Samsung SmartThings Hub Nedir

Samsung SmartThings Hub Nedir

Bu makalemizde eskiden Samsung Connect Home olarak bilinen sistem akıllı aksesuarları kontrol eden Samsung SmartThings Hub Nedir öğreneceğiz.

Samsung SmartThings HubSamsung SmartThings Hub, (eskiden Connect Home olarak bilinir), akıllı aksesuarlarınızı (ışıklar, kapı kilitleri, hatta cihazlar) kontrol etmenize yardımcı olan bir cihazdır. Samsung’un cihazı SmartThings Hub olarak adlandırılırken, birçok üretici farklı isimler altında kendi ürünlerini oluşturuyor. Hepsi aynı şekilde çalışır: Akıllı cihazları yapılandırmanızı ve çalıştırmanızı kolaylaştırmak için (bu cihazlar farklı üreticilerden olsa bile).

Samsung SmartThings Hub Nedir?

Samsung bir düğmeyle evinizi kontrol etmenizi sağlayan bir dizi farklı aksesuar satıyor. Akıllı telefonunuzdan herhangi bir çıkışı hızlıca kontrol edin veya bir sensör bodrumda bir boru sızıntısı tespit ederse bildirim alın. Samsung’un sisteminin güzelliği, yalnızca SmartThings cihazlarıyla iletişim kurabilmekle kalmayıp, aynı zamanda çeşitli üçüncü taraflarla da çeşitli kreasyonlarla iletişim kurabiliyor olmasıdır. Tüm bu akıllı cihazları kontrol etme, SmartThings Hub‘ın devreye girdiği yerdir.

Akıllı evinizin beyni olarak hareket eden Samsung SmartThings Hub, tüm ev cihazlarınızla kablosuz olarak bağlantı kurarak, çaba harcamadan iletişim kurmasını sağlar. Ek olarak, hub, belirli cihazları izleyerek uyarıları almanızı veya ayarlanan koşullar yerine getirildiğinde, gün batımındaki ön ışık ya da eve gelmeden önce kendini ayarlayan sıcaklık gibi tetikleyiciler ayarlayabilmenizi sağlar.

SmartThings Hub Ne Yapabilir

Samsung’un sattığı tüm sensörlere, prizlere ve buronlara ek olarak, çeşitli popüler akıllı ev protokollerini kullanan herhangi bir cihaz kullanılabilir; Bu protokoller ZigBee, Z-Wave, Cloud-Cloud, LAN ve ZigBee3 içerir. Amazon’dan veya yerel elektronik satıcınızdan bir akıllı ev cihazı satın alırsanız ve kutu, yukarıda belirtilen standartlardan birini kullandığını gösterirse, SmartThings Hub ile iletişim kurabilir.

SmartThings Hub Nasıl Kontrol Edilir

SmartThings Hub’ınıza bağlı cihazlar, hem iOS hem de Android cihazlar için kullanılabilen SmartThings uygulaması içinde doğrudan kontrol edilebilir.

Samsung SmartThings Hub App

Ayrıca, bir Amazon Alexa veya Google Home’unuz varsa, gerektiğinde sesli komutları hızlı bir şekilde yayınlamak için SmartThings Hub‘ınızı sanal asistanınızla bağlayabilirsiniz.

Connect Home’dan Yükseltilmeli miyim?

Ayırt etmenin en önemli özelliği, Connect Home‘un hem akıllı ev aygıtlarınız için bir merkez hem de evinizin etrafında kablosuz olarak internet dağıtımı için bir Wi-Fi yönlendirici görevi görmesidir. Yeni SmartThings Hub ise yalnızca bir akıllı ana merkezdir. Mevcut Connect Home cihazınızı SmartThings Hub‘a aktarmak, eviniz için ayrı bir yönlendirici almanızı gerektirecektir.

Genelde, Samsung Connect Home‘da merkezde bir akıllı ev kurduysanız, muhtemelen yeni SmartThings Hub‘ına yükseltme yapmak için bir neden yoktur. Ancak, zaten sistem yüklü değilse, Connect Home’un harika bir Wi-Fi ağı deneyimi sunmadığını belirtmek gerekir. İki özel cihaz, SmartThings Hub ve kablosuz yönlendirici satın almaktan daha iyi olabilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.