En iyi Android Antivirüs Uygulamaları Listesi İçin Hazırlanan Görseller. Makaleyi Mutlaka Okuyun.

En iyi Android Antivirüs Uygulamaları 2019

2019 yılının En iyi Android Antivirüs Uygulamaları nedir merak ediyormusunuz. Gelin en iyi android virüs temizleme programı ile tanışın.

Android, dünyada en yaygın kullanılan işletim sistemidir ve bugün Android kullanan 2 milyardan fazla aylık aktif cihaz vardır. Yaygın kullanımı ve parçalanmış yapısı onu en kötü türden kötü niyetli saldırılara karşı savunmasız kılar. Bu noktada telefonunuzda bir virüs var mı diye şüphe ediyorsanız öncelikle Android Virüs Belirtileri makalemizi inceleyiniz.

Android’in yüksek oranda parçalanmış doğası ve binlerce telefon modelinde sayılamayan sayıda özel ROM kullanması gerçeği, onu kabus oranlarının güvenlik kaygısı haline getiriyor. Son zamanlarda, Android telefonlar, aldatmayı amaçlayan veya şüphelenmeyen kullanıcının peşinden koşmak isteyen saldırılarla giderek daha fazla hedefleniyor.

Akıllı telefonunuz, en kişisel bilgilerinize sahip samimi bir cihazdır. Google ve diğer cihaz satıcıları platformlarını güvende tutar ve cihazınızı güvende tutmak için gereken özeni gösterir.

Ancak Android geliştiricileri yalnızca bu kadarını yapabilir! Bu nedenle iyi bir savungan kullanmalısınız. Bizde yarımcı olabilmek için en iyi android antivirüs uygulamaları listesini hazırladık.

Unutmayın, cihazınızı virüslerden, malware yazılımlardan ve diğer tehditlerden korumak temel olarak sizin sorumluluğunuzdadır ve güvende olmak ve telefonunuzu zararlardan uzak tutmak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

Android Cihazınızı Güvende Tutmak İçin Uygulamalar

 • Telefon işletim sistemini güncel tutun.
 • Doğrulanmamış üçüncü taraf APK’leri yüklemeyin.
 • İhtiyacınız olmayan uygulamaları yüklemeyin.
 • Uygulamaları yalnızca tanınmış mağazalardan yükleyin. Tercihen Google Play Store. Amazon App Store gibi mağazalar güvenilirdir, ancak yüklemek için bilinmeyen kaynakları etkinleştirmeniz gerekir
 • Bilinmeyen Kaynaklardan gelen uygulamalara izin verme (gerçekten gerekmedikçe ve daha sonra devre dışı bıraktığınızdan emin olun).
 • Android’deki Uygulama İzinlerini anlamak ve erişime izin vermeden önce bunları okumak için bir dakikanızı ayırın.
 • Bootloader’ı asla kilitli tutmayın.
 • Ne yaptığınızı bilmiyorsanız telefonu açmayın
 • Android’in yerleşik güvenlik özelliklerini kullanın (Erişim kilidi, şifreleme ve çok faktörlü yetkilendirme, vb.)
 • Android cihazınızı düzenli olarak yedekleyin.
 • Güvenilir bir güvenlik uygulaması kullanın. (Aşağıdaki listeden birini seçin)

Güvenilir bir güvenlik uygulaması kullanma uygulamasının açıklanması kolaydır, ancak uygulanması kadar kolay değildir. Google Play Store’daki bir antivirüs araması yüzlerce uygulamayı listeler. İyi güvenlik sağlayan bir uygulamayı nasıl seçersiniz ve yalnızca yanlış güvenlik hissi verenlerden nasıl kaçınırsınız?

Bu liste Android için en iyi antivirüs uygulamaları olan uygulamaları derler.

En iyi Android Antivirüs Uygulamaları

En iyi bağımsız virüsten koruma güvenlik laboratuvarlarından ikisi olan AV-Comparatives ve AV-Test, mobil yazılım dahil tüm platformlarda güvenlik yazılımı üzerinde yapılan güvenlik testlerinin sonuçlarını düzenli olarak yayınlar. Bu testler, Android cihazlarını etkileyen en son malware yazılım örneklerinden yüzlerce örnekle yapılmakta ve bu tehditlere karşı uygulamaların performansının bu verileri oluşturduğu belirtilmektedir.

