AnaSayfa / Blog / internet Destek / WhatsApp iki Adımlı Doğrulama Nasıl Yapılır
whatsapp iki adımlı doğrulama nedir, whatsapp iki adımlı doğrulama nasıl yapılır, iki adımlı doğrulama whatsapp, whatsapp iki adımlı doğrulama, two step verification whatsapp,

WhatsApp iki Adımlı Doğrulama Nasıl Yapılır

Akıllı telefonu olupta whatsapp kullanmayan neredeyse kalmadı. Peki WhatsApp İki Adımlı Doğrulama Nasıl Yapılır. Whatsapp iki adımlı doğrulama nedir, nasıl açılır ve nasıl kapatacağınızı anlatacağız. Makalemizde yazılı ve görsel olarak whatsapp iki adımlı doğrulama adımları hakkında bilgi alacaksınız.

Bizi Facebook Sayfamızda Takip Etmek İster misiniz?

Alakalı Sorular:

whatsapp iki adımlı doğrulama nedir, whatsapp iki adımlı doğrulama nasıl yapılır, iki adımlı doğrulama whatsapp, whatsapp iki adımlı doğrulama, two step verification whatsapp,

WhatsApp iki Adımlı Doğrulama Nasıl Yapılır

Whatsapp’da şifre ve doğrulama koduyla oturum açma, hesabınızın daha güvende olduğu anlamına gelir. Whatsapp uygulamasında kullanılan , iki adımlı doğrulama ekstra güvenlik önlemi olmaktadır. Aksi taktirde whatsapp uygulamasını kaldırdığınızda, whatsapp uygulamasını yeniden yüklememiz durumunda yada whatsapp uygulamasını silip yeniden yüklediğimiz durumunda oturum açarken yalnızca whatsapp uygulamasını kurduğumuz telefon numarasına gelen kodu onaylamamız yeterli olacaktır.

Whatsapp İki Adımlı Doğrulama Nasıl Aktif Edilir

Öncellikle telefonumuzda yüklü olan Whatsapp uygulamasına giriş yapıyoruz.

  • SOHBETLER bölümüne tıklıyoruz.
  • WhatsApp uygulamasının sağ bölümünde yer alan üç noktaya dokunuyoruz.
  • Ayarlar seçeneğine tıkladıktan sonra açılan sayfada yer alan,
  • Hesap seçeneğine tıklıyoruz.

 

  • İki adımlı doğrulama bölümüne tıklıyoruz.

Ek güvenlik amacıyla, Whatsapp’a telefon numaranızla tekrar kayıt olurken şifre gerektirmesi için iki adımlı doğrulamayı etkinleştirin.

  • Etkinleştir. Simgesine tıklıyoruz.

Telefon numaranızla Whatsapp’a kaydolduğunuzda size sorulacak olan altı haneli bir şifre girin. Bu bölüme 6 karekterden oluşan unutmayacağımız şifre yazıyoruz.

  • Anahtarı Onaylayın bölümü gelecektir. Aynı şifreyi tekrar yazıyoruz.

Eğer şifrenizi unutursanız onu sıfırlamak ve hesabınızı korumak için kullanılacak bir e-posta adresini hesabınıza ekleyin. Atla.

  • Eposta

Bu bölüme şifresini bildiğiniz kullandığınız e-posta hesabı eklemenizi öneriyoruz. Whatsapp uygulamanız için oluşturacağınız Şifrenizi unutma durumunda yazdığınız e-postaya doğrulama kodu gönderme işlemi yaparak şifre sıfırlaması yapabiliriz.

  • E-posta adresinizi onaylayın:

Bölümüne yeniden yazdığımız e-posta hesabını yazıyoruz.

Kaydet butonun tıklıyoruz.

Whatsapp uygulamasında İki adımlı doğrulama seçeneğini aktif hale getirdiniz. Whatsapp uygulamanıza ek özellik olarak eklediğiniz güvenlik önlemiyle whatsapp hesabınızı daha güvenilir hale getirdiniz.

Ayrıca Bakınız: WhatsApp Görüntülü Arama Sorunu

Umarım WhatsApp İki Adımlı Doğrulama Nasıl Yapılır Makalemizi beğenirsiniz. Bu yazıda yer alan bilgileri gerçekten beğendiyseniz lütfen başkalarıyla paylaşmak için biraz zaman ayırın. Yorumlar kutusunu kullanarak görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın. Yine de bu yazıyı okuduğunuz için teşekkürler!

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.