AnaSayfa / Blog / En iyiler / En iyi Ultra Geniş Monitörler (Tercihe Göre) 2018
en iyi ultra geniş monitörler, geniş ekran monitör, ultra geniş monitör, ultra geniş ekran monitör, en iyi ultra geniş ekran bilgisayar monitörü

En iyi Ultra Geniş Monitörler (Tercihe Göre) 2018

Son Güncelleme:

Monitör piyasası önemli ölçüde değişiyor. Son zamanlarda yapılan araştırmalar, insanların olağanüstü çözünürlük sunabilecek ve onlara tek bir ekranda daha fazlasını görme esnekliği kazandıracak ultra geniş monitörler istemektedir. 2018 yılının En iyi Ultra Geniş Monitörler listemize bir bakalım.

İlgili Sorular:

geniş ekran monitör, ultra geniş monitör, ultra geniş ekran monitör, en iyi ultra geniş ekran bilgisayar monitörü,

Gerçekten de, ultra geniş monitörler, diğer cihazlarda bulacağınız standart 16: 9’dan ziyade 21: 9 veya 32: 9 gibi daha geniş ekran oranlarına sahiptir. Ve birçoğu 38 inç ve daha fazlasını ölçebilen son derece geniş ekranlar sunuyor.

Ancak bu özelliklerin tümü de yüksek bir fiyata dönüşebilir. Ve bazı şirketler ultra geniş monitörleri uygun bir fiyata sunmaya gayret etse de, çoğunluğu birkaç yüz dolara satılıyor.

En iyi Ultra Geniş Monitörler

Yani, eğer bir monitör için fazla para ödüyorsanız, ultra geniş ekranlar iyi bir seçenek olabilir. Ancak hangi monitörün en iyi olduğuna karar vermeden önce, birkaç şeye karar vermeniz gerekir. Düz bir ekran mı yoksa kavisli mi istiyorsunuz? Çözünürlük ne kadar önemlidir? Ve eğer bir oyuncuysanız, oyun deneyiminizi optimize edecek özellikler ve monitör modları ister misiniz? Her iki durumda da, ultra geniş bir monitöre daha çok özellik eklediğinizde, zaten maliyetli olan bu ekranların size daha fazla geri kalacağını unutmayın.

Aramaya hazır olduğunuzda ve aradığınızı anladıktan sonra, pazardaki en iyi ultra geniş monitörlerden bazılarını öğrenmek ve satın almak için okumaya devam edin.

En İyisi: Samsung CHG90

geniş ekran monitör, ultra geniş monitör, ultra geniş ekran monitör, en iyi ultra geniş ekran bilgisayar monitörü,

En iyi Ultra Geniş Monitörler

Fazladan para harcamayı düşünmüyorsanız ve masanızı süslemek için dev bir ekranın olmasını istiyorsanız, Samsung CHG90 piyasadaki en iyi seçenektir.

Monitör 49 inç ölçülerinde ve piyasadaki en büyüklerden biri olan 32: 9 en boy oranıyla büyük bir düşüşe sahip. Samsung’un ileri teknoloji televizyonlarıyla eşleşen QLED teknolojisini kullanıyor ve parlak ve güzel görünümlü görseller oluşturmak için yüksek dinamik aralık sunuyor. Cihazla oyun oynamak istiyorsanız, monitörün 144Hz yenileme hızıyla geldiğini duymaktan mutluluk duyacaksınız, bu nedenle hızlı hareket eden bir işlem bozulmayacaktır. Monitörde çoklu oyun modları da mevcuttur.

Monitörün kendisi ekranın çevresinde ultra ince çerçevelere sahiptir ve masanızın kapladığı alanı sınırlayacak şekilde tasarlanmış küçük bir ayağı vardır. Ayrıca, bunun eğimli bir ekran olduğunu da unutmayın. Bu nedenle, geniş ve büyük olmasına rağmen, çok fazla yer kaplamayan daha sürükleyici bir deneyim elde edecektir. Samsung’dan bir diğer dokunuş: Monitörde, oyundaki ses seviyesine göre parlaklığı ayarlayan Arena Armatür Aydınlatma bulunuyor. Yani, eğer önemli sahneler varsa ve ses daha da yükseliyorsa, ışıklar onunla yükselecektir.