Hangi Android uygulamalarının en iyi performansı gösterdiğini belirlemenin ve bu en iyi android güvenlik uygulamaları listesini bir araya getirmemize yardımcı olmanın en iyi yoludur.

Bu veriler bir virüsten koruma uygulaması kullanıcıyı gerçekten malware yazılım tehditlerine karşı koruma yeteneğini yansıttığından, bu raporlarla vurgulanan uygulamalar bu listenin temel ölçütlerinden vurgulanır. Buna ek olarak, uygulamalara bir kullanıcının bakış açısından bakarız. Fiyatlandırma, özellikler, performans ve uygulamanın kullanıcıların hem yararlı hem de faydalı bulduğu diğer ayırt edici nitelikleri göz önünde bulundurulur.

AhnLab V3 Mobile Security

AhnLab V3 Mobile Security, Android cihazlar için optimize edilmiş ve kapsamlı koruma sağlama konusunda kanıtlanmış bir sicile sahiptir. Güçlü V3 Mobile AV motorunda çalışan AhnLab V3 Mobile Security mobil malware yazılımları ve virüsleri büyük bir doğruluk ve tutarlılıkla saptama ve engelleme yeteneğine sahiptir.

Hem AV-Test hem de AV-Comparatives kategorisinde en üst sıralarda yer alan AhnLab V3 Mobile Security uygulaması, bugün mevcut olan en hızlı ve en iyi antivirüs uygulamalarından biridir. AV-Test raporunda toplam %100 puan alan bu uygulama yalnızca korumada değil, kullanımda da üst sıralarda yer aldı.

AhnLab V3 Mobile Security, kurulum öncesi ve sonrasında tüm indirmeleri tarayarak telefonunuzu gerçek zamanlı olarak izler. Erişim izinlerine sahip tüm dosyaları tarar ve olası istenmeyen uygulamaları belirler ve kaldırır.

Uygulama, uygulama önbelleği verilerini silenmalware yazılım, gizlilik temizleyici, telefonunuzu hızlandıran telefon güçlendirici, gizlilik filtresi ve gizliliğinizi korumak için uygulama kilidini tespit etme ve ortadan kaldırma standart güvenlik özellikleri ile birlikte gelir. Ayrıca, malware yazılımları ve kimlik avı URL’lerini algılama yeteneğine sahiptir. Böylece sizi virüslü web sitelerinden korur.

AhnLab V3 Mobile Security Uygulaması, kullanılabilirliği nedeniyle AV-Test’in sıralamasında yüksek oranlar; Uygulamanın cihaz üzerindeki etkisi çoğunlukla olumludur. Uygulama, birincisinin aksine pil ömrünü etkilemez ve uygulama cihazın performansını da yavaşlatmaz.

Benzersiz Özellik: Bu uygulamanın en iyi özelliklerinden biri, bir gizlilik danışmanı olarak işlev görmesi ve yüklü uygulamanızın verdiğiniz izinlerle neler yapabileceğini bilmesidir. Örneğin, uygulamanın hassas bilgileri takip edip etmediğini, konum izlemeyi veya rehberinize erişip erişmediğini bilmenizi sağlar, böylece bir uygulama yüklediğinizde bilinçli bir karar verebilirsiniz.

Fiyatlandırma: V3 Mobile Security, Android için en iyi ücretsiz antivirüs olarak lanse edildi ve Google Play Store’dan indirilebilir. Eklenen özellikler için uygulama içi satın alımlar sunar.

Antiy AVL

AVL
AVL
Developer: AVL Team
Price: Free

Antiy AVL, Android cihazınıza koruma sağlamak için AVL SDK antivirüs motorunu kullanır. Bu aynı zamanda kötü amaçlı yazılım ve diğer istenmeyen dosyaları tespit etmedeki işlevleri ve doğruluğu nedeniyle AV-Test listesinin yanı sıra AV-Comparatives listesinde En iyi Android Antivirüs için en üst düzey bir uygulamadır.

Antiy AVL Uygulaması, cihazınızı yüksek hız ve hassasiyetle tarayabilen iyi tasarlanmış algoritmalara sahiptir. Bu uygulama, AV-Test raporunda 6.0’dan 6.0’lık bir koruma puanına sahip ve karşı koyduğu 3000’den fazla örnek arasında %100 doğrulukla kötü amaçlı yazılım tespit etti. Ayrıca, performansı pil ömrünü engellemediği veya cihazı hiçbir şekilde yavaşlatmadığı için kullanılabilirliği yüksek bir puan aldı.

