Android Arama Bekletme

Android Arama Bekletme, başka bir görüşmede olduğunuz sırada gelen bir aramanın bip bildirimlerini duymanızı sağlayan çok önemli bir hizmettir.

Bu sayede önemli aramaları kaçırmazsınız ve önemli çağrıları beklerken hassas dönemde çağrı yapma özgürlüğüne sahip olursunuz. Aldığımız birkaç sorguya karşılık olarak, bu makale Android Çağrı Bekletme özelliğinin nasıl etkinleştirileceğini size gösterecektir.

Çağrı bekleme seçeneği, özellikle Android jelly bean işletim sisteminde göze çarpan bir özellik değildir. Android akıllı telefonlarınızda bekleyen çağrıyı etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Kendimi akıllı telefonlar hakkında oldukça bilgili bir şekilde hayal etsem bile, çağrı bekletmenin tüm Turkcell, Vodafone ve Turk Telekomda birkaç hafta öncesine kadar nasıl çalışacağını bilmiyordum. Bir arama sırasında birisinin sizi aradığı durumlarda bildirimleri duymanızı (ve ikinci aramayı cevaplamanızı) sağlayan basit özellik. Bu özellik yıllardır var. Samsung ya da Apple’ın son zamanlarda telefonlarına koyduğu bir şey değil. Bu şık özellik mutlaka kullanılmalı.

Bu basit teknoloji hakkında hala karanlıkta olanlarınız için, Android cihazınızdaki özelliği etkinleştirmek için aşağıdaki adım adım yaklaşımı izleyin.

Android Arama Bekletme

1. Adım: Android Ana ekranınızda bulunan Telefon uygulamasına gidin.

Android arama bekletme veya Android çağrı bekletme

2. Adım: Seçenekler butonuna ve ardından Ayarlar seçeneğine dokunun.

Android arama bekletme veya Android çağrı bekletme

3. Adım: Arama seçeneğine dokunun.

Android arama bekletme veya Android çağrı bekletme

4. Adım: Diğer Ayarlar seçeneğine dokunun

Ayrıca Bakınız:  Android Telefonda Simgelerin Boyutu Nasıl Değiştirilir

Android arama bekletme veya Android çağrı bekletme

5. Adım: Arama Bekletme seçeneğine dokunarak aktif hale getirin. Seçenekte tik işareti varsa işlem tamamdır.

Android arama bekletme veya Android çağrı bekletme

 

Alternatif olarak, aramayı düzenli olarak bekletip, kapatmak zorunda olan nadir kişiler arasındaysanız, aşağıdaki ücretsiz uygulama yolunu da seçebilirsiniz

Call Waiting Enabler
Call Waiting Enabler
Developer: Dāvis Mošenkovs
Price: Free
  • Call Waiting Enabler Screenshot
  • Call Waiting Enabler Screenshot
  • Call Waiting Enabler Screenshot

Turkcell Arama Bekletme

Turkcell hattınızdan Arama Bekletme özelliğini etkinleştirmek için *43# tuşlayıp doğrudan arama yapabilirsiniz. Ekranda Çağrı Bekletme Etkinleştirildi gibi bir uyarı göreceksiniz. Turkcell hattınızdan Arama Bekletme özelliğini kapatmak için #43# tuşunu tuşlayıp arama yaptığınızda çağrı bekletme seçeneğini kapatmış olursunuz.

Turk Telekom Arama Bekletme

Turk Telekom hattınızdan Arama Bekletme seçeneğini etkinleştirmek için *43# tuşlarına basıp arama yapabilirsiniz. Ekranda Çağrı Bekletme Etkinleştirildi gibi bir uyarı göreceksiniz. Turk Telekom hattınızdan Arama Bekletme özelliğini kapatmak için #43# tuşlayıp arama yaptığınızda çağrı bekletme seçeneğini kapatmış olursunuz.

Vodafone Arama Bekletme

Vodafone hattınızdan Arama Bekletmeyi etkinleştirmek için *43# tuşlayıp doğrudan arama yapabilirsiniz. Ekranda Çağrı Bekletme Etkinleştirildi gibi bir uyarı göreceksiniz. Vodafone hattınızdan Arama Bekletmeyi kapatmak için #43# tuşunu tuşlayıp arama yaptığınızda çağrı bekletme seçeneğini kapatmış olursunuz.

Bu, Android ekosisteminde bekleyen çağrıyı etkinleştirmenize yardımcı olacağına inanıyorum, bununla ilgili başka herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda, aşağıdaki yorum bölümünde bize bilgi verebilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.