Android Trojan Temizleme ve Koruma Adımları

Android Trojan Temizleme ve Koruma

Android Trojan Temizleme ve Koruma, Android telefonunuzu truva atlarından korumak için her şeyi iki kez kontrol etmeniz gerekir.

Android işletim sisteminde Truva atlarını indirmekten kaçınmayı öğrenin. Android işletim sisteminizde virüslere neden olabilecek çeşitli şeyleri kontrol ederek cihazınızı trojanlerden korumak için giriş yaptığınız sitelere çok dikkat etmeniz gerekir.

Trojan? Bu şeyler nedir, Android cihazınızda böyle bir şeyle hiç karşılaşmadınız! Tam olarak bunların gerçek anlamı nedir? Bekleyin; Truva atları, cihazınıza kötü amaçlı veya etkilenen herhangi bir uygulama veya yazılım indirirken, kendi cihazınız tarafından indirilen öğeler gibi şüpheli bir şeydir. Bu Truva atları, korsanların gizli bilgilerinize erişebilmeleri için ağ geçidinin yanı sıra, reklamlarınızı cihazınıza koyup, her şeye karşı direnç gösteremeyecekleri bir yer sağlar.

Şimdi Truva atları hakkında konuştuktan sonra ve bu Truva atlarının nasıl indirildiğini ve bunun Android cihazınıza indirilmelerinin nasıl önlenebileceğini soruyor olabilirsiniz. Cihazınızdaki Truva atlarının önlenmesi ve boykotu ile ilgili tüm sorularınız için, virüslerden kurtulmanın yollarını belirledik. Şimdi sadece makalenin geri kalanını takip edip hepsini okuyun.

Android Trojan Temizleme ve Koruma

1. Adım: Her Zaman Android Cihazınızı Güncelleyin.

Google, Android’in yeni bir sürümünü veya mevcut sürümlere yeni bir güncelleme yayınladığında, çeşitli hata düzeltmeleri ve gelişmiş güvenlik özellikleriyle birlikte gelir. Ancak, Android güncellemeleri, her zaman göz ardı ettiğimiz ve bize çok pahalıya mal olabilecek bir şeydir. Bu nedenle, güncellemeleri en kısa zamanda yüklediğinizden emin olun.

2. Adım: Bilinmeyen Kaynakları Kapatın

Android cihazınızdaki uygulamaları veya araçları indirirken daima dikkate almanız gereken ilk ve en önemli şey. Her zaman bir şey indirmek için güvenli sitelere gitmeniz ve muhtemelen emin olmadığınız herhangi bir bilinmeyen kaynağın kullanılmamasıdır. Çoğu zaman Truva atları sadece Android’de Play Store gibi iyi bilinen güvenli kaynaklardan ziyade başka kaynaklardan indirilen uygulamalarla gelir. Bilinmeyen kaynaklardan gelen bu virüslü dosyalar, cihazınıza ulaşabilecek Trojanlerler birleştirilebilir.

3. Adım: Ücretsiz Ürünlerle Dikkat Edin

Hepimiz ucuz ya da ücretsiz olan Android oyunları oynamayı seviyorum. Ancak, Truva atlarının çoğu genellikle uygulamaların ve oyunların ücretsiz sürümünde barındırılıyor. Üstelik, modifiye dosyalar Android’inizden indirebileceğiniz en tehlikeli dosyadır çünkü cihazınızdan tüm bilgileri alabilir. Ücretsiz bir uygulama veya oyun için bile olsa, güvenilir geliştiriciyi seçtiğinizden emin olun.

4. Adım: Uygulamalara Yazılan Yorumları Okuyun

İnsanlar, uygulamaları kullandıktan sonra bunları gözden geçirerek, çalışma ve kalitesine ilişkin önerilerde bulunurlar. Bu önerileri ciddi bir şekilde inceleyerek kendinize yön vermeniz gerekir. Eğer cihazda herhangi bir bilginin alındığı yönünde çok fazla yorum varsa alternatif diğer uygulamalara bakın.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.