Bu uygulama, kullanıcının çocuklara ait cihazlar için hırsızlık ve ebeveyn kontrolü durumunda cihazı uzaktan izlemesini veya silmesini sağlayan önemli bir hırsızlık önleme özelliğine sahip değildir.

Benzersiz özellik: AVL Android Antivirus, APK, SIS, SISX, XAP ve CAB gibi birçok farklı dosya biçimini algılayabilir ve analiz edebilir. DEX, ELF, EPOC ve PE gibi yürütülebilir dosyaları da tarayabilir. Uygulamanın, her gün 10.000’den fazla örneğin otomatik analiz akışıyla sıralanıp analiz edildiği Antiy örnek yakalama sisteminde güçlü bir destek sistemi vardır. Bu analize dayalı olarak, uygulama cihazınıza binlerce zararlı koddan korunma sağlamak için 7/24 güncellenir.

Fiyatlandırma: Bu uygulamayı Google Play Store’da indirmek ücretsizdir

Bitdefender Mobile Security & Antivirus

İşte siber güvenlik alanında tanıtım yapmayı gerektirmeyen bir marka Bitdefender.

Bitdefender Mobile Security, Android için en güvenilir akıllı telefon güvenlik uygulamalarından biridir. Yaygın olarak kabul gören ve AV-Test ve AV-Comparatives raporlarında tutarlı bir üst puan almıştır.

Bitdefender Android güvenlik uygulaması, kötü amaçlı yazılımları ve kullanılabilirliğini saptamadaki doğruluğu nedeniyle en son AV-Test ve AV-Comparatives Raporunda %100 puan aldı. Bitdefender, PC Mag tarafından iki yıl üst üste en iyi antivirüs mobil uygulamalarından biri olarak onaylandı. Uygulama, 2015 ve 2016 yıllarında üst üste iki yıl boyunca AV-Test’in en iyi android güvenlik ürün ödülünü kazandı.

Bitdefender, hırsızlık önleme, uygulama kilidi gibi standart güvenlik özelliklerine ek olarak çeşitli özelliklere sahiptir ve Android saatinizde de kullanılabilir. Malware yazılım tarayıcısı, pazardaki en doğru yazılımlardan biridir. %100 puanı, doğruluğunun bir kanıtıdır. Bitdefender, internette gezinirken arka planda çalışır, kimlik avı veya kötü amaçlı bağlantılara tıkladığınızda sizi uyarır.

Benzersiz Özellik: Bitdefender’ın En yeni özelliklerden biri, uygulamanın e-posta hesabınızı tarayabilmesi ve ifşa edilip edilmediğini size bildirmesidir. Uygulama, bilgilerinizin sızdırılmış olup olmadığını öğrenebilir ve şifrenizi değiştirme zamanı gelip gelmediğini size söyler. Bitdefender, cihazınızı güvenilir alanlarda veya bölgelerde açmanıza olanak sağlayan akıllı bir kilit açma özelliğine sahiptir.

Fiyatlandırma: Bitdefender Mobile Security ve Antivirus, Play Store’dan Yıllık 29 TL ve Aylık  3 TL karşılığında satın alınabilir. Ancak, uygulamayı satın almadan önce 14 günlük ücretsiz deneme sürümünü deneyebilirsiniz.

Cheetah Mobile Security Master

Cheetah Mobile Security Master, Android cihazlar için başka bir büyük güvenlik uygulamasıdır. Bu sebeptendir ki 2019 yılının En iyi Android Antivirüs Uygulamaları arasındadır. Cihazınızı tarayan ve cihazınızı temiz, kötü amaçlı yazılımlara karşı güvenli ve iyi bir performans için optimize edilmiş halde tutmak için en akıllı çözümle gelen benzersiz bir akıllı teşhis sistemine sahiptir.

Security Master listemizde çünkü hem AV-Test hem de Av-Comparatives sertifikalı, her iki testte de %100 puan almıştır. Çok kullanıcı dostudur, iyi işlevsellik sunar ve cihazınızı kötü amaçlı yazılım, casus yazılım ve bilgisayar korsanlarından korur.

Bu uygulama ile telefonunuzu koruyabilir ve daha iyi performans için optimize edebilirsiniz. Daha uzun pil ömrü için, gereksiz dosyaları silerek ve pili kontrol ederek aygıtınızı optimize etmenize yardımcı olan yerleşik bir Önemsiz Temizleyici ve Booster bileşenlerine sahiptir.