CHG90 büyük görünebilir, ancak yan yana iki 16: 9 monitöre sahip olmakla eşdeğerdir. Ve bir tane bile iki sanal monitör oluşturmak için ekranı bölebilirsiniz. 1000 $ gibi bir fiyata satılmaktadır. Ülkemizde satışı 7500,00 TL nin üzerindedir.

En Ucuzu: LG 25UM58-P

geniş ekran monitör, ultra geniş monitör, ultra geniş ekran monitör, en iyi ultra geniş ekran bilgisayar monitörü,

En iyi Ultra Geniş Monitörler

LG’nin 25UM58-P modeli en iyi görüntü kalitesiyle gelmeyebilir veya en iyi tasarıma sahip olmayabilir, ancak sağlam bir ekranı ve güzel görünümü ve hissini kırmayacak bir pakette birleştirilmiş Ve bu önemli.

Monitör 25 inç ve 21: 9 en boy oranına sahiptir. Ayrıca bölünmüş ekran özelliği ile birlikte gelir, böylece tek ekranda çift monitör deneyimi yaratabilirsiniz. Renk tarafında, tüm görünür renklerin yüzde 99’una kadar üretebilen bir monitör bulacaksınız. Tam HD, 1080p çözünürlük ile sunulduğundan, yüksek çözünürlükte her türlü içeriğin keyfini çıkarmanız gerekir.

Eğer bir oyuncuysanız, LG 25UM58-P sizin için tasarlandı. İlk iki kişi-shooter modu ve bir gerçek zamanlı strateji modları dahil olmak üzere üç oyun modu vardır. Çalmakta olduğunuza göre, modu seçebilirsiniz ve monitör, oyununuzu optimize etmek için ayarlarını otomatik olarak ayarlayacaktır. Daha gelişmiş bir oyun halindeyseniz, siyah renklerden ve ekran senkronizasyonundan her şeye optimizasyon ayarları yapabilirsiniz. 157$ satış rakamıdır. Bizde 700 Tl gibi bir fiyata satılıyor.

En İyi Çok Yönlülük: Viotek GN34C

geniş ekran monitör, ultra geniş monitör, ultra geniş ekran monitör, en iyi ultra geniş ekran bilgisayar monitörü,

Viotek’teki millet, GN34C formunda olağanüstü bir kavisli monitör yapar.

Monitör 34 inç ölçer ve 21: 9 en boy oranıyla gelir. Kontrast oranı 20 milyondan 1’e kadar etkileyici, bu da çok fazla görsel sadakati kaybetmeden derin siyahların ve parlak renklerin keyfini çıkarmanız gerektiği anlamına geliyor. 3,440 x 1,440 piksel çözünürlükle gelen ekran, bölünmüş ekran özelliğine sahiptir, böylece iki sanal monitörün aynı anda çalışmasını sağlayabilirsiniz. Hepsinden iyisi, sinema sinemasına katkıda bulunan kavisli bir monitör.

Viotek’in ekranı DVI, HDMI ve DisplayPort ile çalışır ve eğer bir oyuncuysanız, hızlı hareket eden içeriğin tamamen iyi göründüğünden emin olmak için AMD FreeSync’i kullanabilirsiniz. En iyi oyun deneyimini elde etmeyi umuyorsanız Viotek, AMD ekran kartlarını ekranıyla çalıştırmanızı önerir. Ülkemizde satışını göremedim. 520$ satış fiyatı var.

En İyi Ses: Acer Predator Z35

geniş ekran monitör, ultra geniş monitör, ultra geniş ekran monitör, en iyi ultra geniş ekran bilgisayar monitörü,

Acer’ın Predator Z35 ekranı harika bir tasarıma ve daha iyi ses çıkaran hoparlörlere sahip.

Predator Z35’in ekranı 35 inç büyüklüğünde ve 2,560 x 1,080 piksel çözünürlüğe sahip. Eğimli ekran, hızlı harekete geçmek için 144Hz yenileme hızına sahiptir ve tüm oyunlarınızın iyi görünmesini sağlamak için Nvidia G-Sync Display teknolojisiyle birlikte gelir.

