PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
AnaSayfa / Blog / En iyiler / Antivirüs Programı Kurmadan Dosyalar Nasıl Taranır
antivirüs programı kurmadan dosyalar nasıl taranır, virüs programı kurmadan tarama, online antivirüs temizleme, online virüs tarama ve silme, online virüs temizleme, online virüs tarama ve temizleme türkçe,

Antivirüs Programı Kurmadan Dosyalar Nasıl Taranır

Son Güncelleme:

Bugün, şüpheli URL dosyasını, virüs ve truva atı için online virüs tarama ve silme sitelerini paylaşacağız. Aşağıda herhangi bir Antivirüs Programı Kurmadan Dosyalar Nasıl Taranır öğrenmenize yardımcı olacak bazı online virüs temizleme işlemlerinde bahsedeceğiz. Online virüs tarama ve temizleme Türkçe.

Alakalı Sorular:

virüs programı kurmadan tarama, online antivirüs temizleme, online virüs tarama ve silme, online virüs temizleme, online virüs tarama ve temizleme türkçe,

Bugünlerde virüs ve trojanlar saldırıları her geçen gün artmaktadır. Virüslerden kurtulmak için bilgisayarımızda antivirüs ve birçok şey kullanıyoruz.

Antivirüs Programı Kurmadan Dosyalar Nasıl Taranır

Bilgisayarın, USB sürücüsünü virüs taraması yapma seçeneğiniz vardır, ancak indirilen dosyalar. Çoğunlukla, insanlar resmi olmayan yazılımları farklı sitelerden indirdiler, şimdi de bilgisayarlarına ait Antivirüs’ten bir virüs tarıyorlar ve sonuçta sisteminize virüs bulaşmış oluyor, bu da virüslü dosyayı zaten indirdiğiniz anlamına geliyor. Yani bu yazıda size söyleyeceğim, Şüpheli URL dosyasını virüs ve truva atı için nasıl çevrimiçi tarayabilirsiniz. Antivirüssüz Bilgisayar veya Dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız, çevrimiçi virüs tarayıcısı sizin için çok faydalı olacaktır.

Virustotal.com

Virustotal, virüslü dosyalarınızı, URL’lerinizi ve web sitenizi taramak için ücretsiz bir web sitesidir. Bu çevrimiçi tarayıcı web sitesinden şüphelenilen dosyaları ve web sitelerini tarayabilirsiniz. Bu web sitesi, dosyalarınızı ve URL’lerinizi taramak için 60 farklı Antivirüs motoru kullanıyor. Virustotal, 2012 yılında Google’a aitti.

Adım 1.  Tarayıcınızdan www.virustotal.com adresine gidin.

antivirüs programı kurmadan dosyalar nasıl taranır

Adım 2. Virüs için şüpheli dosyayı taramak istiyorsanız, bu dosyayı Virustotal’a yükleyin (Maksimum boyut 128MB’dir).

antivirüs programı kurmadan dosyalar nasıl taranır

Adım 3. Virustotal’da, kötü amaçlı virüs bulaşmış ve truva atları için belirli bir URL’yi veya tüm web sitesini taramanıza olanak tanır.

antivirüs programı kurmadan dosyalar nasıl taranır

Adım 4. Çevrimiçi Tarayıcıdan Dosyaları ve URL’yi Tarama

antivirüs programı kurmadan dosyalar nasıl taranır

Bu şekilde istediğiniz her şeyi tarayabilirsiniz, Blogcu iseniz, WordPress temalarınızı kötü amaçlı shelller ve truva atları için tarayabilirsiniz. Büyük ölçüde virüs, resmi olmayan web sitelerinden ve korsan web sitelerinden geliyor. Bu yüzden, resmi olmayan yazılımı veya dosyaları korsan sitelerden asla indirmenizi tavsiye ederim. Eğer makalede yer alan bilgilerle ilgili bir sorununuz varsa yorum bölümünden bizimle iletişime geçiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.