Android için Chrome Karanlık Mod

Android için Chrome Karanlık Mod Artık Daha İyi

Chrome Karanlık Mod, Android Google Chrome uygulaması için bir yenilemeye başlıyor ve görüntüleri tespit etmede çok daha iyi olacak.

Google, Google Chrome Android uygulamasında yapılan en son güncelleme olan Chrome 77 beta sürümünü yayımladı ve popüler chrome karanlık mod özelliği hiç olmadığı kadar sezgisel görünüyor.

Birçok varsayılan akıllı telefon ve dizüstü bilgisayar karanlık mod bulunan başlıca sorunlardan biri, ekranınızı tüm web sitelerinde ve programlarda tersine çevirerek işlev görmeleridir. Her şey iyi ve metinler için iyi olsa da, görüntüler genellikle takasta feda edilmekle sonuçlanır. Resim ağırlıklı bir siteyi veya sosyal medyayı kaydırırken bu gerçekten can sıkıcı olabilir.

Google, resimlerin ne kadar beyaz alan içerdiğinden bağımsız olarak, Android için Chrome 77’de Android ile Chrome ile mücadele etmek için bir adım atıyor gibi görünüyor. Bu arada Android için En iyi Karanlık Mod Uygulamaları listemizi incelemenizi öneririz.

Android için Chrome Karanlık Mod

Bu, Android için Chrome‘un ilk kez sorunu çözmedi. Chrome 76’da, Google, query tercih edilen renk şeması sorgusunu CSS için eklediğinde karanlık modda büyük iyileştirmeler yapıldı. Bu işlev, eğer hazırsa bir sitenin “chrome karanlık mod” otomatik olarak etkinleştirir ve eğer ayarlanmış bir alternatif yoksa, sadece renkleri tersine çevirir.

Metin ayrıca Chrome 77‘de de değişecek. Chrome‘un önceki karanlık sürümlerinde, gri metin yeni siyah arkaplanla daha iyi kontrast oluşturmak ve okunabilirliği artırmak için parlak beyaz olarak gösterildi. Google, gözleri gereksiz yere zorlamaktan kaçınmak için bunu kesiyor; bu zorlama, insanların varsayılan ışık modunu ilk etapta düşürmelerinin en büyük nedenlerinden biri olduğu için kesinlikle bir bonus.

Chrome 77’deki diğer yeni özellikler, web uygulaması geliştiricilerinin bir kullanıcı enter tuşuna bastığında ne olacağını yeniden tanımlamalarına izin veren bir özellik içerir – bu, özellikle enter tuşu alanlar arasında geçiş yapmak için kullanılabildiğinden formları doldurmak konusunda özellikle yararlı olabilir formu erken göndermekten kaçınmak için.

Kişi Seçici API, sitelerin kişi listenize erişmesine ve yalnızca ihtiyaç duydukları bilgileri almasına izin vererek, içeriği kişilerle paylaşmayı kolaylaştırır. Bu, yine de sitenin aynı kişinin adını ve e-posta adresini almasını engellerken bir kişinin telefon numarası kadar belirgin olabilir.

Google Chrome karanlık mod veya diğer yeni özelliklerden herhangi birini denemek istiyorsanız, Android uygulamasını bugün Google Play Store‘dan indirebilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.