google home nedir, google home mini nedir, google home max nedir, google home ile neler yapılır,

Google Home Nedir Max ve Mini Nedir?

Google Home, harika bir kişisel sesli yardımcısı olsa da, Google home uygulaması hakkında ne kadar bilginiz var? Google Home Nedir. Google Home Max ve Google Home Mini hakkında bilmeniz gerekenler hakkında yazdığımız bu makalede cihazlar ile ilgili tüm merak edilenleri sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Gelen Sorular:

google home nedir, google home mini nedir, google home max nedir, google home ile neler yapılır,

Google Home, evinizin etrafına yerleştirdiğiniz bir dizi “akıllı” hoparlördür. Müzik çalabilir, soruları yanıtlayabilir ve doğru ek donanımla evinizin kontrol bölümlerini kontrol edebilir. Yapay Zeka “Artificial Intelligence” (AI), yazılım ve donanım kombinasyonunu kullanarak çalışırlar.

Google Home Nedir

Hoparlörler üç boyutta geliyor, ancak başlamak için sadece bir tane satın almanız gerekiyor.

Google Home Ürünlerinin Üç Türü vardır

Google Home ürün grubu muhtemelen Google Home Trio olarak adlandırılmalı. Çünkü Google Home, Google Home Mini ve Google Home Max her üç cihaz birlikte çalışabilir ve şunları içerebilir:

 • Google Asistan’ı kullanarak dahili Ses Kontrolü. Tüm birimlerde yerleşik mikrofonlar ve hoparlörler bulunur.
 • İnternet ağ bağlantısı için dahili Dual-band Wi-Fi sağlanır. Ancak, kablolu bir Ethernet ağı internet bağlantısı seçeneği yoktur.
 • Google Home Akıllı Hoparlörler bir AC güç adaptörü ve çıkarılabilir kablo ile birlikte gelir. Pil gücüyle çalışmazlar.

Google Home

google home nedir, google home mini nedir, google home max nedir, google home ile neler yapılır,

google home nedir

Orijinal hoparlör olan Google Home, beyaz renkte geliyor, ancak hoparlör ızgarası çeşitli isteğe bağlı renklerle ayrılabilir. Google Home , 5.62 inç (Yükseklik) x 3,79 inç (Çap) ve 0,47 kd ağırlığındadır.

 • Ses kontrolüne ek olarak, parmağınızı ünitenin üst yüzeyine dokunarak ve döndürerek erişebileceğiniz ses yükseltme / azaltma için yerleşik bir kontrol bulunmaktadır. Mikrofonları kapatmak isterseniz, ünitenin arka tarafında itmeli mikrofon açma / kapama düğmesi bulunmaktadır.
 • Ses tanıma için sağlanan ünitenin üst kenarında iki adet mikrofon bulunmaktadır. Müzik çalarken bile mikrofonlar her zaman açıktır (bilerek kapatmazsanız). Bu, müzik dinlerken sesli komutlar verebileceği anlamına gelir.
 • Müzik çalma, Google Asistan ses yanıtları ve telefon görüşmeleri için ses desteği için çift 2 inç stereo hoparlörler ve çift 2 inç pasif radyatörler sağlanmıştır. Ek hoparlörleri fiziksel olarak bağlamak için hiçbir koşul yoktur, ancak Google Home, diğer Chromecast cihazlarına müzik aktarabilir.

Google Home Mini

google home nedir, google home mini nedir, google home max nedir, google home ile neler yapılır,

google home nedir

Google Home mini, kumaştan yapılmış küçük bir uçan daire gibi görünüyor. Beyaz renkte gelir, ancak kumaşın üst kısmı isteğe bağlı renk şemaları ile ayrılabilir. Google Home Mini, 1,65 inç (Yükseklik) x 3,86 inç (Çap) ve yalnızca 0.17 kg ağırlığındadır.

 • Eğer mikrofonları kapatmak istiyorsan. Hacim için yerleşik kontrole, ünitenin sol tarafına (ses kısma) veya sağ tarafına (ses açma) dokunarak erişilebilir.
 • Kumaşın altında mikrofonlar var. Tabanın sağ ön tarafında bulunan bir anahtar kullanılarak kapatılabilir.
 • Google Home Mini, kumaş kapağının altında, 360 derecelik bir desende çıkıp çıkacak şekilde tasarlanmış, tek 1,6 inç çaplı bir hoparlöre sahiptir.
 • Google Home Mini harici bir konuşmacıya bağlanamaz, ancak diğer Chromecast özellikli cihazlara müzik aktarabilir.

Tüketici Uyarısı: Google Mini’nin ilk gözden geçirme örnekleri, kullanıcının bilgisi olmadan özel dönüşümleri dinlemesine ve kaydetmesine olanak tanıyan bir aksaklık sergiledi. Sonuç olarak, Google, söz konusu dönemde, sorunun oluştuğu yer olan Google Mini’nin üst düzey kontrol düğmelerini devre dışı bırakan birimler için bir ürün yazılımı güncellemesi yayınladı. Ses kontrol işlevleri hala normal şekilde kullanılabilir. Google’a göre, bu sorun yalnızca satış öncesi inceleme örneklerini etkiledi, ancak bir tane satın aldıysanız ve şüpheli iseniz, 1-855-971-9121 numaralı telefondan Google Home Destek ile iletişime geçin ve bir yedek cihaza hak kazanırsınız.

Google Home Max

google home nedir, google home mini nedir, google home max nedir, google home ile neler yapılır,

google home nedir

Max, en büyük Google Home akıllı hoparlördür ve hem Google Home hem de Google Home Mini birimlerinin tüm işlevlerini sağlar. yüksek kaliteli bir müzik dinleme deneyimi isteyen kullanıcılar için tasarlanmıştır.