Benzersiz Özellik: Cheetah Mobile Security Master tarafından kullanılan akıllı teşhis sistemi, cihazı taramak ve soruna en iyi çözümü bulmak için hızlı bir yöntemdir. Bu uygulama etkili bir şekilde sorun için en iyi çözümü önerebilir. Çevrimiçi etkinlikleriniz, korumanızı çevrimiçi veri aktarımına da genişleten, kullanımı kolay, ücretsiz bir VPN ve proxy hizmeti olan SafeConnect VPN ile ekstra bir koruma kalkanı sunar.

Fiyatlandırma: Bu uygulama Google Play Store’da indirmek ücretsizdir ancak uygulama içi satın alımları destekler. Security Master’a abone olabilirsiniz ve planları, reklamsız bir şekilde kullanmanıza izin veren ve 15’ten fazla sanal yerde size sınırsız SafeConnect VPN günlük veri kullanımı sağlayan, 2 ila 41 TL arasında aylık abonelik hizmeti sunulmaktadır. Pro sürümü harika, ancak uygulamanın ücretsiz sürümü çoğu kullanıcı için harika.

Bu uygulamanın ücretsiz sürümünü kullanmanın bir dezavantajı, yayınladıkları reklamların sayısıdır. Genel olarak Reklamlar’dan rahatsızsanız, ücretli bir plan alabilir veya bu yazılımı kullanamazsınız. Yine de kontrol etmeye değer.

G Data Internet Security

G DATA Mobile Security
G DATA Mobile Security

Cihazınızdaki G Data Internet Security ile kimlik avı, casusluk ve veri hırsızlığı konusunda endişelenmenize gerek kalmadan güvenli ve güvenli bir tarama deneyiminden emin olabilirsiniz. Bu uygulama listemizdeki diğerleri gibi, kötü amaçlı yazılımları tespit etme konusundaki mükemmelliği nedeniyle hem AV-Test hem de AV-Comparatives raporlarında %100 puan almıştır.

Kötü amaçlı yazılım tarayıcısı bulut ile bağlanmıştır, böylece her zaman güncel bir tehdit veritabanına sahiptir ve cihazınızdaki kötü amaçlı yazılımları tespit edip hemen temizleyebilir. Bu uygulama kimlik avı ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı size büyük koruma sağlar. Gelişmiş tarama teknolojisi, uygulamayı en iyi android antivirüs uygulamalarından yapar ve casus yazılımlardan bile korur.

Benzersiz Özellik: G Data Internet Security uygulaması gerçekten faydalı bazı güvenlik özelliklerine sahiptir. Cihazınızı kullanırken çocuklar için güvenli kılan, yapılandırılabilir bir ebeveyn kontrol sistemine sahiptir. Güvenli gezinme için web korumasını yapılandırabilir, çocuklar için uygun olmayan uygulamaları kilitleyebilir, cihaz ve diğer işlevler için ne kadar süre harcayacaklarını belirlemek için bir zamanlayıcı ayarlayabilirsiniz.

Fiyatlandırma: Bu uygulama bir yıl için bir cihaz için 45 TL tutarındadır.

Kaspersky Lab Internet Security

Kaspersky Lab, bugün ve dünyadaki en iyi android antivirüs uygulamalarından biri arasında tanınmış bir başka güvenlik çözümü sağlayıcısıdır. Güvenlik çözümleri milyonlarca insan tarafından hem kişisel hem de ticari kullanım için kullanılıyor.

Söylemeye gerek yok, Kaspersky Lab Uygulaması AV-Test’in raporunun yanı sıra AV-Comparatives raporunda da oldukça yüksek ve en iyi android güvenlik uygulamalarından biri olarak kabul edildi.

Uygulama, uygulamaları ve dosyaları otomatik olarak tarayan ve şüpheli web sitelerini engelleyen ve metinlerinizde ve e-postalarınızdaki tehlikeli bağlantılar konusunda sizi uyaran güçlü bir virüsten koruma motoruna sahiptir. Bu uygulama ile kişisel bilgilerinizi meraklı gözlerden uzak tutabilir ve istenmeyen iletişimleri filtreleyebilirsiniz.

Çalıntı veya yanlış yerleştirilmiş Android telefonunuzu izleyen ve bulan bir telefon özelliği var. Telefon sessiz modda olsa bile, telefondaki bir alarmı uzaktan açabilir ve telefondan hassas verileri silebilirsiniz.

