hacker programları, nasıl hacker olunur, hack nasıl yapılır, hack araçları, hacker ve pentesterların kullandığı en iyi 10 hack araçları,

Hacker ve Pentesterların Kullandığı En iyi 10 Hack Araçları

Hacker ve Pentesterların Kullandığı En iyi 10 Hack Araçları Bilgisayar korsanlarının yanı sıra Pentesterlar tarafından da kesmek amacıyla kullanılan popüler ve en iyi hack araçları. Bazı araçlar açık kaynak, bazıları kapalı kaynaktır.

Hackerlar tarafından korsanlık amacıyla kullanılan en iyi hack araçlarının bir listesini derledik. Özlü Kurslar bilgisayar korsanlarının kullandığı araçlar için bir anket düzenledi ve bu yazıda bu araçlardan bazılarını göreceksiniz.

Gelen Sorular:

Hacker ve Pentesterların Kullandığı En iyi 10 Hack Araçları

Nmap

Hacker ve Pentesterların Kullandığı En iyi 10 Hack Araçları içinde birinci sırada Network Mapper, ücretsiz ve popüler bir açık kaynak kodlu bilgisayar korsanının aracıdır. Öncelikli olarak keşif ve güvenlik denetimi için kullanılır. Dünya çapındaki binlerce sistem yöneticisi tarafından ağ envanterinin amacı, açık portların bakım yükseltme hizmetini, zamanlamanın yanı sıra ev sahibini veya servis çalışma süresini denetlemek için kullanılmaktadır. Ağ Eşleyicisi’ni kullanmanın birçok avantajı vardır, avantajlarından biri de yönetici kullanıcısının ağın ve ilişkili düğümlerin yamalamasını gerektirip gerektirmediğini izleyebilmesidir.

Acutenix Web Vulnerability Scanner

Acutenix Web Vulnerability Scanner web sitenizi otomatik olarak tarar ve web uygulamalarınızı otomatik olarak izler ve tehlikeli SQL enjeksiyonu tespit eder. Ayrıca, uygulamanın nerede güvenlik altına alınması gerektiğini de belirler; böylece, işletmenizi bilgisayar korsanlarından korur.

Metasploit

Metasploit Projesi son derece ünlü bir korsanlık çerçevesi veya kalem testidir. Farklı görevleri yürütmek için kullanılan bir dizi hack aracıdır. Bu araç öncelikle Siber güvenlik uzmanları ve etik hackerlar tarafından kullanılır. Metasploit, güvenlik açığı hakkında kullanıcıya gerekli bilgileri veren bir bilgisayar güvenlik projesidir.

Owasp Zed Attack Proxy Project

ZAP ve Zed Attack Proxy olarak kısaltılır popüler OWASP Projeleri arasındadır. Web Uygulamaları’ndaki güvenlik açıklarını bulan çok güçlü ve kullanımı kolay bir araçtır. Destek ve OWASP topluluğu nedeniyle oldukça popüler bir araçtır. OWASP topluluğu, Siber güvenlik içinde çalışan insanlar için mükemmel bir kaynaktır.

5 Wireshark

Wireshark, test cihazının ağ üzerinden aktarılan paketleri yakalamasına ve izlemesine izin veren ağ analizcisidir. Wireshark uzun süredir yerinde olmuştur ve şimdi binlerce güvenlik uzmanı tarafından ağları incelemekte ve engel ve müdahalelerde sorun gidermek için kullanılmaktadır.

6 Burp Suite

Burp Suite özellikle bazı gelişmiş özelliklere sahip ağ güvenlik açığı tarayıcısıdır. Çerezleri inceleyerek, bir web sitesinin farklı sayfalarını ve parametrelerini listeleyip haritalayabilen “Burp Suite Spider” ı içeren bu araçla sıkça kullanılan iki uygulama var. Siber güvenlik üzerinde çalışıyorsanız, önemli bir araçtır.

7 THC Hydra

THC Hydra şifre kırıcı olarak işaretlenmiştir. Bu son derece popüler şifre kırıcı ve operatif ve çok deneyimli geliştirme ekibi oluşur. Thc Hydra hızlı ve istikrarlı bir Network Login Hack Tool.It AFP, Cisco, AAA, Cisco auth, Cisco etkin, CVS, Firebird vb dahil olmak üzere çok sayıda ağ protokolünü desteklemektedir.

8 Aircrack-ng

Aircrack-ng, WiFi hack araçları arasında kategorize edilmiştir. Bu araçlar meşhurdur, çünkü doğru kullanıldıklarında çok etkilidirler. Kablosuz Özel Hırsızlık programında yeni olan kişiler, onlar için önerilir. Hacking araçları, yeterli veri paketleri monitör modunda tutulduğunda anahtarları kurtarabilir.

9 John The Ripper

John The Ripper, özellikle sözlük saldırılarını gerçekleştirmek için kullanılan popüler şifre kırma kalem test araçlarından biridir. John The Ripper iyi bir isim sahibi olduğu için ödüllendirildi. Genellikle “Yuhanna” olarak anılır. Bu araç sözlük saldırılarına farklı değişiklikler yapmak için de kullanılabilir.

10 Putty

Putty bir hack aracı değildir, ancak bir hacker için çok faydalı bir araçtır. Bilgisayarları uzaktan bağlamaya yardımcı olabilecek Ssh ve Telney için bir istemci görevi görür. Güvenlik duvarlarını atlamak için SSH tünelini taşımak için de kullanılır.

Ayrıca Okuyun: Android Cihazlarınızı Korumanın Yolları

Bu makalede sizlere Hacker ve Pentesterların Kullandığı En iyi 10 Hack Araçları hakkında bilgi verdik. Yani, bu, korsanların ve Pentester test uzmanlarının korsanlık amacıyla kullandığı en iyi hack araçlarıyla ilgiliydi. Bu yüzden, bu listeden hoşlandığınızı umuyoruz, görüşlerinizi yorum bölümünde paylaşmaya çekinmeyin.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.