Google Home Max beyaz renkte gelir, ancak hoparlör ızgarası Tebeşir ve Charcol olarak kullanılabilir. Max, 7.4 inç (Yükseklik) x 13.2 inç (Genişlik) ve 6 inç (Derinlik) değerlerini ölçen Google Home ve Mini birimlerinden önemli ölçüde daha büyük. Max 5,30 kg ağırlığındadır.

 • Dahili ses seviyesi, ünitenin sol tarafına (ses kısma) veya sağ tarafına (ses seviyesi yukarı) dokunarak kontrol edilebilir.
 • Yerleşik mikrofonlar, oda genelinde veya müzik çalarken bile geniş alan ses algılama için eklenmiştir. Bir mikrofon kapatma anahtarı var.
 • Stereo müzik çalma, Google Asistan sesli yanıtı ve telefon görüşmeleri için sağlanan iki adet 4,5 inçlik woofer ve iki adet 0,7 çaplı tweeter vardır.
 • Google Home Max, Max’in oda akustiğini dinamik olarak düzeltmesini sağlayan Akıllı Hoparlör teknolojisini içeriyor. Max’i her yere yerleştirdiğinizde veya hareket ettirdiğinizde, mikrofonlarını ve Akıllı Hoparlör teknolojisini kullanarak, geceleri daha düşük ses seviyelerinde çalma ve müzik, haberler gibi içeriğin türüne göre sesi eşitleme dahil olmak üzere mümkün olan en iyi müzik dinleme deneyimini üretecek şekilde optimize edecektir. ve podcast’ler.
 • Çevrimiçi akış aracılığıyla müziğe erişmenin yanı sıra, Google Home Max, dahili 3.5mm analog ses girişi bağlantısıyla harici kaynakların bağlanmasına da olanak tanır.

Google Home Nedir

Google Home ile Neler Yapılır

Müzik Dinleme: Google Home cihazları, doğrudan Google Play Müzik , Spotify, Pandora ve daha pek çok yerden müzik akışı yapabilir.

Telefon Aramaları Yapın: ABD ve Kanada’da (hem İngilizce hem de Fransızca) kişi ve işletmelere eller serbest telefon görüşmeleri yapabilirsiniz. İsim veya telefon numarasına göre arayabilirsiniz. Ancak, Google Home’dan bir numara çevirmesini isterseniz, alıcı telefon Google Home’un özel bir sayı olduğunu düşünecektir.

Bilgi Alın: Bir Google Home cihazına istediğiniz herhangi bir soruyu sorun (hava durumu, spor skorları, film saatleri, trafik, yazım, kelime tanımları) ve bir cevap söylenecektir. Google Asistan cevabı bilmiyorsa, bunu size de söyleyecektir. Ayrıca Google Asistan, Google Çeviri ile çalışır. Buna ek olarak, Ses Eşleştirme, Google Home’un en çok altı kullanıcıyı tanımasını sağlar.

Alışveriş ve Hizmet Siparişi: Alışveriş yapmak, çıkış ve teslimat siparişi vermek, restoran veya uçuş rezervasyonu yapmak, sinema bileti satın almak, Uber yolculuğu ve diğer görevleri almak için Google Home cihazlarını kullanabilirsiniz.

Google Yayın: Evinizde bir veya daha fazla Google Home cihazınız olsun, Google Asistan’a tüm bu cihazların belirli bir mesaj veya duyuruyu oynatmasını söylersiniz. Örneğin, “Hey Google – Bu mesajı yayınla – Akşam Yemeği Zamanı”.

Aile Bağlantısı: Çocuğunuz için bir Google Hesabı kurarsanız, müzik, bilgi, oyun ve kendileri için özel olarak hazırlanmış diğer etkinliklerle Google Home Cihazları’nı kullanabilirler. Örnekler arasında “Uzay Trivia” gibi oyunlar oynamak veya yatmadan önce bir hikaye okumak bulunmaktadır.

Google Chromecast’i Kontrol Et : Google Home’u kullanarak herhangi bir Google Chromecast özellikli cihazı kontrol edebilirsiniz . Google Chromecast’inize TV’nizdeki akışlı kaynaklardan video oynatmasını söyleyin veya Chromecast yerleşik bir TV’niz varsa, Chromecast medya akışının veya TV’nin erişime sahip olduğu akış içeriklerini oynatmak için Google Home’u kullanabilirsiniz. Ayrıca, ses seviyesini TV’nizde durdurabilir veya kapatabilirsiniz. TV’nizi açmak veya kapatmak için Google Home’u kullanmak, gelecekteki bir güncellemeyle eklenmesi beklenen bir özelliktir.

Evinizi Kontrol Edin: Ev yardımcınız olarak bir Google Ev cihazı kullanabilirsiniz. Birçok üçüncü taraf kontrol sistemleri ile entegre olabilir. Logitech, Nest, Philips Hue, Tp-Lin, Wemo, Samsung Smart Things gibi şirketler, Google Home’un aydınlatmayı, termostatları , akıllı fişleri, anahtarları ve bazı ev sinema cihazlarını kontrol etmesini sağlayan ürünler yapıyor. Bu seçenekler ek ekipman ve eşleştirme gerektirir.

Google Home Akıllı Konuşmacılar, çeşitli eğlence ve yaşam tarzı görevleri için pratik özellikler içerir. Google Voice Assistant teknolojisi ile birleştiğinde müzik dinleyebilmeleri, faydalı bilgilere erişebilmeleri, telefon görüşmeleri yapabilmeleri ve birçok kişisel ve ev işlerini gerçekleştirebilmeleri mümkün olmaktadır. Herhangi bir Google Home birimine sahip olmanız ve çalıştırmanız gereken tek şey Google Home App yüklü bir akıllı telefon veya tablettir.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.