xlive.dll hatası windows 8, xlive.dll hatası windows 10, xlive.dll hatası nasıl çözülür, xlive.dll hatası, xlive.dll hatası çözümü,

xlive.dll Hatası Çözümü Windows 7, 8 ve 10

Bazen, Oyuncular Windows’ta beklenmedik sorunlarla yüzleşirler. DLL dosyasıyla ilgili sık karşılaşılan sorunlar vardır. Bunlardan biri de ordinal 42/43 hatası. Bu makalede xlive.dll Hatası Çözümü yani dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatası çözümü için aşağıdaki eksiksiz makalemizi inceleyebilirsiniz.

Gelen Sorular:

xlive.dll hatası windows 8, xlive.dll hatası windows 10, xlive.dll hatası nasıl çözülür, xlive.dll hatası, xlive.dll hatası çözümü,

Bu hata, Windows canlı hizmeti gerektiren bir oyunu açmaya çalıştığınızda görüntülenir. Genellikle, Windows 10’da bu hata oluşur. Bu sorundan kurtulmak için bazı hızlı çözümler bulunmaktadır.

Sabit Ordinal 42/43 Dinamik Bağlantı Kitaplığı C: \ WINDOWS \ SYSTEM32 \ XLIVE.DLL veya MSIDCRL40.DLL’de Bulunamadı

xlive.dll hatası çözümü

Çoğu durumda, Bu hataFallout 3, street fighter 4, Batman Akram, GTA vb. Gibi oyunlarda görünür. İşte en iyi çözümler.

xlive.dll hatası windows 8, xlive.dll hatası windows 10, xlive.dll hatası nasıl çözülür, xlive.dll hatası, xlive.dll hatası çözümü,

Çözüm 1: Windows Live Service için Oyunları Yeniden Yükleme

Bu ordinal 43 bulunamadı hatasını düzeltmek için en iyi ve hızlı çözüm aşağıdaki bağlantıdan bir paket indirebilir ve bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Bağlantı:  http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=128962

Kurulumdan sonra, sorunla karşılaşmamalısınız. Hatayı hala alırsanız, bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Çözüm 2: SFC Komutunu Çalıştırın

Eğer  xlive.dll bozulmuş olur, ayrıca benzer hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda sfc komutunu çalıştırmak size yardımcı olabilir. Takip etmeniz gereken adımlar şunlardır:

  • Her şeyden önce, Başlat Menüsünü açın, cmd yazın, komut satırına sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır’ı seçin.
  • Şimdi, aşağıdaki komutu yazın enter tuşuna basın.
sfc /scannow

Bu işlemde bozuk sistem dosyalarını onarmak ve bütün süreci tamamlamak için birkaç dakika sürebilir. Bundan sonra, sorunlu oyunu veya yazılımı başlatabilirsiniz.

Çözüm 3: Oyun / Yazılımı Yeniden Kurun

Hatayı yine de alırsanız, o yazılımı veya oyunu yeniden yüklemek iyi olacaktır. Çoğu durumda, yeniden yükleme dll dosyasını ilgili sorunları giderir. Ancak, oyunu veya yazılımı yeniden yüklemeden önce tamamen kaldırmayı unutmayın.

Çözüm 4: xlive.dll / msidcrl40.dll’yi değiştirin

Bu başka bir çözüm olabilir. Ama, herhangi bir üçüncü taraf kaynaktan xlive.dll veya msidcrl40.dll almayı asla düşünmeyin. Tipik olarak, ilk çözüm bu dll dosyasını değiştirmekten geçebilir. Eğer hala aynı hatayı alıyorsanız, aynı oyunlar için Ordinal 43 bulunamadı hatası ile karşılaşmayan bir arkadaşınızın PC’den o dll dosyasını alabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: Hacker ve Pentesterların Kullandığı En iyi 10 Hack Araçları

Umarım xlive.dll Hatası Çözümü makalemizi beğenirsiniz. Bu yazıda yer alan bilgileri gerçekten beğendiyseniz lütfen başkalarıyla paylaşmak için biraz zaman ayırın. Yorumlar kutusunu kullanarak görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın. Yine de bu yazıyı okuduğunuz için teşekkürler!

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

4 yorumlar

  1. 1.adımda işe yaradı,eyvallah

  2. Çözüm 1 ve çözüm 2 yi aynı anda yaptım.Sonra oyunu sildim tekrar yükledim.Hangi adımda işe yaradı bilmiyorum ama oyun açıldığında ”Windows Live Service ” bildirimi geldi.Yani işe yaradı.

  3. Çok faydalı oldu teşekkür ederim.Oyun çalışıyor 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.