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.0.1 entere tıklıyoruz.

Şifre bölümüne admin yazıyoruz. Giriş butonuna tıklıyoruz.,

Kurulum sayfası gelecektir.

Ayarlar seçeneğine tıklıyoruz.

Wifi Ayarları yazan bölüme tıklıyoruz.

Turkcell Vınn WiFi Şifre Değiştirme

Temel ayarlar seçeneğine tıklıyoruz.

Açılan sayfada Ağ Adı(SSID) yazan bölümün karşısına kablosuz ağ adı olarak kullanacağınız ad yazıyorsunuz.

Ağ yayın Adı(SSID) Etkinleştir işaretli olması gerekiyor.

Güvenlik Modu:WPA-PSK/WPA2 P8 olması gerekiyor.

Geçit anahraı bölümü 8-64 karekter arası harf ve rakam içeren şifre yazıyorsunuz. Bu şifreyi unutmamanız gerekiyor. Bu şifreyle bağlantı kuracaksınız.

Uygula butonuna tıklıyoruz.

Turkcell VINN Wifi Şifresini değiştirdiniz. Oluşturduğunuz kablosuz ağ adı ve şifreyle bağlantı kuracağız. Artık cihazınızı test edebilirsiniz. Sorunsuz bir şekilde kullanmanız gerekir.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.