PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
17 Kasım 2018 Cumartesi 19:19
AnaSayfa / Blog / Android Destek / Android Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma
android telefonlarda ekran görüntüsü alma, android ekran görüntüsü alma, android'de ekran görüntüsü alma, android telefonda ekran görüntüsü alma, ekran görüntüsü alma android,

Android Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma

Her Android cihazının bir sonraki ile aynı olmadığını biliyorsunuz. Bu nedenle, android ekran görüntüsü alma için hangi düğmelerin kombinasyonunun gerekli olduğu açık değildir. Android Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma markalara göre farklılık gösterdiğine her markada bu işlem nasıl yapılır görelim.

Alakalı sorular:

android ekran görüntüsü alma, android’de ekran görüntüsü alma, android telefonda ekran görüntüsü alma, ekran görüntüsü alma android,

Android Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma

Akıllı telefon veya tabletinize bir göz atın. Samsung Galaxy ve Google Pixel cihazları gibi bir donanım (fiziksel) Ana düğmesi var mı?

Herhangi bir Android Cihazında Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Home düğmesi cihazın alt çerçevesine yerleştirilecek ve parmak izi okuyucusu olarak ikiye katlanabilecektir. Bu durumda, Home (Ana Ekran) düğmesine ve Güç/Kilit düğmesine aynı anda birkaç saniye basın. Güç/Kilit düğmesi genellikle cihazın üst veya sağ üst tarafındadır.

Cihazınız Motorola X Pure Edition, Droid Turbo 2 ve Droid Maxx 2 gibi bir donanım Ana Ekran düğmesine sahip değilse (bir yazılım tuşu ile değiştirilir), aynı anda Güç/Kilit düğmesine ve Sesi Kısma düğmesine basın.

Bu biraz beceriksiz olabilir, çünkü bu düğmeler tipik olarak bir akıllı telefonun sağ tarafındadır; Doğru olması için birkaç denemeye ihtiyaç olabilir. Ses düzeyini ayarlayabilir veya cihazı kilitleyebilirsiniz. Bu, bu arada Google Nexus akıllı telefonlarında ve tabletlerinde ekran görüntülerini yakalamak için kullandığınız işlemdir.

Hareketleri Kullanarak Galaxy Cihazlarında Ekran Görüntüleri Alma

Samsung Galaxy aygıtları, “hareketler ve İşaretler” özelliklerini kullanarak ekran görüntülerini almanın alternatif bir yöntemini sunuyor. Öncelikle, Ayarlar’a gidin ve “Hareketler ve İşaretler” i seçin ve ardından “Ekranı Yakalamak İçin Elinizi Kaydırın” etkinleştirin. Ardından, ekran görüntüsünü almak istediğinizde, avucunuzun kenarını soldan sağa veya sağdan sola doğru kaydırabilirsiniz.

android telefonlarda ekran görüntüsü alma, android ekran görüntüsü alma, android'de ekran görüntüsü alma, android telefonda ekran görüntüsü alma, ekran görüntüsü alma android,

Ekranla yanlışlıkla etkileşime girmemek için dikkatli olmanız gerekir, ki bu oldukça kolaydır. Örneğin, bir Google Haritalar ekranını ele geçirmeyi denediğimizde, yanlışlıkla okunmamış bildirimleri aldık ve bunun yerine onu yakaladık. Pratik yapmak sonucu mükemmelleştirir.

Ekran Görüntülerini Bulmak

Cihazdan bağımsız olarak, bir ekran görüntüsünü yakaladıktan sonra, en son çekilmiş ekran görüntüsünü bildirim çubuğunda bulabilirsiniz.

Bildirimlerinizi temizledikten sonra, büyük olasılıkla bunu Galeri uygulamanızda Google Fotoğraflar‘da veya Ekran Görüntüleri adlı bir klasörde bulabilirsiniz.

Buradan, fotoğraf makinenizle çektiğiniz bir fotoğrafın olduğu gibi görüntü paylaşabilir veya özel efektler ekleyerek veya kırparak basit düzenlemeler yapabilirsiniz.

Was this post helpful?
Let us know if you liked the post. That’s the only way we can improve.
Yes0
No0
Powered by Devhats

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Squoosh Nedir? Google Fotoğraf Sıkıştırma Uygulaması

Squoosh Nedir, Google’ın Fotoğraf Sıkıştırma Uygulaması olarak kullanıma sunduğu bu ücretsiz araç hakkında bu yazımızda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.