Android Keylogger Kaldırma Nasıl Yapılır

Android Keylogger Kaldırma Nasıl Yapılır

Android keylogger kaldırma adımlarına geçmeden önce farkında olmalıyız ki, akıllı telefonlar teknolojinin inanılmaz bir parçalarıdır. Bilgisayar korsanları iOS ve Android çıkmasından bu yana hassas ve finansal bilgileri çalmak için telefonları hedeflemek istiyor. Hackerlar değerli bilgilerinizi çalmak için farklı teknikler kullanabilirler, ancak keylogger en ünlü olanıdır.

Günümüzde akıllı telefonlar, çevremizle iletişim kurmak, müzik dinlemek, oyun oynamak, fotoğraf çekmek vb. gibi farklı şeyleri gerçekleştirmek için kullanılmaktadır. Android şu anda en popüler mobil işletim sistemidir ve şu anda milyonlarca akıllı telefona güç vermektedir.

Android Keylogger Nedir?

Tıpkı bilgisayar tuş kaydedicileri gibi, Android tuş kaydediciler de tuş vuruşlarınızı kaydetmek için kullanılan bir yazılımdan başka bir şey değildir. Bilgisayar korsanları, akıllı telefonunuza sessiz veya uzaktan bir keylogger yükleyebilir ve metin mesajları, arama günlükleri, kaydedilmiş notlar, göz atma ayrıntıları, şifreler vb. akıllı telefonunuzdan tüm verileri alabilirler.

Bilgisayar korsanları genellikle klavye uygulamaları aracılığıyla keylogger‘ı zorlamaya çalışır. Bu nedenle, üçüncü taraf klavye uygulamalarından uzak durmanızı ve stok uygulamasına bağlı kalmanızı öneririz. Bu makalede, Android akıllı telefonunuzdaki tuş kaydedicileri tespit etmenize ve kaldırmanıza yardımcı olacak birkaç en iyi yöntemi tartıştık.

Android Keylogger Kaldırma

Aşağıda, Android akıllı telefonunuzdan gizli keylogger’ları bulmak ve kaldırmak için en iyi yöntemlerden bazıları verilmiştir. Şimdi, gizli keylogger’ları Android akıllı telefonunuzdan nasıl kaldıracağınızı kontrol edelim.

Kaynağı Bulun

Sizin için olması gereken ilk adım, keylogger‘ların akıllı telefona nasıl girdiğini bilmektir!

Birinci olasılık, cihazınızı kullanan ve ardından kötü komut dosyasını içine yerleştiren birinin olmasıdır. Siğeri ise üçüncü taraf kaynaklardan yüklediğiniz uygulamaların, keylogger‘larla birlikte kötü amaçlı yazılımı içermesidir. Eğer her ikisinden de şüpheli olup olmadığınızı kendiniz tespit etmelisiniz, o zaman keylogger‘ları kaldırmak çok daha kolay olabilir.

Android'inizden Gizli Keyloggerları Kaldırma

Olağandışı Faaliyetleri Kontrol Edin

İkinci şey, cihazınızda bilinmeyen ve şüpheli şeyleri kontrol etmeniz gerektiğidir. Herhangi bir komut dosyası, cihazınızın sık sık yeniden başlatılmasına neden oluyor veya ekranda herhangi bir sayı görüntüleniyor. Ayrıca şüpheli uygulamaları da aramanız gerekir. Böyle bir şey oluyorsa, yine cihazınızın keylogger‘lar tarafından fethedildiğinin işaretidir.

Virüsten Koruma Uygulaması Kullanın

O zaman android keylogger kaldırma nasıl yapılır? Bu, her şeyden önce herhangi bir virüsten koruma uygulaması kullanın. İyi bir antivirüs programı için En iyi Android Antivirüs Uygulamaları  makalemize göz atabilirsiniz. Uygulamayı yükledikten sonra kötü amaçlı yazılımı tarayın. Virüsten koruma uygulaması herhangi bir kötü amaçlı yazılım bulursa kaldırın. İkinci olarak, arka planda bile çok fazla veri kullanan etkilenen uygulamayı bulun. Bu uygulamayı kaldırın ve cihazınızı yeniden başlatın. Tüm bunlar kesinlikle cihazınızdaki her türlü keylogger‘ı kaldırmanıza yardımcı olacaktır.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.