netflix film önerileri, netflix izleme geçmişi, netflix izleme geçmişi silme, netflix izleme geçmişi temizleme, netflix geçmişi sil,

Netflix izleme Geçmişi Silme Nasıl Yapılır

Şimdi kimse seni hangi filmleri izlediğini bilmeyecek. Son zamanlarda Netflix’te neleri izlediğinizi veya Netflix önerilerinin yönünü değiştirmek istediğinizi başkalarının bilmesini istemiyor musunuz? Netflix izleme geçmişi silme nasıl yapılır öğrenerek geçmişi silebilir ve önerilerin yönünün değiştirebilirsiniz.

Alakalı Sorular:

netflix film önerileri, netflix izleme geçmişi, netflix izleme geçmişi silme, netflix izleme geçmişi temizleme, netflix geçmişi sil,

Netflix izleme geçmişinizden bir veya daha fazla TV veya film başlığını silmek (gizlemek, silmek) için , önce Netflix hesabınıza giriş yapmak için bilgisayarınızı akıllı telefonunuzu veya tabletinizi kullanmanız gerekir.

NOT: Netflix oynatma uygulamasının Netflix oynatma uygulaması olarak yüklü bir web tarayıcısı varsa, Netflix hesabınıza giriş yapmak için yalnızca bir Akıllı TV veya ortam videosu kullanabilirsiniz , çünkü bu cihazlar tam hesap bilgisi erişimi sağlamamaktadır.

  • Bir dizüstü bilgisayar veya masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız (yukarıdaki fotoğraf örneğine bakın), Netflix hesabınıza giriş yapın, sayfanın sağ üst köşesindeki aşağı oku tıklayıp Hesap’a tıklayın.
  • Akıllı telefon, tablet, uyumlu bir ortam veya Akıllı TV kullanıyorsanız, Netflix’e giriş yaptıktan sonra, ekranın sol üst köşesindeki Menü simgesine dokunun (üç çizgili gibi görünür), aşağı kaydırın ve Hesap öğesine dokunun.

Netflix izleme Geçmişi Silme Nasıl Yapılır

Hesap profilinizin diğer yönlerini görmek istemiyorsanız, web tarayıcınızı, belirlediğiniz e-postanızı ve şifrenizi kullanarak Netflix İzleme Etkinliği Sayfanıza doğrudan giriş yapabilirsiniz.

Netflix Hesap Sayfanız

netflix film önerileri, netflix izleme geçmişi, netflix izleme geçmişi silme, netflix izleme geçmişi temizleme, netflix geçmişi sil,

Netflix Hesap Sayfası’na ulaştığınızda, ana Netflix ana sayfa giriş seçeneğini kullanıyorsanız, aşağıdaki bölümleri göreceksiniz:

  • Üyelik ve Fatura
  • Plan Ayrıntıları
  • Ayarlar
  • Profilim

İzleme geçmişini görmek için Profilim sayfasındaki hesap sayfanızın sağ alt köşesindeki İzleme Etkinliği‘nitıklayın . Bu sizi Faaliyetlerim sayfasına yönlendirecek.

netflix film önerileri, netflix izleme geçmişi, netflix izleme geçmişi silme, netflix izleme geçmişi temizleme, netflix geçmişi sil,

Netflix İzleme Etkinliği Ekranı

Eğer geldiğinizde Benim Etkinliğim, en yenisinden başlayarak tarih görüntüleyerek sıralanan başlıklarla, tüm görüntüleme etkinlik geçmişinde bir listesini göreceksiniz ekranı.

Bu sayfada iki şey yapabilirsiniz. bir veya daha fazla kitabı görüntülemiş olabileceğiniz veya görüntüleme geçmişinizden bir veya daha fazla başlık sildiğiniz sorunları bildirin.

Bir veya daha fazla başlık silmek için (isterseniz tüm Netflix geçmişinizi gidip silebilirsiniz), her girişin sağındaki X işaretini tıklayın.

Başlık bir film ise, film başlığının izleme etkinliğinizden 24 saat içinde kaldırılacağı mesajı görüntülenir.

Eğer bir TV dizisinin bir bölümü ise, ilk önce Seriyi Kaldır‘a tıklamak isteyeceksiniz

İçeriğin Silindiğine Dikkat Edin

TV diziniz kaldırılmak üzere seçildikten sonra, giriş ekranının, dizinin veya filmin izleme etkinliğinizden 24 saat içinde kaldırılacağını bildiren bir mesaj görürsünüz.

Başlığın silindiğini onaylamak için, izleme geçmişi sayfasını bırakın ve artık listede olmadığından emin olmak için geri gelin.

Bir başlık kaldırıldıktan veya temizlendikten sonra, Netflix izleme geçmişinizden, Netflix cihazlarınızın tümünde Netflix ana ekranında Son İzlenen veya Devam Etme kategorilerinizdeki başlıkları artık görmeyeceksiniz .

Ayrıca, başlık (lar) gelecekteki görüntüleme önerilerine dahil edilmeyecektir. Ancak, başlık hala arama yoluyla erişilebilir olacak ve tür kategorilerinden birinde görünmeye devam edebilir. İzleme geçmişinizdeki başlığı yeniden eski durumuna getirmek için videoyu tekrar oynatmanız gerekir.

Birden çok Netflix hesap profiliniz varsa veya hane halkınızın diğer yetişkin üyeleri kendi hesaplarına sahipse, her birinin kendi izleme geçmişi olur ve yukarıdaki adımları kullanarak görüntüleme etkinliklerine erişebilir ve bunları yönetebilir.

Ancak, bir Çocuk Hesabı olarak kurulan hesap profilleri için görüntüleme geçmişi silinemez.

İzleme etkinliği listenizdeki bazı başlıkların sizin tarafınızdan görüntülenmediğini fark ederseniz ve başka bir kullanıcının hesabınıza eriştiğinden şüphelenirseniz ana hesap sayfanızdaki Son Cihaz Akışı Etkinliği bağlantısını tıklayın. Bir sorun varsa, Netflix bazı olası çözümler sunar.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.