asus dsl n66u, asus dsl n66u kurulum, asus dsl-n66u modem şifresi, asus dsl n66u modem kurulumu,

ASUS DSL N66U Modem Kurulumu

ASUS DSL N66U Modem Kurulumu makalemizde ASUS DSL-N66U modem kurulumunun nasıl yapacağınızı yazılı ve görsel olarak anlatacağız.

Makalede Asus dsl-n66u modem şifresi, ayarüz ve kablosuz ayarları ile ilgili bilgiler yer alacak.

Alakalı Sorular:

asus dsl n66u, asus dsl n66u kurulum, asus dsl-n66u modem şifresi, asus dsl n66u modem kurulumu, 

ASUS DSL N66U Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

ASUS DSL-N66U Modem kuruluma başlamadan önce  bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken ‘Sarı ya da Gri’ renkte bulunan ethernet Kablosunu bir ucunu modemin Lan 1, Lan 2, Lan 3 ya da Lan 4 girişlerinden bir tanesine takıyoruz. Diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz. Şayet Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümüne olacaktır.  Elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinden DSL ışığı sabit yanıyorsa ASUS DSL-N66U modem kurulumuna başlayabiliriz.

Ethernet kablonuz yada leptop kullanmıyorsanız tabletten yada telefonda ASUS DSL-N66U modemin kablosuz ağ adını buluyoruz. Bağlantı kuruyoruz. Mobil internetiniz kapalı olması lazım sadece ASUS DSL-N66U modemin kablosuzu ağ adına bağlantı kurmanız gerekiyor.

Burada amaç ASUS DSL-N66U modemin arayüzüne ulaşarak kurulum yapmaktır.

Tarayıcımızdan (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1 entere tıklıyoruz

Kullanıcı Adı: admin

Şifre: admin

Tamam butonuna tıklıyoruz.

User Name: Bölümüne servis sağlayıcımız dan aldığımız ADSL kullanıcı adını yazıyoruz.

Password: Bölümüne servis sağlayıcımız dan aldığımız ADSL kullanıcı adını yazıyoruz.

Next(Sonraki) seçeneğine tıklıyoruz.

Wireless Setting (Kablosuz ayar) seçeneği açılacaktır.

Network Name(SSID) Kablosuz Ağ Adı(SSID)Bölümünün karşısına kablosuz bağlantı kurduğumuzda kullanacağımız kablosuz ağ adı yazıyoruz.

Network Key: (Ağ Anahtarı) Bölümüne kablosuz olarak bağlantı kurduğumuzda kullanacağımız kesinlikle unutmayacağımız 8-63 karakter arası harf ve rakam içeren  şifre yazıyoruz. Bu lana oluşturacağımız şifreyle kablosuz olarak bağlantı kuracağız.

5GHz-Security (5GHz-Güvenlik) kutucuğunu işaretliyoruz.

Next (Sonraki) seçeneğini işaretliyoruz.

Please wait, 3% Proceeding Lütfen bekleyin,% 3 Devam %100  alanının tamamlanmasını bekliyoruz. Ethernet kablonuz takılıysa sayfa gidip aynı sayfa geri gelecektir. İnternete kurulum yaptığınız cihazdan giriş yapmayı denemeniz gerekiyor.

Kablosuz kurulum yaptıysanız kablosuz ağ adını değiştirince bağlantınız kopacağı için kablosuz ağ adları içinde oluşturduğunuz kablosuz ağ adını bulup şifreyle bağlantı kurmanız gerekiyor. Kablosuz bağlantıyı gerçekleştirdiğimiz cihazdan İnternet’e giriş yapmayı deniyoruz.

 

ASUS DSL-N66U Modem Kurulumunu doğru bir şekilde gerçekleştirdiysek büyük ihtimale internete giriş yapabileceğiz.

  • asus dsl n66u,
  • asus dsl n66u kurulum,
  • asus dsl-n66u modem şifresi,
  • asus dsl n66u modem kurulumu, 

ASUS DSL N66U Modem Kurulumu yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra tamamlanacaktır. İnternet erişiminizi test edebilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.