Benzersiz Özellik: Uygulamanın premium sürümü, internette gezinirken cihazınızı kimlik avı web sitelerinden ve diğer çevrimiçi tehditlerden korur. Cihazınızdaki hassas bilgileri gizleyerek verilerinizi koruyabilir ve telefonunuzda ne görebileceklerini kontrol edebilirsiniz.

Fiyatlandırma: Uygulamanın ücretsiz sürümü temeldir ve cihazınız için basit koruma sağlar. Kapsamlı bir koruma istiyorsanız, uygulamanın premium sürümünü indirmek en iyisidir. Pro sürümü Aylık 3,5 TL ve Yıllık 50 TL olarak fiyatlandırılmaktadır.

Bu planı bir yıl boyunca üç cihazda kullanabilirsiniz. Bu nedenle, tek bir abonelik için korunan 3 cihazınız var veya isterseniz abonelik ücretleri 3 yolla bölünebilir ve bir yıl için yaklaşık 16 TL tutarında olacaktır.

McAfee Mobile Security

Kaspersky gibi, McAfee Android için daha iyi bilinen güvenlik çözümleri sağlayıcılarından biridir. McAfee Mobile Security çok yönlü bir güvenlik uygulamasıdır, tüm standart güvenlik özelliklerine ve daha fazlasına sahiptir. Telefonunuzun performansını yükseltirken, doğru koruma sunarak itibarını korur.

Bu Android güvenlik uygulaması, 2017 yılında AV Sertifikalı Android Ürün Ödülü, 2016’da AV-Comparatives Onaylı Mobil Ürün Ödülü ve 2017’de Info Security USA Silver Ödülü dahil olmak üzere mükemmel performansı ile birçok ödül kazandı.

McAfee ile, kötü amaçlı yazılımdan koruma, virüs temizleme, virüsten koruma, casus yazılım önleme, hırsızlık önleme, verileri yedekleme ve geri yükleme, güvenlik kilidi ve performans optimizasyonu gibi özelliklere sahipsiniz. Hassas uygulamaları kilitleyebilir ve verileri meraklı gözlerden uzak tutabilirsiniz.

McAfee Uygulaması, cihazınızın performansını ince ayarlayan bir telefon optimizasyon modülüyle birlikte gelir. Cihazınızın pil kullanımını optimize eder ve istenmeyen arka plan uygulamalarından belleği boşaltır, böylece cihazınızı hızlandırır ve güç tasarrufu sağlar.

Benzersiz Özellik: Uygulama, SD kartlar, dosyalar, SMS, uygulamalar, internet siteleri vb. Dahil tüm kaynaklardan gelen kötü amaçlı kodları tarar. Uygulama, fidye yazılımı da dahil olmak üzere kötü amaçlı yazılımların gerçek zamanlı olarak algılanmasını sağlar ve cihazınızı tüm tehditlerden korur.

Güvenli web tarama ve Wi-Fi güvenlik özellikleri, telefonunuzu çevrimiçi tehditlerden korur, riskli web sitelerine erişimi engeller ve güvenli olmayan Wi-Fi bağlantılarından uzak durmanızı sağlar. Bu uygulama ile Android Wear SmartWatch’a karşı korumayı uzatabilirsiniz.

Fiyatlandırma: Play Store’dan bu özelliklerin çoğunun indirilebileceği ücretsiz bir sürümü var. Bununla birlikte, premium sürüm daha iyi koruma sağlar ve bir ay boyunca bir cihaz için 15 TL olarak fiyatlandırılır. Yıllık satın almak isterseniz 160 TL olarak ücretlendirilir.

Android için En iyi Antivirüs Uygulamaları

Bu listede, AV-Test ve AV-Comparatives tarafından önerilen en iyi android antivirüs uygulamalarından ilk 10’unu derledik. Listede Comodo Savungan’ı görmek isterdim ama yok. Android için iyi bilinen bazı güvenlik uygulamaları bu listeden iki olası nedenden ötürü eksik olabilir. Ya en son test sonuçlarında kesinti yapmamışlar ya da geliştiriciler ürününlerini AV-Test ve AV-Comparatives’e göndermediler.

Bu kapsamlı kılavuzun Android cihazınız için en iyi Android antivirüs uygulamasını seçmenize yardımcı olabileceğini umuyoruz. Hangi virüsten koruma uygulamasının Android için sizin için en uygun olduğunu yorumlarda bana bildirin.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.