Kavisli monitörün ekranı etrafında ince çerçeveler ve masanızda fazla yer kaplamayacak basit bir stand var. Belki de en önemlisi, film izlemeyi veya video oyunu oynayıp oynamadığınızdan bağımsız olarak etkileyici ses sunması gereken çift 9w hoparlörlere sahiptir. Göz yorgunluğundan endişe duyuyorsanız, monitörde titreme ve mavi ışığa maruz kalmayı azaltacak EyeProtect özellikleri bulunur. 4.300,00 TL gibi bir fiyata satılıyor.

En İyi Eklenti: BenQ EX3501R

geniş ekran monitör, ultra geniş monitör, ultra geniş ekran monitör, en iyi ultra geniş ekran bilgisayar monitörü,

Başka bir kavisli monitör olan BenQ’nun EX3501R’si büyüktür ve oyuncuların seveceği çeşitli özelliklerle birlikte gelir.

Monitör 35 inç ölçer ve 3,440 x 1,440 piksel çözünürlüğe sahiptir. Canlı renkler sunmak için yüksek dinamik aralık ile geliyor ve transfer dosyalarından içeriğe kadar her şeyi yapmanızı sağlayan tek bir USB-C kablosuna sahip. Monitörün tasarımı, kolay yükseklik ve eğim ayarlamalarına olanak tanır ve Brightness Intelligence Plus Teknolojisi adlı bir özellik, ekranın görüntüleme kalitesini anında optimize edeceği anlamına gelir.

Oyuncular için BenQ monitöründe dalgalı oynanışı azaltmak için bir AMD Free Sync özelliği var. 850 $ a satılıyor.

En İyi Görüntü Kalitesi: Acer XR382CQK

geniş ekran monitör, ultra geniş monitör, ultra geniş ekran monitör, en iyi ultra geniş ekran bilgisayar monitörü,

En iyi Ultra Geniş Monitörler

Masaüstünüzde biraz yer kaplayacak büyük bir ekrana sahip değilseniz, Acer XR382CQK göz önünde bulundurulmaya değer.

Acer’ın ekranı 37,5 inç büyüklüğünde ve 3,440 x 1,600 piksellik dört-HD çözünürlükte çalışıyor. Bunu Yüksek Dinamik Aralık ve yüzde 100 renk üretimi için destekleyecek şekilde ekleyin ve Acer’ın yüksek kaliteli monitörü ile resim kalitesini iki katına çıkardığını görüyoruz.

Bunun yanı sıra, yumuşak oyun görselleri ve DisplayPort, HDMI ve USB Type-C gibi çeşitli bağlantı noktaları için AMD FreeSync teknolojisini de bulacaksınız. Dahili EyeProtect özelliği, ekranın titremesi veya gözlerinizi zorlamak için mavi ışık kullanmadığı anlamına gelir. 1,300.00$ satış fiyatı gördüm ama stok durumu sorunlu olabilir.

En İyi Tasarım: ASUS ROG Swift

geniş ekran monitör, ultra geniş monitör, ultra geniş ekran monitör, en iyi ultra geniş ekran bilgisayar monitörü,

En iyi Ultra Geniş Monitörler arasındaki Pahalıyken ASUS ROG Swift ultra geniş monitör masanızda düpedüz muhteşem görünecek. 34 inç ölçen ekran, etrafta ince bir çerçeve ile birlikte gelir. Tabanı propped üç ayaklı basittir. Arkada, evinize gelen herkese gösterilmeyi hak eden eşsiz bir tasarım bulacaksınız.

Ekranın etkileyici bir 3,440 x 1,440 piksel çözünürlüğü ve 21: 9 en boy oranı vardır. Oyunların sorunsuz çalışmasını ve 100Hz yenileme hızına sahip olmasını sağlamak için G-Sync teknolojisi ile çalışır. Bir Asus Göz Bakımı özelliği mavi ışığı azaltacak ve titremeyi ortadan kaldıracak ve ekli bir joystick monitörün kontrolünü çok daha kolaylaştıracaktır.

ASUS’un ROG Swift’inde bir eğri var, ancak bu hafif bir monitör istemeyenlere hitap edebilecek bir şey değil. 6,500.00 Tl gibi bir satış fiyatı var.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.