AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / Tenda AC6 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır
Tenda AC6 Modem Kurulumu için Hazırladığımız Makaleye Ait Görsel İçerikler.

Tenda AC6 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

Tenda AC6 Modem Kurulumu nasıl yapacağınızı bugün sizlerle paylaşacağız. Tenda AC6 Kurulum için aşağıdaki adımları takip edin.

Tenda AC6, üstün sinyal gücüne ve kesintisiz performansa sahip kablosuz router cihaz olup 5. nesil kablosuz standardı olan 802.11ac sayesinde 1167Mbps’ye kadar eş zamanlı bant hızını desteklemektedir. Broadcom model 900MHz işlemcisi hızlı ve kesintisiz performans sunmaktadır. Tenda AC6 modemde bulunan bağımsız güç ve akıllı teknolojisi sayesinde 4 adet 5dBi HG anteni normal router’ lar a kıyasla 2 katı duvar delici kapasitesine sahip olup gecikmeye maruz kalmadan oyun deneyiminin ve kesintisiz video akışının keyfini her zaman ve her yerde çıkarmanıza yardımcı olacak çok kullanışlı cihazdır.

Tenda AC6, Akıllı Güç Tasarrufu ve Uzaktan Yönetim uygulamasını desteklediğinden düşük enerji tüketimi sağlayarak akıllı ve çevre dostu cihaz olup kurulum şeklide oldukça basittir.

Tenda AC6 modemin kurulumunu gerçekleştirmek için modemi prize takarak kablosuz özelliği olan herhangi bir cihazdan Tenda AC6 modemin kablosuz ağ adını bulup bağlanmanız gerekmektedir.

Kablosuz özelliği olan cihaz bulunmuyor yada bağlanamıyor sanız, bilgisayar ile Tenda modem arasına ‘ Sarı yada Gri’ renkte olan ethernet kablosunu takmanız kurulum aşamasına geçmeniz için yardımcı olacaktır.

Tenda AC6 Modem Kurulumu

Tenda AC6 1200Mbps Modem IP Adresi

Tenda modeme bağlı olarak görünen cihazdan tarayıcıyı açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.0.1 yazın ve Enter tuşuna basın.

 

Tenda AC6 Modem Kurulumu

Tenda Router Hızlı Kurulum Sihirbazı sayfası açılacaktır. Başlangıç seçeneğine tıklayınız.

Tenda AC6 Modem Kullanıcı Adı ve Şifre

Bağlantı Tipi: Alanına tıklayarak PPPoE seçeneğini seçiyorsunuz.

İnternet Servis Sağlayıcısı Kullanıcı Adı: Bölümüne ADSL Kullanıcı adınızı yazıyorsunuz.

İnternet Servis Sağlayıcı Şifresi: Bölümüne servis sağlayıcınızdan aldığınızdan aldığınız ADSL Şifreyi yazıyorsunuz ve bir sonraki sayfaya geçmek için İlerle seçeneğine tıklayınız.

Tenda AC6 Kurulum

WiFi Ayarları bölümü açılacaktır. Açılan bu sayfada kablosuz olarak bağlantı kuracağımız da kullanacağımız kablosuz ağ adı yazıyoruz. Alt satıra 8 ile 64 karakter arasında olan içinde harf rakam bulunan unutmayacağınız şifre yazıyorsunuz.  Giriş şifresi (5-32 karakter) alanına unutmayacağınız modem arayüz şifresi yazıyorsunuz.  Örnek vermek gerekirse ‘admin’  yada ‘ttnet’ yazabilirsiniz. İlerle seçeneğine tıklayarak son adıma geçiyoruz.

Tenda AC6 Modem Kurulumu için Hazırladığımız görseller.

Tebrikler! Tenda AC6 Kurulum adımlarını tamamladınız. Şimdi internete erişebilirsiniz. Lütfen WiFi ağlarına bağlanın uyarı mesajı çıkacaktır. Tenda AC6 modem kurulumu gerçekleştirdiniz internetinizin sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.