Android Gmail Bildirimlerini Özelleştirme

Android Gmail Bildirimlerini Özelleştirme

Android için Gmail, dışarıdayken mailinizi kontrol etmenin harika bir yoludur. Android Gmail Bildirimlerini Özelleştirme kontrol kolaylığı sağlar.

Android için Gmail hızlı, güvenilir ve seyahat ederken veya bilgisayardan uzaktayken sizi bilgilendirir. Birçok kişi Google hesaplarını Gmail’le kolayca kuracak ve varsayılan seçeneklerinde bırakacaktır.

Pek,, Android için Gmail’in her bir hesap için farklı seslerle sizi bilgilendirdiğini biliyor muydunuz? Ya da her etiket için özel bildirimler ayarlayabilirsiniz? Android’de Gmail bildirimlerinizi nasıl özelleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Gmail
Gmail
Developer: Google LLC
Price: Free

Android Gmail Bildirimlerini Özelleştirme

Varsayılan bildirim gürültünüzden biraz yoruluyorsanız, bunu kolayca değiştirebilirsiniz. Gmail uygulamasını açın ve sol üstteki “üç çubuğa” ardından, “Ayarlar“a dokunun.

Android Gmail Bildirimlerini Özelleştirme

Görüntülenen listeden kullandığınız e-posta adresini seçin. “Gelen Kutusu Bildirimleri” bölümüne ilerleyin, ardından “Ses” e dokunun ve bildirimi daha hoş bulduğunuz bir sesle değiştirin.

Android Gmail Bildirimlerini Özelleştirme

Her Gmail Adresi için Özel Ses Ayarı

Devam etmeden önce, az önce yaptığımız şeye bir bakalım. Yani, bildirimlerini değiştirmek için bireysel bir e-posta adresi seçtiğimiz gerçeği. İki ile ikisini bir araya getirirseniz, Gmail’in her bir adresin bildirimini ayrı ayrı ele aldığını fark edersiniz. Bu, Android için Gmail’e bağladığınız her e-posta adresi için farklı bir ses ayarlayabileceğiniz anlamına gelir. Bu nedenle, hangi adresin yalnızca ses tonundan bir e-posta aldığını bilirsiniz.

Her adres için özel bir ses ayarlamak için, bir adres için yukarıda yaptığınız gibi bir ses ayarlamalısınız. Ardından, e-posta listesine dönene kadar sol üstteki geri okuna dokunmaya devam edin. Başka bir adrese dokunun ve telefonunuzdaki her adres için farklı bir ses ayarlamak için yukarıdaki işlemi tekrarlayın.

Gmail Etiketleri için Özel Ses Ayarı

Belki de etrafta dolanıp birden fazla e-posta adresine sahip olmanın hayranı değilsiniz. Belki de her şeyi sıralamak için tek bir e-posta adresiniz ve karmaşık bir etiketleme sisteminiz var. Etiketleri seviyorsanız, her etiketin kendi bireysel tonuna sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Yine, bu yalnızca bildirim sesiyle hangi tür e-postaların geldiğini tanımlamanıza izin verecektir.

Bunu yapmak için, yukarıdaki gibi özelleştirmek istediğiniz e-postayı seçin. Ardından, “Etiketleri Yönet” seçeneğine dokunun.

Android Gmail Bildirimlerini Özelleştirme

Hesabınızdaki etiketlerin bir listesini görürsünüz. Yalnızca Gelen Kutusu ve Gönderilenler ayarlarının ayarlanmış olması ve her şeyin “Senkronize Edilmemiş” olarak ayarlanması şansı vardır. Bu durum sizin için sorun değilse endişelenmeyin. Bunu düzeltebiliriz!

Başlamak için, ayarları özelleştirmek istediğiniz etikete dokunun. Bu etiketi zaten senkronize edilmişse, kullanabileceğiniz tüm bildirim seçeneklerini görmelisiniz. “Bildirimleri etkinleştirmek üzere bu etiket için iletileri senkronize et” hata mesajını görürseniz. Üstteki “İletileri senkronize et” butonuna dokunun. Tüm e-postaları mı yoksa yalnızca son otuz gün içinde olanları mı senkronize etmek istediğinizi seçin. Bittiğinde, bildirimleri normal olarak ayarlayabilirsiniz.

Android Gmail Bildirimlerini Özelleştirme

Yalnızca “Yüksek Öncelikli” E-postalar için Bildirimleri Ayarlama

Özel e-postaları yüksek öncelikli olarak işaretlemeyi tercih ederseniz, Gmail’in size yalnızca bu e-postalardan biri geldiğinde sizi uyaracağını bildirebilirsiniz. Bunu ayarlamak için, yukarıdaki gibi uygulamak istediğiniz e-postayı seçin, ardından “Bildirimler.” “Tümü” olarak ayarlanmalıdır.

Android Gmail Bildirimlerini Özelleştirme

Yalnızca Yüksek Öncelikli” yi seçin.

Android Gmail Bildirimlerini Özelleştirme

Artık yalnızca yüksek öncelikli bir e-posta geldiğinde bilgilendirileceksiniz.

Gmail varsayılan ayarlarında kaldığında mükemmel bir performans gösterirken, uyarılarınıza fazladan bir özellik katabilirsiniz. Bu, e-posta adresini ve / veya gelen e-postanın etiketini uyarı tonuyla tanımlamanıza olanak tanır. Artık daha akıllı bildirimler için Android Gmail Bildirimlerini Özelleştirme nasıl yapılır biliyorsunuz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.