Netflix Hesabı Paylaşmak Tarih Olabilir

Netflix Hesabı Paylaşmak Tarih Olabilir

Netflix, şirketin 2019 Q3 kazanç etkinliğinde netflix hesabı paylaşmak hakkında, bir hesap paylaşmanın kolay olmasına izin vermeyeceklerini açıkladı.

Ne kadar çok yayın hizmeti sunuluyorsa, TV faturası da o kadar fazla olabilir. Bir dizi video servisi için ödeme yapıyor olabilirsiniz. Bu, birçok insanın bu maliyetin azaltılmasına yardımcı olmak için hesap bilgilerini arkadaşlarıyla ve ya aileleriyle paylaşmasına neden olur. Bunların canlı bir örneği de benim. 🙂

Netflix bu konuda bir sorun yaşayamayacaklarını ve bir hesap paylaşmanın kolay olmasına izin vermeyeceğini açıkladı. Ancak bu noktaya gelmeden önce görünüşe göre uzun bir zamana sahibiz.

Netflix Hesap Paylaşımı Dönemi Kapanıyor

Muhtemelen insanlar Netflix hesaplarını teyze, amcalar, büyükanne ve büyükbaba, kuzenler, yurt arkadaşları, iş arkadaşları, enişteleri vb. ile paylaşma niyeti yoktu.

Ancak, birlikte yaşadığınız insanlarla veya yakın ailemiz paylaşabilmenizi istiyorlar. Şöyle ki, Netflix‘te her kullanıcı için ayrı profiller oluşturabildiğiniz için, göz atma geçmişinizin ebeveyniniz veya çocuğunuzla aynı olması gerekmeyecek şekilde daha da kolaylaşır.

Fakat hepimiz biliyoruz ki, bunun nasıl kullanıldığı belli değil.

Netflix ürün şefi Greg Peters, geçtiğimiz hafta şirketin Q3 2019 kazanç etkinliğinde konuştu ve kullanıcı tabanının belirli bir bölümünü yabancılaştırmadan hesap paylaşımını ele almak istediklerini söyledi.

Sanırım izlemeye devam ediyoruz. Yani duruma bakıyoruz ve bunun kenarına itmenin bu tüketici dostu yollarını göreceğiz. Ancak bu noktada orada farklı bir şey yapmak için büyük bir planımız yok.

Hesapları paylaşmada nasıl bir engel oluşturacakları bilinmiyor, ancak IP adreslerini izleyebilecekleri önerildi. Ancak bunu yaparlarsa, farklı yerlerde yaşayan ailelerin paylaşmasını önlerdi. Bu, bir üniversite öğrencisinin ebeveynlerinin hesabını kullanmalarını engelleyeceği anlamına gelir, ancak aynı zamanda onu tüm yurtlarıyla paylaşamayacakları anlamına da gelir. Ortada çözüm olarak görünen şey sorun da olabilir.

Polise yardımcı olmak için ikiden fazla ekranın aynı anda içerik izlemesini zaten önlediler.

Wedbush Securities’den Michael Pachter,

Cihaz kullanımını takip etmenin bir yolu var ve henüz ortaya çıkmamış olsalar bile iki faktörlü kimlik doğrulaması gerektirebilecek.

Teknoloji firması Synamedia, kullanıcıları kendi hesapları için ödeme yapmaya zorlamak için kullanılabilecek makine öğrenmesi kullanarak akış servislerinde paylaşılan şifreleri izleyebileceğini açıkladı.

Ürün şefi Jean Marc Racine, ”Bu yılın başlarında Las Vegas’ta düzenlenen CES etkinliğinde konuştu;

Geçici referanslar paylaşımı görmezden gelmek çok pahalı hale geliyor. Yeni çözümümüz operatörlere harekete geçme olanağı sağlıyor.

Racine;

Birçok geçici kullanıcı premium, paylaşılan bir hizmet için ek bir ücret ödemekten memnuniyet duyacaktır, Artan bir gelir akışından yararlanırken dürüst insanları dürüst tutmanın harika bir yolu.

Bu Bizi Nasıl Etkileyecek?

Belki de Racine kendisi için konuşmalı. Dürüst bir kullanıcının yanı sıra sıradan bir kullanıcıyım, ancak Netflix’e ailem için bu “dürüst” kullanım için zaten yaptığımdan daha fazla ödeme yapmak istemiyorum.

Ve “dürüst” olmayan insanların aniden dürüst olmak için para öksürmeyi kabul etmeyeceklerini tahmin ediyorum.

Bu Netflix kullanımınızı nasıl etkileyecek? Dürüst bir kullanım için daha fazla para ödemek ister misiniz? Aşağıdaki yorumda bize bildirin.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.