Windows 10 Ekran Parlaklık Ayar Sorunu Nasıl Çözülür

Windows 10 Ekran Parlaklık Ayar Sorunu Nasıl Çözülür

Windows 10‘u uzun zamandan beri kullanıyorsanız, işletim sisteminin oldukça sık problemlerle karşılaştığını zaten biliyor olabilirsiniz. Bu problemlerden biri de windows 10 ekran parlaklık sorunu olmalıdır. Ancak yaşadığınız bu ekran parlaklığı ayar sorunu nasıl çözülür şimdi anlatıyoruz.

Düzenli kullanımda, Windows 10 kullanıcıları genellikle yüksek disk kullanımı, yüksek CPU kullanımı, vb. şikayetleri vardır. Windows 10 hatalarından bahsetmemizin nedeni, son zamanlarda parlaklık kontrolleriyle ilgili olarak kullanıcılarımızdan birden fazla mesaj almamızdır. Kullanıcılar, windows 10 ekran parlaklık ayar sorunu yaşadıklarını bildirdi.

Yani, benzer bir sorun yaşıyorsanız, doğru makaleyi okuyorsunuz. Bu makalede, Windows 10 ekran parlaklık ayarı çalışmıyor sorunu ile başa çıkmak için en iyi yöntemlerden bazılarını paylaşmaya karar verdik.

Windows 10 Ekran Parlaklık Ayarı Çalışmıyor Sorunu Çözümü

Windows 10 bilgisayar parlaklık sorunu çoğunlukla eski grafik sürücüleri, hasarlı grafik kartları, hasarlı monitörler, hatalar ve hatalar nedeniyle oluşur. Öyleyse, Windows 10 ekran parlaklık ayar sorunu 2019’u düzeltmek için en iyi yöntemleri kontrol edelim.

Grafik Sürücülerini Güncelleyin

Bu, Windows 10 parlaklığını düzeltmek için yapmanız gereken ilk şeylerden biri, çalışma sorunu değil. Windows 10’da Grafik sürücülerini güncellemek için aşağıda verilen bazı basit adımları izleyin.

 • Her şeyden önce, Başlat menüsünü açın ve Aygıt Yöneticisi‘ni arayın.
 • Açılan listeden Aygıt Yöneticisi‘ni açın.
 • Aygıt Yöneticisi altında, Ekran Bağdaştırıcısını sağ tıklayın ve Sürücüyü Güncelle‘yi seçin.
 • Bir sonraki adımda, “Güncellenmiş sürücü yazılımını otomatik olarak ara” yı seçmeniz gerekir.

Hepsi bu, işiniz bitti! Windows 10 bilgisayarındaki parlaklık hatasını düzeltmek için grafik sürücüsünü bu şekilde güncelleyebilirsiniz.

Microsoft Temel Ekran Bağdaştırıcısını Kullanma

Yukarıdaki yöntem, parlaklık çalışmıyor hata mesajını düzeltemediyse, aşağıda verilen bazı basit adımları izlemeniz gerekir. Bu nedenle, Windows 10 ekran parlaklık ayarı çalışmıyor sorununu düzeltmek için Microsoft Temel ekran bağdaştırıcısının nasıl kullanılacağını kontrol edelim.

 • Her şeyden önce, Başlat menüsünü açın ve Aygıt Yöneticisi‘ni arayın.
 • Açılan listeden Aygıt Yöneticisi‘ni açın.
 • Aygıt Yöneticisi altında, Ekran Bağdaştırıcısını sağ tıklayın ve Sürücüyü Güncelle‘yi seçin.
 • Sonraki sayfada Sürücü Yazılımı için Bilgisayarıma Gözat‘ı seçin.
 • Sonra Bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver‘i tıklayın.
 • Son adımda Microsoft Temel Ekran Bağdaştırıcısı‘nı seçin.

Bu kadar! Bitirdiniz! Windows 10’da parlaklık kontrolü çalışmıyor sorununu gidermek için Microsoft Temel Ekran bağdaştırıcısını bu şekilde kullanabilirsiniz.

Yani, bunlar Windows 10 ekran parlaklık ayar sorununu düzeltmek için en iyi iki yöntemdir. Bununla ilgili başka şüpheleriniz varsa, aşağıdaki yorum kutusunda bize bildirin.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir Yorum

 1. Ahmet Dalsoy

  Merhaba, aygıt yöneticini açtığımda bahsettiğiniz bağdaştırıcıları göremiyorum, bahsettiklerininze yakın olarak sadece görüntü bağdaştırıcısı görünüyor, onda da güncelleme seçeneği yok. yardım eder misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.