AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Laboratuvarda Yetiştirilen ET Yakında Sofrada
laboratuvarda yetiştirilen et, Lab Yetiştirilen ET 3 Yılda Mağaza ve Lokantada Olabilir

Laboratuvarda Yetiştirilen ET Yakında Sofrada

Laboratuvarda Yetiştirilen ET Yakında Sofrada, Mağaza ve Lokantada Olabilir,  Sentetik et olarak ifade edilen laboratuvar eti 3 yıl sonra sofrada olabilir.

5 yıl önce dünyanın 1 numaralı laboratuarında yetiştirilen sığır eti burgerini sunan Hollandalı bir şirket. Salı günü 2021 yılına kadar restoranlara yapay olarak yetiştirilen et üretmek ve satmak için programına devam etmek için mali destek aldığını söyledi.

Mosa Meat’in bildirdiğine göre, başta Bell Food Group ve M Ventures olmak üzere 8,8 milyon dolarlık bir artış yaşandı. M Ventures, Alman ilaç firması Merck KGaA için bir yatırım mekanizmasıdır. Bell Food, İsviçre merkezli bir Avrupa et işleme şirketidir.

Geçmişte Google’ın kurucu ortağı Sergey Brin’den 1.169.160 ABD Doları kazanan Maastricht merkezli şirket, ilk ürünlerini 2021’de satmayı umduğunu söyledi. Amaç, 2-3 yıl sonra endüstriyel ölçekli üretim elde etmektir.

Laboratuvarda Yetiştirilen Et

Littler yatırımcıları, hayvan yetiştirme ve hayvan kesilmesinin etik ve çevresel etkilerinden endişe duyan tüketicilere yönelik. Kültürlü et veya et yerine kullanılan ürünleri araştıran birkaç şirketi destekleyen Glass Wall Syndicate’i içeriyor.

Çevreciler, özellikle Çin gibi yeni çıkan ekonomilerde, dünyanın artan et iştahının sürdürülebilir olmadığını düşünüyor. Çünkü domuz eti, kümes hayvanları ve sığır eti, bitki bazlı proteinlerden çok daha fazla kaynak gerektirdiğine dikkat çekti.

Özellikle inekler, küresel ısınmaya katkıda bulunan büyük miktarda sera gazı da üretmektedir.

Laboratuvarda Yetiştirilen Et

Gelecek yıllarda büyük çapta kültür et üretmeyi umuyor olan sayısız kurucu oyuncu ve girişimcilerle, bu tür ürünleri karakterize etmek için kullanılan terimlerin üzerinde bir çatışma çıktı.

Bazı savunucular, “temiz et” terimini ima ederken, geleneksel tarım sektöründeki dinleyicileri “sentetik et” teriminin daha ideal olduğunu savunuyor.

Teknoloji geliştikçe çok farklı şeylerle karşılaşıyoruz. Bakalım daha neler göreceğiz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.