olympus fotoğraf makinesi kart hatası, olympus fotoğraf makinesi hata mesajları, olympus fotoğraf makinesi sorun giderme, olympus fotoğraf makinesi resim düzenlenemez,

Olympus Fotoğraf Makinesi Hata Mesajları

Olympus Fotoğraf Makinesi Hata Mesajları: Olympus cihazınızda bir şeyler ters gittiğinde paniklemeyin. Öncelikle, kameradaki her şeyin sıkı olduğundan, tüm panellerin ve kapıların kapalı olduğundan ve pilin şarj olduğundan emin olun. Ardından, LCD’deki bir hata mesajına bakın ve okumaya devam edin.

Alakalı Sorular:

olympus fotoğraf makinesi kart hatası, olympus fotoğraf makinesi hata mesajları, olympus fotoğraf makinesi sorun giderme, olympus fotoğraf makinesi resim düzenlenemez,

LCD’deki bir hata mesajına baktığınızda kameranızın sorunu nasıl çözeceğiniz konusunda size bir ipucu vermesidir. Burada listelenen altı ipucu Olympus kamera hata mesajlarınızda sorun gidermenize ve Olympus kamera hafıza kartlarındaki sorunları gidermenize yardımcı olacaktır.

Olympus Fotoğraf Makinesi Hata Mesajları

Kart veya Kart Kapağı Hata Mesajı

Kart” kelimesini içeren herhangi bir Olympus kamera hatası mesajı, kesinlikle Olympus bellek kartına veya hafıza kartı yuvasına atıfta bulunuyor. Pil ve hafıza kartı alanını kaplayan bölme tamamen kapanmamışsa, bir “Kart Kapağı” hata mesajı alırsınız. Sorunun hafıza kartında olduğunu düşünüyorsanız, arızanın olup olmadığını belirlemek için kartı farklı bir cihazla kullanmayı deneyin. Başka bir cihaz söz konusu kartı okuyabiliyorsa, sorun kameranızla ilgili olabilir. Kameranın arızalı olup olmadığını görmek için fotoğraf makinesinde başka bir kart deneyin.

Resim Düzenlenemez Hata Mesajı

Olympus kameraları genellikle başka bir fotoğraf makinesinde çekilmiş görüntüleri düzenleyemez. Bu da bu hata mesajıyla sonuçlanabilir. Ayrıca, bazı Olympus modellerinde, belirli bir resmi düzenledikten sonra, ikinci kez düzenlenemez. Tek kalan düzenleme seçeneğiniz, görüntüyü bir bilgisayara indirmek ve düzenleme yazılımı ile düzenlemek.

Hafıza Dolu Hata Mesajı

Bu hata mesajının hafıza kartıyla ilgili olduğunu düşünmek isteyebilirsiniz, ancak genellikle kameranızın dahili bellek alanının dolu olduğunu gösterir. Fotoğraf makinesinde kullanabileceğiniz bir hafıza kartınız yoksa, bu hatayı gidermek için bazı görüntüleri dahili bellekten kaldırmanız gerekir. (Olympus kamera hata mesajlarında, hafıza kartı hataları neredeyse her zaman “kart” kelimesini içerir.)

Resim Yok Hata Mesajı

Bu hata mesajı, Olympus kameranın, bellek kartında veya dahili bellekte görüntülenecek fotoğraf bulunmadığını size bildirir. Doğru hafıza kartını taktığınızdan veya boş bir kart takmadığınızdan emin misiniz? Bellek kartında veya dahili bellekte fotoğraf dosyaları olması gerektiğini biliyorsanız, yine de Resim Yok hata mesajını alıyorsunuzdur. Arızalı bir hafıza kartınız veya dahili bellek alanınız olabilir. Kullanmakta olduğunuz hafıza kartının farklı bir kamera tarafından biçimlendirilmesi de mümkündür ve Olympus fotoğraf makinesi kartı okuyamaz. Bu durumda, Olympus kameranızı kullanarak kartı yeniden biçimlendirmeniz gerekecek, ancak kartın biçimlendirilmesinde üzerinde kayıtlı verilerin silineceğini unutmayın. Biçimlendirmeden önce karttaki tüm fotoğrafları yedekleyin.

Resim Hata Mesajı

Resim hatası sadece Olympus kameranızın seçtiğiniz fotoğrafı gösteremeyeceği anlamına gelir. Fotoğraf dosyasının bir şekilde zarar görmüş olması ya da fotoğrafın farklı bir kamerayla çekilmesi mümkün. Fotoğraf dosyasını bir bilgisayara indirmeniz gerekecek. Bilgisayarda görüntüleyebiliyorsanız, dosyayı kaydetmek ve kullanmak için Tamam yapılmalıdır. Bilgisayarda görüntüleyemiyorsanız, dosya büyük olasılıkla zarar görmüş.

Yazma Hatası Mesajı Yaz

Yazma Koruması hata mesajı genellikle Olympus kamera belirli bir fotoğraf dosyasını silemediğinde veya kaydedemediğinde ortaya çıkar. Silmeye çalıştığınız fotoğraf dosyası “salt okunur” veya “yazma korumalı” olarak belirlenmişse, silinemez veya düzenlenemez. Fotoğraf dosyasını değiştirmeden önce “salt okunur” işaretini kaldırmanız gerekecek. Ayrıca, hafıza kartınızda “kilitleme” sekmesi etkinleştirilmişse, fotoğraf makinesi yeni dosyaları karta yazamaz veya kilitleme sekmesini devre dışı bırakana kadar eskileri silemez.

Sadece, Olympus fotoğraf makinelerinin farklı modellerinin burada gösterilenden farklı bir dizi hata mesajı sağlayabileceğini unutmayın. Burada listelenmeyen Olympus kamera hata mesajlarını görüyorsanız, kameranızın modeline özgü diğer hata mesajlarının bir listesi için Olympus fotoğraf makinesi kullanım kılavuzuna bakın.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.